Дизайн кухні

Плитка для кухні на підлогу: реальні фото, що варто знати при виборі, укладання

За авторством admin

Як правильно вибрати плитку для кухні на підлогу(фото)

Роблячи ремонт в квартирі, ви напевно стикалися з труднощами вибору статевого покриття на кухні. І намагаючись знайти золоту середину між красою покриття і його практичністю в 90% випадків вибір сходився на керамічній плитці.

Незважаючи на велику кількість підлогових покриттів : лінолеум, паркет, пробка, масив. Плитка міцно займає перше місце на ринку. Серед головних плюсів можна виділити те, що плитка дуже міцний матеріал.

Від товщини плитки залежить її жорсткість. Якщо ви примудритеся впустити щось дуже важке і плитка репне, завжди можна замінити її, приклеївши новий елемент. Плюс вона невибаглива у відході і досить легко чиститься.

Що треба знати перш ніж йти купувати плитку

Перше на що варто звернути увагу перед купівлею керамічної плитки, це не її краса, а довговічність. Яке пуття від красивого поєднання плитки з кухонним гарнітуром, якщо через рік а може бути і раніше вона покриється тріщинами і сколами.

Вибирайте кухонну плитку виходячи з цих характеристик:

 • низький рівень ковзання;
 • підвищена зносостійкість;
 • захист від дії хімічних речовин;
 • пористість;
 • вигорання на сонці.

Рівень ковзання

Низький рівень ковзання – це головний критерій, що забезпечує безпеку знаходження на кухні. Перед купівлею дивитеся на упаковку, де має бути вказаний рівень ковзання. Єдино відповідний рівень – 0,75, все,що нижче представляє небезпеку і непридатно для укладання на підлогу.

Зносостійкість

Для визначення зносостійкості існує спеціальна міжнародна шкала PEI, також вказана на упаковці. Для кухні ідеально підійде третій, четвертий або п’ятий клас по цій класифікації.

Також можна брати плитку п’ятого класу згідно Госту. Така плитка прослужить довше за інших і відрізнятиметься підвищеною стійкістю до сколам і тріщин.

Опірність до хімічних речовин

Звертайте увагу на те, як керамічна плитка переносить дію хімічних речовин оскільки під час чищення плитки часто використовуються агресивні миючі засоби, що може пошкодити покриття.

Підвищену стійкість до хімічних засобів має плитка класу “АА” і “А”, що також має бути вказане на упаковці товару.

Вологостійкість

Рівень вологостійкості плитки безпосередньо залежить від її пористості. Виділяють пористу і засклену плитку. Чим більше пір має покриття на своїй задній поверхні, тим більше вона поглинає вологу.

Тому для кухні оптимальним варіантом буде низькопориста плитка, хоча великі пори також сприяють проникненню клею, а отже така плитка легше і краще кріпиться. Глазурована поверхня запобігає вбиранню вологи.

Шукайте на упаковці зображення “сонечка”, що стане підтвердженням стійкості до вигорання і дозволить плитці як можна довше утримувати свій первинний колір.

Форма і розмір

Великий розмір пластинів виглядає солідно, але якщо у вас кухня з маленькою площею 5-9 кв метрів, то варто звернути увагу на плитку з модулями розміру 20 на 20 і 25 на 25 сантиметрів.

Також може підійти і плитка з меншими модулями і навіть мозаїка. Але майте зважаючи на, що чим менше розміру плитки, тим важче і дорожче буде її укладання.

Якщо ж ви все-таки вирішили придбати на маленьку кухню плитку з модулями великого розміру, то будьте готові, що її доведеться часто обрізувати, що приведе до великої кількості відходів, що виллється у великі витрати навіть з урахуванням дешевого монтажу великої плитки.

Якщо ж у вас кухня середніх розмірів 9-12 кв метрів. те цілком підійде плитка розміром 33 на 33 і 40 на 40 сантиметрів.

Окрім квадратної форми часто використовується прямокутна плитка. Частенько плитку такої форми кладуть, коли вона має колір паркету або імітує цеглину і камінь.

Прямокутна плитка допоможе візуально розширити вузьку кухню. Щоб добитися такого ефекту слід укласти довгу сторону плитки перпендикулярно довгій стіні кімнати.

