Дизайн кухні

Перегородка між кухнею і вітальнею – 70 фото прикладів

За авторством admin

Перегородка між кухнею і вітальнею : види перегородок і їх роль, 70+ фото прикладів

Планування кухні має величезне значення, оскільки саме в ній найчастіше збираються усі домочадці. Особливим місцем є кухня-вітальня, що дозволяє об’єднати відразу два приміщення житла. У такому просторі не обійтися без спеціальної перегородки, різновидів якої існує множина.

Яку роль виконує перегородка між вітальнею і кухнею

Ця конструкція, що розділяє собою вітальню і кухню, одночасно виконує відразу декілька різних функцій. Точне призначення перегородки залежатиме від того, з якого матеріалу вона виготовлена.

Планувальна перегородка – з її допомогою створюється зручний і ергономічний простір, розділений на зону відпочинку і зону для приготування їжі. Щоб кухня-вітальня з подібною конструкцією була максимально комфортною і гармонійною, слід визначити правильне місце для її установки.

Функціональна перегородка – така конструкція служить не лише декоративною прикрасою кухні-вітальні і частиною її інтер’єру, вона ще і виконує певну функцію. Приміром, в таку перегородку можна вмонтувати стелажі або шафу для зберігання посуду або інших предметів. Крім того, ця конструкція може служити для установки деяких побутових приладів, або додаткового освітлення.

Декоративна перегородка – конструкція подібного типу не несе ніякого функціонального навантаження. Вона служить виключно декоративною прикрасою інтер’єру кухні-вітальні. Дуже часто такі перегородки виготовляються у вигляді вітражів, екранів, кованих грат і т. д.

Для відділення вітальнею від кухні можна застосовувати будь-яку з вказаних перегородок, визначивши спочатку стиль інтер’єру кухні-вітальні, її масштаби, свої особисті переваги. Нерідко планувальна установка вже включена в інтер’єр кухні-вітальні, ще на стадії будівництва.

Рада! Якщо кухня-вітальня недостатньо простора, на ній гармонійніше виглядатиме легка декоративна модель перегородки, для установки якої не потрібно багато місця.

Види перегородок для установки в кухні-вітальні

Перегородки для кухонь-віталень розрізняються також за типом дизайну. Їх вибір величезний, тому підібрати для свого житла найбільш відповідну конструкцію не складе труднощів. За допомогою таких перегородок можна з легкістю створювати оригінальні і унікальні інтер’єри.

Розсувна перегородка

Таку конструкцію слід вибирати для невеликого приміщення, оскільки вона зберігає високу эргономичность простори, розділяючи при цьому обідню зону і зону відпочинку. Перегородка цього типу може бути встановлена сама по собі, її також можна комбінувати з так званою “фальш-стеной”.

Якщо кухня-вітальня дуже маленька, дизайнери радять використати розсувну перегородку з прозорими панелями, яка не обмежуватиме доступ світла в різні зони кухні-вітальні. Ця конструкція відмінно справляється із завданням зонування простору.

Крім того, встановити її дуже просто – переробляти усе приміщення для цього не доведеться. Створити таку перегородку можна по власному ескізу, використовуючи для цього самі різні матеріали і декоративні елементи.

Величезна перевага подібної конструкції полягає в тому, що під час приготування їжі в робочій зоні її можна просто закрити, і тоді сторонні запахи не проникатимуть в зону відпочинку, і в усі інші кімнати будинку.

Недоліки розсувної перегородки : з часом механізми відкривання-закривання піддаватимуться зносу і зажадають заміни. Сама по собі така система відносно ненадійна. При її виготовленні варто використати міцні і якісні матеріали.

Перегородка з гіпсокартону

Цю конструкцію також називають фальш-стеной. Вона дуже доступна за ціною, при цьому виглядає привабливо і відмінно справляється зі своїми завданнями. Для монтажу фальш-стени не треба отримувати дозвіл від забудовника, при цьому вона зовсім не відрізнятиметься від справжньої стіни.

За бажання, а також якщо розміри і конфігурація приміщення дозволяють, перегородку з гіпсокартону можна комбінувати з іншими типами перегородок, насолоджуючись потім її привабливим зовнішнім виглядом і високою функціональністю.

Одна з ідей облаштування кухні-вітальні – поєднання фальш-стени із стелажами, на яких можна розмістити предмети декору, книги, посуд і т. д. Проте це рішення розділення різних зон кухні-вітальні має свої недоліки. Річ у тому, що гіпсокартон погано сприймає підвищену вологість.

Крім того, цей матеріал недостатньо готується, тому його слід зміцнити частими подовжніми і поперечними планками. А ще така конструкція створить на кухні затінені ділянки, через що може знадобитися додаткове освітлення. Важливо також розуміти, що для перегородки з гіпсокартону знадобиться додаткова обробка.

Скляна перегородка

Така конструкція стане прикрасою будь-якого житла, проте для неї необхідно підібрати відповідний інтер’єр. Виготовляється така перегородка з масивних скляних блоків, і тому має чималу вагу.

Основні переваги цієї конструкції : вона забезпечує відмінну звукоізоляцію приміщення, а також перешкоджає проникненню запахів з робочої зони у вітальню. Крім того, вона візуально збільшує приміщення, робить його світлішим і просторішим.

