Дизайн кухні

Стіл для маленької кухні: як правильно вибрати(100 реальних фото)

За авторством admin

стіл для маленької кухні, обідній стіл для маленької кухні, стіл для маленької кухні фото

Обідній стіл для маленької кухні

При виборі столу для маленької кухні у більшості випадків краще відразу відмовитися від стандартних варіантів. Якщо навіть звичайний обідній стіл вдасться в неї втиснути, простору для маневру залишиться зовсім небагато, і таку кухню ніяк не можна буде назвати зручною. Чим менше приміщення, тим оригінальнішим має бути підхід.

Як вибрати стіл для маленької кухні

Насамперед необхідно зрозуміти, який стіл якнайкраще підійде саме вам. Для цього потрібно врахувати:

  • габарити вашої кухні;
  • кількість членів сім’ї;
  • чи часто у будинку бувають гості.

Вибір форми столу

Кухонний стіл може бути:

Прямокутний стіл – це класичний варіант, який традиційно користується найбільшою популярністю. Проте нерідко для маленьких приміщень він підходить не кращим чином.

Якщо у вашій кухні мало місця, перш ніж зупинитися на конструкції з прямокутною стільницею, обов’язково розглянете варіант купівлі столу іншої форми. Проте прямокутні меблі мають важливу гідність – вона добре поміщається в кутку або біля стіни.

Квадратний стіл також можна розмістити біля стіни або в кутку, при цьому він виглядає компактніше. При пошуку альтернативи конструкції з прямокутною стільницею цей варіант варто розглянути передусім.

Круглий стіл – хороший варіант, якщо його передбачається ставити в центрі кухні. Він не виглядає масивним і дозволяє візуально розширити простір.

Оскільки гострих кутів немає, такий столик створює мінімум незручностей в тісному приміщенні, вірогідність травм також мінімальна. Круглий стіл відмінно впишеться в інтер’єр будь-якого стилю – від класики до хай-тека.

Напівкруглий стіл має усі достоїнства конструкції з круглою стільницею, при цьому має і ще одно важливу чесноту – він ставиться впритул до стіни і займає мінімум місця.

Кутовий обідній стіл – хороший варіант для невеликої сім’ї. Він займає менше всього місця і тому чудово підійде для найтісніших приміщень.

Обідній стіл темного кольору виглядає грунтовно і добротно. Але це не кращий варіант для маленької кухні – така конструкція виглядатиме занадто громіздко.

Варто звернути увагу в першу чергу на світлі меблі – білі і бежеві столи, столи зі світлого дерева і так далі.

Використання цих кольорів в інтер’єрі дозволяє візуально розширити тісний простір. Легкий і повітряний стіл пастельного відтінку надмірно не заповнюватиме собою кухню і захаращувати її.

Конструкція

Існує безліч конструкцій столів, які підійдуть для маленької кухні. До основних можна віднести:

  • стандартну – складається із стільниці і однієї або декількох ніжок;
  • настінний столик – така конструкція кріпиться до стіни і не має ніжок, при цьому вона жорстко зафіксована;
  • відкидний стіл – він також кріпиться до стіни, при цьому його можна скласти, коли він не потрібний;
  • стіл-трансформер – його розміри можна збільшувати або зменшувати при необхідності;
  • барную стойку – довгий вузький стіл, який можна розташувати уздовж однієї із стін.

Рада! Якщо ви купуєте стіл, який не розташовується уздовж стіни, пам’ятаєте – за спинами сидячих людей повинно залишатися як мінімум півметра вільного простору. В цьому випадку сідати і вставати буде зручне.

Масивні конструкції купувати не варто – вони погано підходять для маленьких просторів. Набагато краще буде вибрати легкий і елегантний стіл з тонкою стільницею завтовшки до двох сантиметрів і витонченими ніжками.

Проте при цьому потрібно врахувати, наскільки добре така конструкція поєднуватиметься з іншими кухонними меблями і чи зможе вона гармонійно вписатися в інтер’єр.

При цьому столи з однією ніжкою для маленької кухні краще, ніж з трьома або чотирма – вони залишають більше простору для пересування і роблять ризик забити ногу мінімальним.

