Дизайн кухні

Плитка для кухні на фартух: види, колірна гамма, реальні фото

За авторством admin

плитка для кухні на фартух, керамічна плитка для фартуха, плитка для кухонного фартуха

Керамічна плитка для кухонного фартуха, фото

Фартух – це те місце, яке постійно знаходиться в полі зору при роботі або відпочинку на кухні. Тому варто звернути увагу на його благоустрій. При цьому фартух повинен поєднувати в собі стійкість до температурних дій і забруднення, а також тішити око своєю красою.

Плитка якнайповніше відповідає цим параметрам. Наявність безлічі варіантів укладання, різних матеріалів і колірних рішень дозволяє знайти матеріал на свій смак і гаманець.

Різновиди плитки і види укладання

Яку плитку варто вибрати для фартуха? Кераміка – це міцний матеріал, його легко очищати від забруднень, при хорошій мастиці швів в такій плитці не оселяться пліснява і грибок.

Також вона має доступну ціну, її установка простіша, ніж у плиток з інших матеріалів. Так що кераміку можна вважати кращим вибором матеріалу для фартуха.

Але є і багато інших варіантів: якщо ви готові витратитися на такі більше екзотичні матеріали, як глина або скло, то на ринку знайдуться варіанти за вашим смаком. Вибравши потрібний матеріал, слід визначитися з форм-фактором укладання. Нижче представлені основні форм-фактори.

Велика плитка

Вона хороша тим, що її укладання вимагає значно менше часу. Але є невелика проблема: висота фартуха може бути несумірної з габаритами плитки, тому швидше за все доведеться підрізувати матеріал.
Велика плитка – це вибір для тих, хто готовий витратити гроші за велику швидкість виконання роботи.

Плитка 10х10

Її плюси незаперечні:

  • Відсутність підрізувань.
  • Придатність для дуже невеликих кухонь. Плитка 10х10 візуально збільшує їх фартухи. Також її зручно укладати у важкодоступних місцях.
  • Безліч варіантів додаткових прикрас.

Її укладання досить складне через велику кількість елементів. На ринку є рішення, що симулюють маленьку квадратну плитку, але великі блоки, що на ділі є.

За рахунок поглиблень на поверхні виглядає це також, як і справжня плитка 10х10, але укладається також просто, як і велика.

Можлива безліч стилістичних рішень. Найпростіше – це просто одноколірне укладання під колір кухні. Можливі малюнки, що імітують різні матеріали, наприклад, камінь або дерево. Непоганий шаховий порядок кольорів.

Важливо! Відхід за плиткою 10х10 не вимагає особливих витрат, але для її очищення не можна використати грубі засоби(абразивні порошки, мило і жорсткі щітки), а ось засіб для миття вікон підходить дуже добре.

Кладка під цеглинку

Її ще називають, “Кабанчик”. Краї такої плитки знаходяться по відношенню до стінки під кутом, що робить її схожою на цеглу. Звідси така назва. А неформальна назва “кабанчик” йде від форми інструменту для виготовлення такої плитки, який був схожий на свинячий п’ятачок.

Поверхня як правило глянсова і гладка. Колірні рішення – моноколор або фотографічний друк. Оскільки поверхня блискуча, то фотографії на ній виглядатимуть особливо реалістично. Розміри – від 7,5/15 см до 15/45 см

Кладка може складатися із звичайної кераміки із стилізацією під цеглину, може бути клінкерною(тут цегла робиться з глини, переваги очевидні – міцність і вогнетривкість), а також гіпсовою(її відрізняє дешевизна, але страждає міцність і влагоустойчивость).

Мозаїка

Мозаїка дозволяє найяскравіше виразити індивідуальність хазяїна. Це можливо завдяки величезному різноманіттю малюнків і візерунків.

Комбінуючи колір і розмір, можна створити будь-який малюнок. До мінусів такої кладки можна віднести відносно високу вартість, швидку засоряемость(через те, що між маленькими плиточками скупчується бруд).

Самостійно її встановити дуже складно, краще викликати фахівців. Також в матеріалі, що скріплює шви, скупчується волога, що підвищує ризик поселення грибка і плісняви, так що особливу увагу звертайте на ту, що якісну, що затерла.