Незвичайного ефекту кухні можна добитися за допомогою укладання плитки незвичної форми. Для цього підійде шестикутна або закруглена форма. Також використовується форма ромба і хвилеподібний модуль.

Колір керамічної плитки

Прийнято вибирати колір плитки залежно від вибраного кольору стін і кухонного гарнітура. Бажано дотримуватися середини між кольором стін і кухонних меблів.

Ось основні ради при виборі кольору плитки, якщо гарнітур має такий колір:

 • Якщо ваш гарнітур білого кольору, то можна класти хустці практично будь-якого кольору, але все таки враховуйте те, що білий колір відносять до холодних. Якщо біла кухня має блакитний відтінок, то і підлогу слід підбирати в схожій гаммі. До білої кухні молочного відтінку краще покласти теракотову або коричневу плитку.
 • З синій кухонними меблями ідеально буде поєднуватися біла плитка зі вставками синього або блакитного кольору. Також підійдуть однотонний блакитний колір і пісочний зі світло-оранжевим.
 • Жовта, кавова, а також світло-коричнева плитка добре виглядатиме на тлі зеленого кухонного гарнітура.
 • Для меблів бордових тонів вибирайте кахель сірого, бежевого і ванільного кольорів.
 • Складніше з кухнею деревного кольору оскільки тут слід врахувати її зовнішній вигляд, а саме колір і текстуру. Якщо у меблів виразно видимі річні кільця, то бажано придбавати однотонну плитку без малюнка. Також не варто класти плитку що імітує дерево, тому що це створить “конфлікт” кольорів.
 • Сіру кухню бажано оживити яскравими кольорами такими як: червоний, помаранчевий, жовтий. Або ж підійде орнамент що розбавляє монотонність сірого відтінку.
 • Кухонний гарнітур жовтого кольору, навпаки вимагається дещо відтіняти спокійними кольорами. Для цього чудово підійде чорний, сірий і бірюзовий кольори. Але також звернете увагу на плитку в коричневих, оливкових і теракотових тонах.

Укладання

На перший погляд, немає нічого складного в монтажі плитки на підлогу, проте, якщо розібратися детальніше, тобто велика кількість нюансів, які слід врахувати перед початком укладання.

Тут дуже важливо врахувати покриття на яке укладатиметься плитка і міра її підготовки. Вирівняти підлогу вимагається цементним стягуванням. Поверхня має бути ретельно очищена, усі тріщини щільно закладені спеціальним розчином.

Після чого за допомогою шліфувальної машинки вирівнюють цементний наплив і дають стягуванню висохнути. Далі підлогу варто піддати грунтовці, також не варто забувати про гідроізоляцію поверхні.

І це тільки підготовчий етап, далі слідують не менш складна підготовка основи під плитку і укладання самої плитки із застосуванням розмітки підлоги і різних технологій укладання.

Щоб не виникло складнощів з її монтажем краще відразу запросити професіоналів, що, зрештою, заощадить ваші засоби.

Є ще деякі “секрети”, які варто врахувати при укладанні плитки. Щоб забруднення плитки було менш помітно, варто вибирати темну зернисту або матову поверхню з орнаментом. На глянсовій однотонній плитці помітити скол буде найлегше, що не додасть їй презентабельності.

Щоб візуально розділити кухню по зонах, укладайте плитку, створюючи одиничний малюнок. Простий малюнок, зробить кухню більше, складний же, навпаки, створить враження маленького розміру кухні.

Не варто недооцінювати ефект від вибору кольору тієї, що затерла швів. Чим контрастнее буде затерла, тим більша увага буде прикована до підлоги і малюнка на нім. Якщо ж ви хочете уникнути зайвих поглядів на підлогу і збираєтеся використати його тільки як фон, то та, що затерла має бути в тон до кольору плитки.

І останній секрет: на тій, що темній, що затерла забруднення не так видні як на світлій, що створить ефект чистішої підлоги.

Наслідуючи вищеописані ради, вибирайте керамічну плитку на підлогу в кухні і насолоджуйтеся вашим вибором щодня.

Про автора

admin

Залиши коментарій