Дизайн кухні

Подвійні і двосторонні штори на кухню: 70 реальних фото прикладів

За авторством admin

Подвійні і двосторонні штори в інтер’єрі кухні : переваги і недоліки(70+ фото)

Деякі хазяйки вважають, що для кухні цілком достатньо звичайних фіранок. Насправді це приміщення можна зробити набагато респектабельнішим і оригінальнішим саме за допомогою штор. Навіть якщо кухонька невелика і в ній є всього одно вікно, правильно зшиті портьєри підкреслять її стиль, нададуть затишку і тепла.

Кухня – це місце, в якому найчастіше збираються усі домочадці, тому слід приділити їй максимум уваги. Багато дизайнерів рекомендують використати для цього приміщення оригінальні двосторонні, або подвійні штори. Їх можна купити вже в готовому виді, або зшити на замовлення – головне, вказати усі параметри кухонного вікна. Ця конструкція стане гідною і стильною прикрасою для будь-якої кухні.

Подвійні штори в інтер’єрі кухні

Подвійними називають полотна штор, які розташовуються одно поверх іншого, і при цьому є єдиною композицією. Ця конструкція відмінно поєднується зі всілякими ламбрекенами, шпильками і прихватами. На карнизі такі штори кріпляться за допомогою гачків, люверсов, петель, або спеціальних магнітів. Подібний ансамбль виглядає дуже нарядно, святково і гармонійно, він ідеально підходить для оформлення кухні в усіх класичних стилях.

Подвійні штори мають декілька переваг: вони виглядають дуже ефектно, і з їх допомогою можна буквально перетворити навіть найскромнішу кухню. Незважаючи на багатошаровість, доглядати за подвійними шторами нескладно – вони просто знімаються, стираються і гладяться. Крім того, подібний ансамбль можна вдало поєднувати з багатьма іншими типами портьєр і штор.

Щоб створити найбільш гармонійний варіант оформлення кухні, слід скористатися деякими радами дизайнерів. Приміром, не варто вибирати однотонні полотна, набагато цікавіше виглядатимуть контрастні відтінки штор – такий ансамбль надасть кухні енергійності і динаміки.

Якщо кухня невелика, її можна візуально розширити за допомогою правильно підібраних подвійних штор – для цього слід підібрати полотна світлих відтінків, близькі за колірною гамою. Приміщення, прикрашене так само, виглядатиме елегантно і стильно.

Також можна з’єднати в одному ансамблі однотонний матеріал і полотно з візерунком. Відмінним рішенням стане поєднання полотен з однаковими малюнками, але відмінних за кольором і з різною щільністю тканини.

Існує декілька способів кріплення двосторонніх штор. Полотна з різною щільністю і прозорістю, що просто вільно звисають вниз. Верхній ряд, що світиться, і візерунковий нижній допомагають створювати оригінальний декоративний ефект.

Наступний спосіб, найбільш традиційний – подвійні штори збираються внизу разом або поодинці, за допомогою витончених шпильок або прихватів. Дуже елегантно виглядає варіант оформлення, при якому зовнішню частину штор заколюють по центру брошкою, або зав’язують стрічкою. Також можна одно або обидва полотна підібрати наполовину, використовуючи для цього декоративні магніти.

Двосторонні штори в інтер’єрі кухні

Двосторонні штори є моделлю, в якій два різні полотна зшиваються між собою виворітними сторонами. За допомогою затисків і прихватів можна створювати цікаві драпіровки таких штор, акцентуючи увагу на цьому декоративному елементі.

Як правило, при виготовленні двосторонніх штор використовуються такі комбінації полотен : візерунчастий текстиль з дрібним або великим малюнком і однотонне полотно, щільні і тонкі тканини, полотна однієї колірної гамми, контрастні полотна, блискучий і матовий текстиль.

Двосторонні штори найчастіше використовують в інтер’єрі великої кухні-вітальні. Виглядають вони дуже дорого, розкішно і респектабельно. Якщо кухня не особливо простора, можна підібрати укорочений варіант двосторонніх штор, проте вони виглядатимуть так помпезно і урочисто.

Щоб такі портьєри гармоніювали з інтер’єром кухні, рекомендується для лицьової їх сторони підібрати полотно, виконане в одній гаммі з відтінком обробки стін. При цьому з виворітного боку повинно бути контрастне за кольором, яскраве полотно. Найбільш вдалі поєднання тонів в конструкції двосторонніх штор : бежевий і бузковий, жовтий і блакитний, сірий і бордовий, золотий і оливковий, синій і коричневий.