Всього ця кладка має 5 різновидів: керамічного, скляного, дзеркального, металевого і кам’яного.

Чіпи(маленькі плиточки) бувають прямокутними і квадратними форм. Квадратні чіпи більше універсальні, прямокутні ж підходять для особливих дизайнерських рішень.

Якщо бюджет не дозволяє, а прикрасити свою кухню хочеться, можна вибрати звичайну плитку із стилізацією під мозаїку. На вигляд вона майже невідмітна від справжньої мозаїки.

Укладання ромбом

Така кладка відрізняється більшою складністю, але в той же час вона може приховати геометричні недоліки в проектуванні кухні, а також виглядає оригинальней фартуха в квадрат.

Кольори плитки

Краще вести мову не про кольори самі по собі, а про вигідні їх поєднання з тими або іншими проектами кухні, оскільки для кожної ситуації можна вибрати найбільш відповідне рішення.

Тут не можна давати яких-небудь остаточних і однозначних рекомендацій, дизайн – ця справа творча, тут завжди є місце для оригінального погляду і нововведення. Проте, є деякі загальні ради, дотримання яким убереже зовсім вже грубих помилок.

Білий колір – це класика. Нейтральне рішення, особливо добре відповідне до керамічної плитки із-за її глянсової.

Але не варто використати білий колір в тих приміщеннях, де у предметів більше п’яти кольорів – він не завжди вписується в таке різноманіття.

Помаранчевий колір може компенсувати недолік сонячного відчуття. Він добре підходить для фартуха, якщо усі інші стіни кухні білого кольору.

Це виділятиме фартух і надаватиме йому особливу теплоту. У цього є і зворотна сторона – помаранчевий колір настільки яскравий, що витісняє інші кольори. Тому застосовуйте його до фартуха тільки якщо упевнені, що він зроблений красиво і гідний особливої уваги гостей.

Також помаранчевий може стомлювати очі в довгостроковій перспективі, так що якщо ви робите фартух цим кольором, то більше нічого на кухні помаранчевим не робіть.

Жовтий колір куди помірніший, ніж помаранчевий, але при цьому містить в собі досить жвавості і яскравості. Але і тут потрібно знати міру – якщо “лимонною” буде уся кухня, то ваші очі такому не порадіють.

Бежевий колір відрізняється нейтральністю і величезним числом варіантів. Темні тони підійдуть для добре освітлених світлом фартухів, а світлі будуть придатні для тих кухонь, яким бракує освітлення.

Граючи з різними відтінками бежевого, комбінуючи їх, можна створювати цікаві оптичні поєднання. Добре комбінується з коричневим і блакитним кольорами, з м’якими відтінками червоного і зеленого.

Взагалі, бежевий колір добре підходить і для того, щоб “гасити” ефекти інших надмірно яскравих кольорів, урівноважувати їх.

Чорний колір добре підійде, якщо уся інша кухня виконана у світлих тонах. Такий контраст буде дуже насиченим.

Особливо цікавим виглядає його використання разом з білим для створення ефекту шахівниці. Можна використати чорний як фон для якого-небудь стилістичного малюнка.

Коричневий чудово підходить для стилізації під дерево і деякі інші матеріали, що особливо цінно для кладки в цеглину або мозаїки. До того ж це один з самих немарких кольорів.

Зелений колір – це відмінний антидепресант. А кухні, на якій люди зазвичай вечеряють після важкого трудового дня, не перешкодило б надати заспокійливий ефект. Але не коштує його поєднувати з фіолетовим оточенням, також будьте обережні з комбінацією зеленого і чорного.

З червоним варто бути обережним – від свята і тонусу дуже легко перейти до банальної агресії. Ще він покращує апетит. Якщо ви хочете, щоб люди звертали увагу на ваш фартух, то вибирайте червоний колір – не помилитеся.

Попри те, що сірість вважається синонімом смутку і нудьги, сірий колір для фартуха є дуже хорошим вибором. Це така ж класика, як і білий колір, але з деяким відтінком аристократичності, а у більше металевих відтінках сірого – урбанізму.

Цей колір дуже підходить для пом’якшення кольорів навколишнього інтер’єру, так що вибирайте його для фартуха, якщо в цілому ваша кухня обставлена предметами яскравого кольору.

Про автора

admin

Залиши коментарій