Дизайн кухні

Планування кухні в хрущовці: 100 фото реальних інтер’єрів кухні з маленькою площею

За авторством admin

Планування кухні в хрущовці: 100+ реальних фото прикладів, вибір меблів і техніки

Хрущовками називають 5-поверхові будинки радянської забудови з маленькими квартирами і тісними кімнатами. Кухня в такому житлі має украй скромні розміри – всього 6 кв. метрів.

Облаштувати таке приміщення так, щоб воно було не лише комфортним, але і привабливим зовні, украй складно. Проте існують деякі секрети дизайнерів, які допоможуть впоратися з цим завданням.

Вибір оптимального планування для кухні в хрущовці

Кутове планування – такий варіант облаштування кухні в хрущовці є найбільш правильним і зручним. Він дозволяє максимально ефективно використати простір, роблячи його більше функціональним і комфортним.

Гарнітур, встановлений буквою Г, ідеально підходить для створення правильного робочого трикутника, який складається з холодильника, миття і плити. Усі меблі при кутовому плануванні розташовуються так, щоб на кухні залишалося ще вільне місце для пересування.

Існують правила, що дозволяють зробити Г-подібну кухню в хрущовці ще зручнішій :

 • Між побутовою технікою слід залишати проміжки шириною близько 5 см
 • Гарнітур має бути високим, містким, і при цьому компактним.
 • Вбудована побутова техніка допоможе ще більше заощадити простір. При цьому рекомендується вибирати так звані “міні” прилади.
 • Замість великої громіздкої плити варто використати невелику варильною поверхню. Якщо сім’я невелика, досить буде 2-х комфорочного пристрої.
 • Мойку варто перенести до віконного отвору, тоді можна буде гармонійніше розмістити кутовий гарнітур, використовуючи усі ніші в приміщенні.

Лінійне планування – хороше рішення для облаштування інтер’єру кухні в хрущовці. При такому плануванні гарнітур встановлюється уздовж однієї із стін в суцільну лінію. Таким чином, в приміщенні залишається ще досить місця для розставляння інших меблів.

При лінійному плануванні можна обладнати обідній стіл, використовуючи широке підвіконня – для цього до нього необхідно приєднати відкидну стільницю. Усі шафки в гарнітурі, як навісні, так і підлогові, мають бути максимально місткими. Чим вище сам гарнітур, тим більше в нім корисного простору.

Рада! Щоб забезпечити на такій кухні рівномірне освітлення, рекомендується використати стельове підсвічування, або ж встановити необхідну кількість точкових світильників. Над обіднім столом можна розташувати велику люстру.

Правильне розташування меблів на кухні в хрущовці

Вибираючи меблі для такої кухні, перевагу слід віддавати відкидним і розсувним, а не орним дверцям. Ще більше звільнити простір допоможуть розкладний обідній стіл і стільці.

Також варто купувати меблі, які можна легко трансформувати, – наприклад, з висувними секціями, пристосованими для зберігання, і придатними на роль стільниць.

Як не дивно, візуально збільшити простір в маленькій кухні допоможуть великі, а не дрібні елементи декору. Також варто використати всілякі глянсові і дзеркальні поверхні. При цьому рекомендується уникати відкритих полиць і віддавати перевагу закритим шафам.

Горизонтальних деталей на кухні в хрущовці повинно бути якомога менше. Візуально розширюють простір вертикальні лінії – наприклад, вузькі і високі підлогові шафи.

Барная стойка – відмінний спосіб економії місця на маленькій кухні. Її можна використати замість обіднього столу, розташувавши поруч декілька високих барних стільців.

Якщо стільниця стойки досить широка, її основу можна використати для зберігання: наприклад, встановити там хлібника або мікрохвильову піч.

Кухонний стіл – дизайнери радять використати скляний стіл прямокутної форми, який можна притулити до стіни. Він візуально збільшує простір, до того ж, не займає багато місця. Круглий стіл для маленької кухні – далеко не самий кращий варіант.

Стільці можна також підібрати прозорі, виконані із спеціального міцного пластика. Кутові дивани займають надто багато місця, тому від них також краще відмовитися. Ще в ролі обіднього столу може виступати широке підвіконня, доповнене відкидною стільницею.

Холодильник – складно представити кухню без цього побутового пристрою. Хазяйка активно користується ним в процесі приготування їжі, постійно відкриваючи і закриваючи дверці.

Проте правильно розмістити холодильник на кухні в хрущовці так, щоб він не заважав і не займав багато місця, досить складно. Оптимальним варіантом є вбудований в меблі невеликий холодильник, проте така ідея не підійде для великої сім’ї.

Існують і інші варіанти розміщення холодильника :

 • встановити його в нішу, яка підходить по розмірах;
 • вбудувати в основу стільниці, якщо холодильник – однокамерний;
 • винести холодильник за межі кухні – наприклад, на критий балкон, або в коридор;
 • встановити холодильник в кутку біля вікна, поряд з варильною поверхнею.

Газова колонка – найчастіше цей пристрій в хрущовках ретельно маскують, приховуючи його за фасадами навісної шафки, розташованої над робочою зоною.

Не можна розміщувати газову колонку поряд з газовою плитою, холодильником і витягом. Що стосується шафки, за якою вона схована, – виготовляється він з особливих вогнетривких матеріалів.

