Дизайн кухні

Пральна машина на кухні: 60 фото прикладів, установка і підключення, варіанти розміщення

За авторством admin

Пральна машина на кухні: найпопулярніші варіанти розміщення, 60+ фото прикладів

Розміщення пральної машини на кухні – вдале рішення, яке допоможе зробити маленьку ванну просторішою. Існують різні способи монтажу цього побутового приладу, тому кожен власник житла зможе підібрати для себе найбільш оптимальний варіант.

Переваги і недоліки

Як правило, пральну машину на кухні встановлюють вимушено, коли у ванні для неї катастрофічно бракує місця.

До плюсів такого рішення можна віднести наступні моменти:

  • Як відомо, велику частину часу хазяйка проводить на кухні, займаючись різними домашніми справами. Якщо в тому ж приміщенні розмістити пральну машину, їй не доведеться бігати з кімнати до кімнати, розриваючись між пранням і приготуванням їжі. Крім того, цей спосіб дозволяє дотриматися встановлених норм пожежної безпеки. Ванна кімната відрізняється підвищеною вологістю, і робота в ній подібних агрегатів небажана – особливо під час купання когось з домочадців.
  • Якщо прибрати з ванни пральну машину, вільного місця в ній стане значно більше. При цьому на кухні утворюється ще одна робоча поверхня. А ще починати прання можна буде у будь-який час, навіть коли ванна кімната зайнята кимось з членів сім’ї.

Що стосується недоліків такого рішення, то вони наступні:

  • Шум працюючої пральної машини може заважати домочадцям дивитися телевізор або спілкуватися під час посиденьок за обіднім столом.
  • Запах використовуваних під час прання побутових хімічних засобів досить відчутний, і присутність його на кухні навряд чи можна назвати доречним. Особливо небажане сусідство таких засобів з продуктами харчування.
  • Щоб почати прання, брудна білизна доведеться принести з ванни, оскільки саме там воно знаходиться в спеціальному кошику. При цьому його доведеться відсортувати, відміряти пральний порошок, і віднести усе це на кухню.

Слід зазначити, що усі перераховані недоліки не є занадто критичними, і їх цілком можна вирішити.

Звикнути до пральної машинки на кухні допоможуть деякі ради:

  • Починати прання можна пізно увечері, коли домочадці закінчили їду і посиденьки на кухні – тоді шум машини нікому не заважатиме. Також стирати можна між трапезами.
  • Для зберігання прального порошку і інших засобів необхідно виділити окремий контейнер або відділ в шафі з кришкою або дверцями, які щільно закриваються. Тоді запах не заважатиме і не вплине на продукти харчування.
  • Замість традиційного прального порошку можна використати спеціальний рідкий засіб, який зберігається в ємності з надійною кришкою, – воно повністю розчиняється у воді і не висипається назовні.
  • Якщо ніжки пральної машини добре відрегулювати, то шуміти вона буде значно менше. Краще всього для обробки підлоги на кухні використати не ламінат, а керамічну плитку, або керамогранит. Ці матеріали не бояться вологи і можливих протікань, крім того, вони значно знижують рівень шуму машини в процесі прання.

Як правильно встановити пральну машину на кухні

На жаль, не кожна модель пральної машини ідеально впишеться у вже готовий гарнітур, встановлений на кухні, і це слід розуміти, перш ніж приступати до установки агрегату. Цілком можливо, що всього один зайвий сантиметр перешкодить розмістити пральну машину у відповідній ніші. Якщо заздалегідь ретельно продумати усі нюанси монтажу цього пристрою під стільницю, то не доведеться споруджувати для цього спеціальну тумбу.

Треба просто встановити пральну машину між двома тумбочками, прямо під стільницею. Дверці знадобляться у тому випадку, якщо є необхідність сховати агрегат за фасадом із-за його непрезентабельного виду. Виготовлення простої тумбочки, у такому разі, не зажадає зайвих зусиль.

Необхідно враховувати висоту пральної машини, оскільки стандартний побутовий прилад може виявитися на пару сантиметрів вище, ніж стільниця. При виготовленні гарнітура на замовлення необхідно врахувати розміри пральної машини, щоб без проблем розмістити її у відповідній ніші.

Якщо потрібно, слід трохи підвести стільницю. При неможливості міняти конфігурацію встановлених на кухні меблів, варто пошукати агрегат, обладнаний знімним верхом, який точно поміститься під стільницею.

Підключення і установка пральної машини

Щоб машина нормально працювала, необхідно передбачити правильне розташування усіх комунікацій – каналізації, водопроводу, електроструму.

Водопровід. Під’єднування цього агрегату до водопроводу можливе на кухні лише в одному місці – там, де знаходиться змішувач. Прохідний трійник з краном врізається там, де до змішувача приєднується шланг, що подає холодну воду.

Щоб здійснити цю процедуру, необхідно відгвинтити гнучкий шланг і встановити на його місце, використовуючи клоччя, прохідний кран-трійник. На ту сторону трійника, де немає крану, треба нагвинчувати шланг змішувача, а до самого крану слід підключити шланг, який подаватиме воду до пральної машини.

Каналізація. Правильно обладнати злив і підключити агрегат до каналізації буде ще простіший. Злив можна підключити безпосередньо до каналізації – для цього від каналізації треба від’єднати наявний сифон і встановити каналізаційний трійник стандартного типу, підключивши сифон миття в один випуск якого, а шланг пральної машини – в іншій.

