Дизайн кухні

Планування кухні : основні правила, практичні поради, фото

За авторством admin

планування кухні, планування кухні п-образной, планування кухні г-образной, расставнока меблів, робітник треугльник, план кухні

Планування кухні : як правильно розпланувати кухню(фото приклади)

Планування кухни- ця не така проста справа як може здатися на перший погляд. Від грамотного розставляння меблів і техніки на кухні залежить дуже багато що. Наприклад, ви можете в неправильному порядку спробувати засунути купу різноманітних кухонних предметів в малогабаритну кухню.

Тим самим ходити потім і натикатися на кути кухонного начиння. Або ж навпроти, спробуєте зробити грамотне розставляння меблів в просторій кухні. І бігати потім по ній як по футбольному полю у пошуках потрібної тарілки.

Куди все поставити і розмістити

При розставлянні на кухні меблів і техніки важливо враховувати правило трикутника, завдяки якому робочий процес стає зручним і комфортним, а головне безпечним. Полягає такий трикутник з плити, холодильника і миття. Вони є головними складовими під час готування їжі, оскільки саме між ними відбувається переміщення.

Розташування має бути в наступному порядку: спочатку холодильник, миття встановлюється посередині, а потім йде плита. Це пов’язано з природною послідовністю, тобто продукти спочатку лежать в холодильнику, їх дістають, миють і потім здійснюють термічну обробку.

Головним завданням є розміщення цих предметів на відстані один від одного не менше 60 см Також необхідно враховувати розташування систем комунікацій для установки будь-якого елементу. Тепер детальніше про кожного з них.

Де розмістити миття

Існує декілька варіантів розміщення миття на кухні. Найпоширеніший з них, якій підійде для будь-якого планування гарнітура, являється установка на прямій. Причому це єдиний спосіб для лінійної форми кухні. Мойка встановлюється по центу між холодильником і плитою. Вона може бути прямокутної, квадратної, круглої форми.

Другий варіант підійде для кутового планування Г-подібної або П-образної форми. Розташування здійснюється в самому кутку. Таке миття вважається кутовим, але також можуть мати форму круга, прямокутника або квадрата.

Ефектним і найсвітлішим місцем установки миття є біля вікна. В цьому випадку можна поєднати приємне з корисним, спостерігаючи за красивим видом з вікна під час миття посуду або продуктів.

Увага! Це місце установки в основному є найбільш витратним, оскільки треба тягнути систему комунікацій досить далеко. Тому вартість монтажу значно зростає. Окрім цього витирати вікно доведеться набагато частіше із-за попадання на скло крапель.

Нарешті на великій кухні дуже зручно встановити доповнення у вигляді острова, де і буде розміщено миття. Він може стати продовження робочої поверхні, а також дуже часто під столом розташовують ящики. При цьому необхідно заздалегідь продумати протягання комунікацій, оскільки вони проходитимуть під підлогою.

Де встановити плиту

Як вже говорилося, плита входить в робочий трикутник, тому її розташування залежить від облаштування миття і холодильника. По суті, її розміщення можливо так само, як і миття, проте потрібно виконання певних обмежень.

Передусім, від миття і холодильника вона повинна стояти на відстані як мінімум 60-90 см Згідно з правилами експлуатації не можна її встановлювати ближче 50 см від балконних дверей або стулки вікна, що відкривається.

Поривши вітри може погасити полум’я, що дуже небезпечно, якщо вчасно не помітити. Тому під вікном, яке відкривається, плиту не слід встановлювати.

Також норми безпеки свідчать, що від стін плита повинна стояти на відстані не менше 6-7 см у зв’язку з цим в щільну до кута її встановлювати не рекомендується. Краще всього біля стіни поставити шафу або продовжити робочу поверхню мінімум на 15 см, а потім поставити плиту.

Тим більше під час приготування бризки жиру легше відмити із стільниці, а не з вертикальної стіни. Тому самим кращим варіантом є розташування на прямій лінії гарнітура.

Куди поставити холодильник

Холодильник займає найбільше місця зважаючи на свої великі габарити, тому для нього важливо вибрати правильне місце. Передусім, треба дивитися на сторону, до якої він відкривається.

Бажано щоб це було до найближчої стіни. Крім того дверці повинні відкриватися повністю, інакше шафки просто неможливо буде відкрити.

Найпереважнішим місцем установки холодильника вважається кут. Він займе мало місця, не перегороджуватиме дорогу. Часто його встановлюють біля дверей, де знаходиться пряма стіна і також утворений кут.

Цей варіант може виявитися ще зручніше першого залежно від планування кухні. Все більшою популярністю користується вбудована техніка, тому таке розташування холодильника теж актуальне. У маленькій кухні, до того ж, це заощадить простір, а в цілому виграшно впишеться в загальний інтер’єр.

Розміщення пральної і посудомийної машини

Пральну і посудомийну машини теж досить часто встановлюють на кухні. За правилами розташування не рекомендується їх ставити поряд з плитою, оскільки, незважаючи на наявність захисного термоізоляційного шару, нагрів все одно може негативно діяти на роботу приладу.

Мінімальна відстань між ними має бути 15 см, але в ідеалі 40 см Крайня шафа для установки теж небажана. Кріплення буде ненадійним на рахунок кріплення тільки з оного боку. Техніка може бути як вбудованою, так і розташовуватися під стільницею, що не має палаців.

Рада! Проблему зручності вирішує розташування біля миття посудомийної або пральної машини. Це не лише наявність під рукою миючих засобів, але і допоможе легко підключитися до системи комунікацій.

Планування маленької кухні

На маленькій кухні питання планування меблів і техніки стоїть особливо гостро. Не завжди вдається здійснити усе задумане і встановити усі необхідні елементи. Звичайно, миття або плиту навряд чи вийде перенести в інше приміщення.

А ось холодильник цілком можна не встановлювати на кухні, а поставити, наприклад, в коридорі або передпокої. Пральну машинку можна відмінно розмістити у ванній кімнаті і звільнити простір в маленькому приміщенні.

Якщо холодильник планується встановлювати на кухні, то рекомендується вибирати високі і вузькі моделі. Вони мають великий об’єм, але в той же час по ширині займають мало місця.

Якщо у великому холодильнику потреби немає, то він може бути маленьких розмірів, низький. Тоді його зручно поставити під стільницю або, приміром, використати його в якості підставки для мікрохвильової печі.

Значно економить місце вбудована техніка, тому кожен з приладів краще придбавати цій комплектації. Перевагу також варто віддавати вузьким моделям. Вибір на ринку сьогодні великий, тому підібрати потрібний варіант не так вже складно.

Про автора

admin

Залиши коментарій