Римські подвійні штори в інтер’єрі кухні

Цей спосіб декору вікон називається “день-ніч”. Такий варіант оформлення кухні чудово підходить для сучасного інтер’єру. Римські подвійні штори практичні, привабливі зовні і при цьому функціональні.

Крім того, подібні конструкції дуже прості у відході і експлуатації. Як виглядають подвійні римські штори? На вікно кріпляться два незалежно керованих полотна – одно з прозорого матеріалу(день), а друге з щільного(ніч). Щоб регулювати світло, проникаюче в кухню, одно полотно зрушується відносно іншого полотна.

Управляти конструкцією можна за допомогою електроприводу або звичайного ланцюжка(досить просто потягнути за неї). Полотнища при цьому фіксуються в потрібному положенні. Обидва полотна подвійної римської штори можна підняти повністю, тоді освітленість кухні буде максимальною. Щоб повністю припинити доступ денного світла в приміщення, досить опустити непрозору тканину. Положення полотнищ можна коригувати за власним розсудом, роблячи просвіт меншим або більшим.

Для виготовлення подвійної римської штори використовуються самі різні тканини. Приміром, полотно “ніч” найчастіше виготовляється з текстурних непрозорих тканин, а полотно “день” – з легенів бавовни, льону, тюля, органзи, атласу, мережива, сітки і так далі. Слід підібрати обидва полотна так, щоб сама римська штора гармоніювала із загальним інтер’єром кухні.

Кольори обох полотен можуть бути як близькими по тональності, так і контрастними. Можна також підбирати незвичайні поєднання, тоді римська штора стане справжньою декоративною прикрасою кухні. Одно з переваг подвійних римських штор, завдяки якому вони користуються значною популярністю – кріпити подібні конструкції можна на віконну раму, на стіну біля вікна, або на стелю.

Це означає, що для кожного інтер’єру кухні можна легко підібрати найбільш оптимальний варіант, враховуючи існуючі умови.

Римська подвійна штора також легко кріпиться у мансардних вікон. Який би спосіб кріплення не був вибраний, конструкція відрізнятиметься хорошою керованістю. При цьому усі конструктивні вузли і кріплення можна сховати за спеціальними накладками – вікно виглядатиме дуже естетично і привабливо.

На відміну від традиційних подвійних і двосторонніх штор, використовуваних виключно в класичних інтер’єрах подвійні римські штори прекрасно впишуться практично у будь-який сучасний дизайн кухні. Ця конструкція відрізняється чіткістю ліній, лаконічністю і елегантністю, а широка колірна гамма полотен дозволяє створювати найоригінальніші варіанти декору вікон.

Як самостійно зшити для кухні подвійні штори

Якщо є швацька машинка і є деякі навички шитва, то зшити подвійні штори своїми руками буде не складно, головне – зробити правильні виміри. Підсумок такої роботи залежатиме від вибраного варіанту поєднання тканин.

Наприклад, якщо конструкція з двох різних полотен буде розміщена на подвійному карнизі, то для виготовлення такої штори треба просто розкроїти підготовлену тканину, залишивши невеликий запас для підгину, після цього слід прострочити її краї, потім прикріпити спеціальну шторну тасьму і підвісити на вікно готові штори внахлест.

Якщо використовуватиметься одинарний карниз, досить зшити зверху два полотна, з’єднавши їх між собою за допомогою шторної стрічки.

Порядок виконання роботи буде наступним:

  • Спочатку необхідно заміряти вікно, після цього розкроїти, відповідно до вимірів, два види тканини. При цьому слід врахувати припуски(приблизно 3 см), для підгину штори по усьому її периметру. Довга самої штори вибирається в індивідуальному порядку – вона може діставати до підлоги, або тільки до підвіконня. До ширини віконного отвору слід додати запас на складання, щоб штора була з пишними складками.
  • Бічні краї обробляються швами(підгини можна позначити, пропрасувавши праскою).
  • Обидва полотна з’єднуються між собою швом.
  • Знизу і згори робиться подвійний підгин і прострочується.
  • У верхній частині кожної штори, з виворітного боку, пришивається шторна тасьма, потім шнури затягуються, щоб сформувати складки. Готова конструкція вирівнюється по довжині карниза.
  • Готові подвійні штори підвішуються на карниз і кріпляться з боків підхопленнями.

Рада! Щоб кухня виглядала оригінально, можна поєднувати двоколірні розсувні гардини з подвійними рулонними шторами.

Про автора

admin

Залиши коментарій