Буде кращий, якщо габарити і загальна конструкція столу дають можливість прибирати усі стільці під стільницю – у такому разі вам буде де розгорнутися, коли стіл не використовується по прямому призначенню.

Скляний стіл

На скляний стіл обов’язково треба звернути увагу. Для маленької кухні він підійде ще краще, ніж столи світлих відтінків – скляний столик практично не помітний і візуально абсолютно не захаращує простір.

Як результат – якщо змінити непрозорий стіл на скляний, починає здаватися, що на кухні з’явилося більше місця.

Спочатку стільниця із скла може справляти враження неміцною і ненадійною, але насправді якісний скляний стіл витримує будь-які навантаження і не дряпається.

Окрім простих прозорих існують також конструкції із стільницями з матового, кольорового або фактурного скла.

Стіл-трансформер

Такий стіл має розсувну конструкцію. При необхідності дві половини стільниці можна розвести в сторони і встановити між ними спеціальну додаткову панель.

В результаті квадратний стіл перетворюється на прямокутний, а круглий – в овальний. Це цікаве рішення для малогабаритної кухні, така конструкція дуже зручна і функціональна.

У зібраному виді цей стіл підійде для двох-трьох чоловік, при цьому займаючи на кухні мінімум місця. До приходу гостей його можна розкласти так, щоб помістилися усі.

Рада! На додаток до такого столу варто придбати стільці зі спинками або табурети, які компактно складаються, “нанизуючись” один на одного. Коли вони не потрібні, їх можна зберігати в коморі або балконі і діставати до приходу гостей. Ще один варіант – доладні стільці.

Існують різні конструкції механізмів столів-трансформерів. При купівлі по можливості обов’язково перевірте, як працює той, яким укомплектована вподобана вам модель. Простежте, щоб він був зручний і повністю справний, легко і без збоїв розкладався і складався назад.

Складаний столик

Краї або один з країв стільниці такого столу у разі потреби складаються у вертикальне положення.

Є і інша конструкція: з-під центральної панелі висуваються боковини.

Ця конструкція проста і в той же час дуже зручна і функціональна. Коли стіл складений, він не заважатиме вам пересуватися по кухні, при цьому за ним можуть розміститися два-три людини.

У будь-який момент його можна розкласти одним рухом руки, і за ним зможуть снідати, обідати або вечеряти чотири-п’ять чоловік або навіть більше.

Відкидний стіл

Відкидний стіл розташовується біля стіни. Він найчастіше має прямокутну або напівкруглу форму. Коли стіл не потрібний, стільницю можна скласти, прибравши впритул до стіни.

У разі потреби вона ставиться на ніжку або на розпірку – і повноцінне обіднє місце для одного або кількох чоловік готове.

Такий стіл дозволить вам вільно переміщатися по маленькій кухні під час готування і при цьому не жертвувати комфортним розміщенням під час їжі.

Пересувний стіл

Пересувний стіл – це стіл невеликого розміру, який можна легко переміщати з однієї частини кухні в іншу. Найпростіший варіант конструкції – звичайний стіл з коліщатками.

При необхідності він забирається в кут або до стіни, але його можна пересунути в центр кухні, щоб за ним змогло зручно розташуватися кілька чоловік.

Ще один варіант пересувного столу припускає кріплення до кухонної шафи спеціальної, що направляє. Одна із сторін столу фіксується в тій, що цій, що направляє і рухається в ній, як по рейці, інша спирається на ніжки з коліщатками. Таку конструкцію можна переміщати з одного кута в інший.

Барная стойка

Барная стойка – вузька і довга, у великих кухнях її можна розміщувати прямо по центру, а в маленьких вона частіше розташовується уздовж однієї із стін.

У такому разі вона практично не створює перешкод і утруднень, при цьому за стойкою можуть одночасно розміститися 4-5 і більше чоловік. Таким чином можна створити повноцінну і дуже компактну обідню зону.

Як правило, набагато краще виглядає барная стойка, розташована по висоті на тому ж рівні, що і інші кухонні меблі.

Навіть для самої невеликої і тісної кухні можна підібрати зручний і красивий стіл. Він не займе багато місця, при цьому за ним зможуть розміститися усі члени сім’ї і навіть гості.

Про автора

admin

Залиши коментарій