На жаль, у скляної перегородки є також і недоліки: вона може викликати гнітючий стан у домочадців, оскільки мало асоціюється із затишком. Подібна конструкція небезпечна і її краще не встановлювати у будинках, в яких мешкають маленькі діти. А ще її досить складно підтримувати в ідеальній чистоті, оскільки на скляній поверхні добре помітні усі відбитки і забруднення.

Такій конструкції можна знайти альтернативну заміну – наприклад, встановити в кухні-вітальні функціональну перегородку із скляними вітражами або полицями. Виглядає вона не менш розкішно, точно також пропускає світло, і при цьому в ній можна зберігати посуд. На жаль, цей варіант облаштування кухні-вітальні не можна назвати дешевим.

Рада! Замість скляної перегородки для зонування приміщення можна використати великий акваріум, який стане справжньою родзинкою кухні-вітальні. Проте підійде такий елемент інтер’єру тільки для установки в просторих квартирах.

Перегородка арочного типу

Мабуть, це найбільш простий, і в той же час досить елегантний спосіб розділити візуально зону приготування їжі і зону відпочинку в кухні-вітальні. Існує величезна кількість всіляких форм і арок : витіюваті, класичні, строгі геометричние, еліпсоїдні і багато інших.

Для виготовлення подібних конструкцій використовуються різні матеріали: гіпсокартон, цеглина, ДСП і так далі. Арка відмінно впишеться в класичний інтер’єр кухні, проте можна спорудити її і при облаштуванні кухні-вітальні в сучаснішому стилі.

Арка робить будь-яку кімнату привабливішою і оригінальнішою. Проте ця перегородка має один істотний недолік – вона ніяк не перешкоджає проникненню запахів з кухні в усі інші кімнати.

Барная стойка

Відмінне рішення для розділення робочої зони і вітальні. Ця конструкція виглядає дуже привабливо майже на будь-якій кухні. До того ж, браная стойка має високу функціональність: її можна використати в якості обіднього столу, а спеціальні полиці і рейлинги стануть відмінним місцем для зберігання склянок, тарілок і іншого кухонного начиння.

Барную стойку можна встановити навіть в кухні-вітальні з невеликою площею, оскільки вона не “краде” простір, і зорово ще більше його збільшує. Недолік конструкції – вона буде занадто високою для маленьких дітей, і незручною для літніх людей, тому в приміщенні все ж доведеться встановити ще і повноцінний обідній стіл.

Диван і інші предмети меблів

Перш ніж встановлювати між зоною приготування їжі і вітальні один з предметів меблів для зонування простору, слід ретельно продумати інтер’єр такого приміщення. Диван, як і інші меблі, не повинні заважати вільному пересуванню по кухні-вітальні.

Щоб правильно зонувати простір, необхідно спочатку визначитися з так званою “точкою фокусу” – в її ролі можуть виступати стелаж з книгами, стіна з сімейними фотографіями або картинами, камін. Саме навколо такого фокусу треба облаштовувати усю решту простору кухні.

Диван слід встановити так, щоб він був гармонійним продовженням і частиною інтер’єру вітальні, і при цьому служив чітким розмежувачем між нею і кухнею. Замість дивана можна встановити шафу або стелаж.

Як зробити перегородку для зонування кухні-вітальні самостійно

Виготовлення перегородки для розділення кухні і вітальні можливо з самих різних матеріалів: дерева, гіпсокартону, пластика, ДСП, тканини, стекла і багатьох інших. За бажання, виготовити цю конструкцію можна навіть самостійно.

Спершу необхідно визначитися із стилем майбутньої перегородки, а також вибрати найбільш відповідний для її споруди матеріал. Після цього треба вибрати місце, де вона буде встановлена.

Наступний етап – складання креслення самої перегородки. Усі виміри необхідно зробити ретельно, щоб конструкція ідеально вписалася у відведене їй місце.

Установка перегородки з гіпсокартону полягає в монтажі фальш-стени, а також створенні різних її комбінацій( у вигляді напіварки, або арки). При невисокій вартості цього матеріалу, можна спорудити досить якісну конструкцію, яка прослужить тривалий час.

Відмінні перегородки можна виготовити з натурального дерева. Щоб значно здешевити конструкцію, цей матеріал варто замінити на ДСП. Проте варто врахувати, що перегородка з дерева відрізняється високою екологічністю, крім того, вона є міцнішою, якіснішою і довговічнішою.

За бажання, можна використати ДСП або дерево як основу для самої перегородки, або спеціальних декорацій, які виконають її роль.

Скло виглядає дорого, проте цей матеріал вимагає особливого до себе відношення із-за підвищеної крихкості. Щоб спорудити з нього перегородку, рекомендується все ж викликати майстрів. Найбільш простий спосіб розділити кухню і вітальню на дві різні зони – використати в якості перегородки звичайну ширму, яка з легкістю переміщається у будь-яке місце, є легкою і простою в установці.

Якщо ж хочеться мати у своєму домі капітальну перегородку, варто передбачити цю конструкцію ще на стадії будівництва або ремонту.

Про автора

admin

Залиши коментарій