Дизайн кухні

Паралельне планування кухні : 50 фото прикладів, переваги і недоліки, розміщення гарнітура і техніки

За авторством admin

Паралельне планування кухні : 50+ фото прикладів, практичні поради від дизайнерів

Паралельним називають планування кухні, при якій два ряди меблевих модулів встановлюються уздовж двох паралельних стін. Такий спосіб облаштування приміщення поступається за своєю популярністю кутовому і П-образному плануванню, проте з його допомогою можна створити практичний, функціональний і зручний інтер’єр.

Щоб облаштувати дворядну кухню, яка відповідатиме усім запитам і вимогам домочадців, варто дослухатися до деяких порад.

Переваги і недоліки

Цей вид планування кухні має масу достоїнств. Цей варіант можна назвати ідеальним, коли йдеться про облаштування довгого, витягнутого приміщення.

Дворядне розташування меблевих модулів дозволяє максимально раціонально використати кухонний простір, створюючи комфортні умови для хазяйки і усіх домочадців.

Завдяки відсутності торцевих елементів і кутових шаф, такий гарнітур коштуватиме набагато дешевше, ніж П-образна або кутова кухня.

Паралельне планування має на увазі грамотне розташування кухонного гарнітура і інших меблів, а також зручне зберігання кухонного начиння. Численні модулі і відсіки дозволяють вмістити достатню кількість предметів, без яких не обійтися хазяйці.

На кухні, облаштованій так само, кожна річ знаходитиметься на своєму місці. Крім того, дворядне планування дозволяє облаштувати достатню кількість робочих поверхонь – таким чином, на кухні зможуть спокійно працювати від двох чоловік, при цьому усім їм буде зручне і комфортне.

А ще завдяки цьому способу на кухні можна з легкістю розташувати усю необхідну побутову техніку.

На жаль, паралельне планування має і свої недоліки. Вона не підійде для облаштування невеликого приміщення, із-за труднощів з організацією в нім повноцінної обідньої зони.

Крім того:

  • Щоб отримати такий гарнітур, доведеться робити індивідуальне замовлення – річ у тому, що готову кухню складно грамотно вписати в приміщення витягнутої форми.
  • Бажано не облаштовувати приміщення так само, якщо воно являється прохідним – хазяйці доведеться постійно стикатися з домочадцями.
  • Кухонні меблі, встановлені уздовж стін в два ряди, виглядають масивно і захаращують простір, і вузька кухня з таким плануванням може виглядати украй непрезентабельно.
  • Якщо кухня занадто простора, то відстані між усіма кутами так званого “робочого трикутника” можуть бути занадто великими, створюючи незручності хазяйці.

Для облаштування яких кухонь ідеально підійде паралельне планування

Вибирати дворядне планування кухні рекомендується в таких випадках:

  • Якщо кухня має витягнуту прямокутну форму і підібрати для неї стандартні меблі досить складно.
  • Якщо ширина кухні складає приблизно 2,5 метри.
  • Якщо на кухні є вихід на лоджію або балкон, і наявність додаткових дверей не дозволяє використати Г-подібний або П-образний гарнітур.
  • Якщо кухня квадратна, але хазяї житла вирішили встановити обідній стіл в центрі кухні.
  • Якщо при плануванні квартири місце для кухонного гарнітура вдалося знайти лише в холі або коридорі.

Практичні поради

1. Розділення зон дворядної кухні по функціях.

Якщо у будинку немає маленьких дітей або домашніх тварин, які люблять плутатися під ногами, можна з одного боку приміщення організувати зону для приготування їжі, встановивши в ній варильну панель, миття, робочу поверхню і посудомийну машину.

З протилежного боку слід облаштувати зону для зберігання – в ній повинні знаходитися висувні системи зберігання, винна шафа, буфет, холодильник, а також шафа-пенал зі вбудованою в нім духовкою або мікрохвильовою піччю.

2. Створення зручної і безпечної робочої зони.

Щоб користуватися такою кухнею було максимально зручно, варто в одному ряду встановити миття, плиту і робочу поверхню, розташувавши неподалік холодильник.

Усі ці елементи повинні розташовуватися досить близько один до одного, щоб хазяйці не доводилося бігати по усій кухні з гарячою сковородою або каструлею в руках. Ідеально, щоб холодильник розміщувався навпроти робочої поверхні і раковини.

3. Установка або заміна дверей.

Якщо двері відкриваються всередину кухні – значить, вона “краде” і без того дефіцитний простір. Таку конструкцію слід замінити повністю, зробивши так, щоб двері відкривалися назовні.

Також можна зовсім від неї відмовитися, і облаштувати арочний отвір. Якщо цей варіант не підходить, слід звернув увага на міжкімнатні двері зрушень або доладних.

4. Облаштування двох рядів різної довжини.

Якщо кухня невелика, то кожен сантиметр її простору – на вагу золота. Щоб виділити більше місця для облаштування обідньої зони, або просто зробити приміщення просторішим, один ряд меблів можна зробити коротшим або вужчим.

Добитися цього можна за допомогою вузької побутової техніки – приміром, можна придбати варильну поверхню з двома конфорками замість повноцінної плити, встановити високий вузький холодильник шириною всього 55 см, використати вузьку посудомийну машину, і так далі.