Гумова манжета в каналізації допоможе забезпечити герметизацію зливу пральної машини. Інший спосіб підключення зливу – до сифона, доведеться придбати такий, в якому є патрубок для підключення агрегату.

Електроенергія. Забезпечити подання струму до пральної машини складніше, ніж підключити її до водопроводу і каналізації. Оскільки пральна машина є досить потужним пристроєм, доведеться створювати для нього оснащену автоматичним вимикачем індивідуальну лінію. Краще всього такий момент передбачити ще на стадії ремонту.

Якщо ж пральна машина встановлюється на кухні після ремонту, немає потреби по-новому довбати стіни – треба буде протягнути окрему гілку. Щоб зробити це правильно, доведеться гарненько подумати.

Зовнішню проводку, наприклад, можна сховати за спеціальним кабель-каналом. Ще один варіант – здійснити підключення до електромережі через розетку, від якої живиться варильна панель(тоді включати пральну машину і варильну панель доведеться по черзі, щоб не перевантажувати електропроводку).

Моделі пральних машин, які можна розмістити на кухні

Вбудована пральна машина – такий агрегат можна сховати за фасадом меблів повністю, використовуючи для цього навісні панелі. Це ідеальний варіант для кухні, оскільки приміщення виглядатиме стильно, сучасно і привабливо.

Деталі пральної машини, дроти і інші комунікації абсолютно не будуть видні. Подібна модель обладнана особливими петлями, за допомогою яких до неї кріпляться дверці шафи. Крім того, декоративні панелі на ній збоку і згори просто відсутні.

Пральна машина, яка коштує окремо – такий побутовий прилад також можна використати для установки на кухні. Головне, підібрати модель, яка підійде по розмірах і поміститься під стільницею.

Існує два способи розміщення пральної машини цього типу : передня її панель закривається за допомогою дверець, або вона залишається відкритою.

Вибираючи спосіб установки з дверцями, важливо звернути увагу, щоб агрегат підходив до меблів не лише по висоті, але і по глибині.

Як можна розмістити пральну машину на кухні – оптимальні варіанти

Вбудовування машини в кухонний гарнітур – це самий кращий спосіб, що дозволяє повністю сховати побутовий прилад за фасадами меблів. Таким чином, він не виділятиметься на загальному фоні і не псуватиме своїм видом інтер’єр, а усі поверхні на кухні виглядатимуть однаково.

Облаштована подібним способом кухня виглядає привабливіше і охайно, крім того, вона здається просторішою. Цей спосіб розміщення пральної машини варто вибирати, якщо приміщення невелике.

На жаль, у вбудованих агрегатів є і свої недоліки: коштують вони дорожче, виробники пропонують споживачам менший вибір моделей. Якщо знадобиться ремонт, доведеться зняти дверці і витягнути побутовий прилад з короба, що дуже незручно. При цьому єдина відмінність вбудовуваних пральних машин від звичайних – ця відсутність у них декоративних панелей.

На передній панелі такої моделі встановлені петлі, які потрібні для розміщення фасаду. Вбудувати також можна і пральну машину з верхнім завантаженням, проте спеціально для неї доведеться облаштовувати відкидну стільницю. Розташувати такий агрегат, приміром, можна у барной стойці.

Пральна машина за дверцями гарнітура – щоб реалізувати такий задум, необхідно придбати пральну машину з глибиною не більше 45-50 см Техніка такого розміру прекрасно поміщається в ніші, при цьому залишається ще і місце для усіх шлангів і інших елементів. Важливо пам’ятати, що глибину треба міряти по найбільш опуклих точках дверець пральної машини, а не по її корпусу.

Установка пральної машини під підвіконням – хороший спосіб розміщення агрегату, особливо якщо поруч знаходиться миття(у такому разі не доведеться наново проводити водопровід і каналізацію). Щоб здійснити таку задумку, необхідно облаштувати широке підвіконня і підібрати пральну машину, відповідну по висоті. Стільниця прямо над нею служитиме в якості додаткового робітника місця.

Розміщення пральної машини в шафі-тумбі – підлогова тумба повинна відповідати по висоті агрегату. Згори вона накривається стільницею, а усередині у неї може бути розташована не лише ніша під пральну машину, але і окреме місце для прального порошку і іншого приладдя для прання. У одній такій конструкції може розміститися сама пральна машина і миття, завдяки чому буде забезпечена економія простору.

Установка пральній машині у вільному місці на кухні – цей спосіб вибирають, якщо кухня повністю облаштована, і міняти конфігурацію гарнітура немає можливості. Агрегат просто розміщується ближче до миття, на вільному місці. Для маленької кухні рекомендується підібрати модель з невеликою глибиною(до 50 см). Ще краще вибрати компактну пральну машину з верхнім завантаженням.

Якщо планування дозволяє, можна розташувати агрегат чимдалі від робочої зони і сховати його за ширмою. Проте краще місце для нього – поряд з посудомийною машиною і миттям, оскільки підключити усі необхідні комунікації в даному випадку буде набагато простіший.

Експлуатація машини в такому місці також буде комфортнішою. На кухні утворюється єдина “мокра” зона, в якій зберігатимуться усі необхідні чистячі і миючі засоби.

Про автора

admin

Залиши коментарій