Проте можна повністю обійтися без такої шафки. Досить встановити колонку між двома навісними шафками, після чого прикріпити фальшивий фасад, що закривається на магніт.

Важливо пам’ятати, що на кухні з газовою колонкою обов’язково мають бути присутніми вхідні двері, замінювати її аркою не можна ні в якому разі(ця вимога продиктована інструкцією безпеки).

Побутова техніка – ідеальним варіантом слід назвати вбудовану побутову техніку, інтегровану в гарнітур. Краще, щоб вона мала компактні розміри.

Від деяких побутових приладів, які використовуються украй рідко, варто повністю відмовитися. Громіздку плиту рекомендується замінити на невелику варочную поверхня.

У одну з ніш гарнітура можна вбудувати духовку компактних розмірів. Над робочою поверхнею варто розташувати витяг(її конструкція також має бути невеликою). Прямо поряд з миттям, в спеціальній ніші, можна встановити пральну машину.

Як поєднати вітальню і кухню в хрущовці

Перш ніж об’єднувати кухню в хрущовці з вітальнею, слід згадати про важливі технічні моменти. Чинне законодавство свідчить, що власники квартир не можуть самостійно виносити миття, плиту і інші кухонні прилади за межі квартири. При об’єднанні такого простору кухня, разом з усіма комунікаціями, повинна залишатися на своєму місці.

Обладнати кухню її по-новому прямо над житловою кімнатою сусідів знизу забороняється. Самовільно зносити стіну, що несе, між вітальнею і кухнею теж не дозволяється – зробити це можна лише за наявності особливого дозволу.

Не можна забувати і про потужний витяг, або систему кондиціонування. У вітальню з кухні не повинні вільно проникати сторонні запахи. Не менш важлива система освітлення кухні-вітальні в хрущовці.

Щоб світло було досить і в робочій, і у вітальні зонах, слід встановити безліч точкових світильників, доповнивши їх основною люстрою над обіднім столом. При необхідності, також можна використати настінні бра в зоні гостиній.

Дуже серйозно треба підійти до зонування поєднаної кухні-вітальні.

Зробити це можна декількома способами :

 1. Півострів – в його ролі може виступати встановлений посередині стіл, або прикріплена до стіни стільниця. Важливо, щоб ці елементи гармоніювали і із зоною кухні, і із зоною столовою.
 2. М’які меблі – наприклад, встановлений приблизно в центрі приміщення невеликий диван, а також декілька зручних крісел з компактним журнальним столиком.
 3. Дворівнева стеля – стильний і лаконічний спосіб розділити єдине приміщення на окремі зони так, щоб вони все одно виглядали єдиним цілим.
 4. Дворівнева підлога – з його допомогою можна трохи підвести зону кухні, крім того, така підлога надійно приховає усі кухонні комунікації від сторонніх очей.
 5. Розсувні двері – стильне і просте рішення, що дозволяє чітко визначити межі обох зон. Основною особливістю цього способу зонування кухні-вітальні можна назвати його здатність у будь-який момент швидко відгородитися від кухні – для цього треба просто засунути двері.
 6. Установка різного освітлення зон кухні-вітальні – один з найпростіших і популярніших способів зонування приміщень.
 7. Ширми або штори – простий, дешевий і ефективний спосіб розділити зони вітальні і кухні.
 8. Живі рослини – відмінний спосіб красиво розділити приміщення, а також значно оживити його.
 9. Барная стойка – її роль може виконувати частину перегородки від стіни, що розділяє раніше кухню і вітальню. Для обробки стойки можна використати натуральне дерево, керамічну плитку, мозаїку або облицювальний камінь.
 10. Арка – такий спосіб зонування нерідко використовують власники невеликих квартир. Декорувати арку можна мініатюрними світильниками, розташованими прямо на її конструкції.
 11. Стіни різних тонів – ще один дуже доступний спосіб зонування приміщення кухні-вітальні. Кольори можуть бути в одній колірній гаммі, або контрастними.
 12. Дерев’яна перегородка – використати такий спосіб зонування можна в сукупності з невеликим перепадом висоти стелі.

Як поєднати кухню в хрущовці з балконом

Поєднання кухні з балконом допоможе розв’язати проблему облаштування маленького приміщення. Щоб організувати ідеальну зону кухні з максимальною функціональністю, не варто зносити повністю все стіну – дизайнери радять залишити нижню її частину разом з підвіконням. Ця конструкція здатна стати оригінальною частиною інтер’єру, перетворившись на барную стойку, або навіть в повноцінний обідній стіл.

Крім того, на об’єднаний з кухнею балкон можна винести холодильник. Таким чином, приміщення відразу звільниться і стане просторішим. Щоб ця частина кухні виглядала привабливішою, на місці колишньої стіни можна облаштувати арку, надавши їй цікавої форми.

Також необхідно потурбуватися про хороше освітлення новопридбаної кухонної зони, розташувавши в ній необхідну кількість точкових світильників. Щоб приміщення дійсно виглядало єдиним цілим, для його обробки слід використати однакові матеріали. Звичайно ж, обидві зони мають бути виконані в єдиному стилі.

Планування кухні в хрущовці відео

Маленьку кухню в хрущовці можна оформити із смаком і зробити зручною. Реальний приклад дивитеся в цьому відео.

Про автора

admin

Залиши коментарій