Щоб укоротити ряд, можна відмовитися від установки одного з його модулів. Отримати досить місця для зберігання кухонного начиння в даному випадку наслідує за рахунок висоти меблі – навіть під самою стелею можна організувати спеціальні полиці і відсіки.

5. Установка обіднього столу.

Ідеальний варіант, що дозволяє грамотно організувати обідню зону, – установка столу біля однієї із стін, з укороченим рядом. Якщо кухня досить маленька, від використання повноцінного обіднього столу рекомендується повністю відмовитися.

Замість нього можна розмістити вузьку барную стойку, або ж спорудити подібність обіднього столу з широкого підвіконня, доповнивши його відкидною стільницею.

Якщо прохід на кухні досить широкий, обідній стіл можна встановити посередині. При цьому важливо, щоб стільці були досить компактними, а шафи обох рядів варто забезпечити не орними, а розсувними дверцями.

Сам стіл має бути досить легким, щоб його можна було у будь-який момент відсунути убік.

6. Вибір кольору при облаштуванні інтер’єру кухні.

Дизайнери радять робити ставку на білий колір, оскільки він допомагає зробити приміщення просторішим. Білими можуть бути стіни, стеля, а також фасади меблів, встановлених уздовж двох паралельних стін. Також рекомендується використати в інтер’єрі глянсові поверхні, дзеркала і скло.

Якщо з якої-небудь причини білий колір хазяям житла не подобається, можна підібрати інші світлі відтінки: бежевий, ясно-жовтий, пудра, пастельний, блідо-рожевий, колір яєчної шкаралупи або слонову кістку.

Дизайнерський прийом, що допомагає робити приміщення просторішим, – зробити так, щоб стіни співпадали по тону з фасадами меблів.

7. Організація правильного освітлення.

На вузькій кухні з паралельним плануванням ні в якому разі не можна використати тільки одну центральну люстру, яка тільки зіпсує інтер’єр. Розширити візуально приміщення і наповнити його світлом допоможуть точкові світильники, встановлені по усьому периметру стелі.

Обов’язково слід встановити основну люстру над робочою зоною, також не варто забувати і про меблеве підсвічування. Щоб кухня виглядала максимально затишною, рекомендується організувати різнорівневе освітлення – для цього необхідно використати торшери, настінні бра і підлогові лампи.

8. Використання навісних полиць замість масивних шаф.

Якщо на кухні облаштовані досить місць для зберігання посуду, продуктів, начиння і так далі, тоді можна декілька масивних навісних шаф замінити на легкі відкриті полиці. Вони допоможуть зробити кухню просторішою і не такою тіснішою.

Єдине, про що слід пам’ятати – з полиць доведеться постійно витирати пил. Що стосується навісних шаф, що залишилися, то вони мають бути обладнані відкидними фасадами, що відкриваються вертикально вгору.

Встановлені на такій кухні масивні шафи, обладнані орними дверцями, категорично не підходять до паралельного планування, оскільки вони тільки підкреслюють компактні розміри і тісноту приміщення.

9. Організація привабливого декору вільної стіни.

При облаштуванні двохлінійного планування кухні, як мінімум одна стіна залишається вільною. Щоб приміщення виглядало привабливо, необхідно потурбуватися про правильне її декорування.

Якщо на такій стіні відсутнє вікно, рекомендується розташувати на ній красиву картину, панно, сімейні фото. Можна також прикрасити її відповідними по стилю фотошпалерами, або шпалерами з незвичайним малюнком(бажано, щоб він був горизонтальним).

Взагалі увесь декор слід розташовувати по горизонталі, такий прийом допоможе трохи “розширити” вузьку кухню і скоректувати її пропорції.

10. Вибір штор для декорування вікна.

Як правило, вікно на такій кухні всього одно, воно впадає у вічі в першу чергу, і його з цієї причини необхідно правильно декорувати. Вибір штор залежить від того, який вид видно з вікна – якщо він красивий, то цілком досить встановити прості римські або рулонні штори нейтрального забарвлення.

Якщо ж пейзаж не радує особливою красою, необхідно підібрати красиві штори або портьєри, спадаючі м’якими складками. Дуже гармонійно при подібному плануванні виглядатимуть короткі легкі фіранки цікавого забарвлення.

Широке підвіконня можна використати як полицю для горщиків з кімнатними рослинами.

11. Вибір стилю оформлення інтер’єру.

Облаштовувавши інтер’єр своєї кухні з паралельним плануванням, необхідно вибрати найбільш гармонійний стиль, що повністю відповідає побажанням домочадців, і що гармоніює із заданими параметрами приміщення.

Це може бути один з сучасних стилів – таких, як хай-тек або мінімалізм. Обоє вони передбачають використання простих і лаконічних конструкцій, максимально функціональних, зі вбудованою побутовою технікою.

Такий підхід до облаштування кухні ідеально поєднується з основною концепцією дворядного планування. Якщо є бажання, можна вибрати і більше традиційні стилі – класичний, прованс, кантри, шебби-шик, середземноморський.

Важливо не перевантажувати такий інтер’єр меблями, використовуючи тільки найнеобхідніші предмети.

Про автора

admin

Залиши коментарій