Дизайн кухні

П- образна кухня: 100 фото прикладів, практичні поради по облаштуванню

За авторством admin

П-образна кухня: що таке п-образная кухня, плюси і мінуси, раді з облаштування, 100+ фото прикладів

Планування кухні – справа дуже відповідальна. Будь-якій хазяйці хочеться, щоб це приміщення виглядало модно і сучасно і при цьому було максимально комфортне. Є декілька класичних варіантів оформлення, один з них і, мабуть, найпопулярніший – п-образний.

При такому плануванні наповнення(гарнітур, системи зберігання, техніка) розташоване по трьох суміжних кухонних стінах і на плані нагадує букву “П”. Незважаючи на сталі правила подібного дизайну, до нього можна підійти креативно і внести зміни, необхідні для конкретного приміщення.

Переваги і недоліки

Плюсів у такого варіанту організації простору багато, і вони досить вагомі. Недаремно його так люблять і дизайнери, і хазяйки як найбільш оптимальне поєднання затишку і краси. Найголовніше перевага – на подібній кухні все “під рукою”.

Головні об’єкти – плита, холодильник і миття знаходяться близько один до одного, другорядні – системи зберігання, мікрохвильова піч, мультиваріння, м’ясорубка і так далі, теж встановлені поруч. Хазяйці, іноді, не треба переміщатися по кухні – досить обернутися або нахилитися до потрібного об’єкту.

Відповідно, часу і сил на готування витрачатиметься значно менше, чим у разі, коли потрібна техніка і продукти знаходяться в різних кутах приміщення, а іноді і за його межами. Інший плюс, який оцінить будь-яка хазяйка, – таке планування створює максимум місць для зберігання кухонного начиння і продуктів і велику кількість робочих поверхонь.

З точки зору дизайну, п-образная планування просто знахідка. Вона органічно підходить абсолютно для будь-якого стилю, у тому числі ідеальна для класики завдяки своїй симетричній формі. Запав в душу дизайнерам такий варіант і за те, що дозволяє зробити плавний перехід між вітальнею і робочою зоною.

В цьому випадку використовується півострівний варіант і одна із сторін букви не стикається із стіною, а як раз є візуальною межею між двома частинами приміщення.

Проте є в подібному плануванні і свої мінуси, які варто уважно вивчити, перш ніж робити остаточний вибір. В основному вони торкаються маленьких кухонь. Робоча зона займає дуже багато простору і в невеликих приміщеннях місця для обіднього столу практично не залишається.

У маленькій кухонній кімнаті такий гарнітур в класичному своєму виді виглядає дуже громіздко, його необхідно візуально полегшувати або зменшувати.

Якщо ж приміщення велике, протилежні сторони будуть розташовані далеко один від одного, у такому разі краще зробити одну з частин у вигляді “острова”.

Подібну кухню доведеться робити на замовлення, оскільки вона повинна відповідати саме вашій кухонній кімнаті, а це означає, що проект буде дорогим.

У гарнітурі буквою “П” є відразу дві кутові секції, т. е. велика кількість шаф з важкодоступними місцями. Щоб їх задіяти, доведеться використати специфічну фурнітуру – карусель, полиці-трансформери і т. д., що теж істотно відбитися на вартості проекту.

Де варто використати П-планування

Итак, п-образная кухня зручна, універсальна і візуально приваблива. Категорично не можна її використати лише в одному випадку – якщо приміщення менше двох з половиною метрів завширшки. При інших варіантах в тому або іншому вигляді це планування допустиме.

Ідеально підійде, якщо:

  • кухня має прямокутну або квадратну форму;
  • ширина приміщення від 2,4 до 3,2 метрів;
  • йдеться про студію або поєднання кухні і вітальні;
  • підвіконня має висоту 85-90 см – в цьому випадку його можна задіяти, перетворивши на робочу поверхню.

Окрему увагу варто звернути на вільний простір між протилежними лініями шаф. Воно не має бути менше 1,2 м, інакше важко буде відкривати шафки, духовку і посудомийну машину і не перевищувати двох метрів – занадто далеко знаходитимуться необхідні об’єкти.

Практичні поради облаштування на основі реального досвіду

Є декілька “секретів”, знання яких допоможе зробити п-образную кухню найбільш зручною і стильною.

“Приземляємо” гарнітур. Щоб уникнути громіздкості і візуально полегшити гарнітур, варто відмовитися від верхніх навісних шаф. У підлогових секціях, якщо їх ретельно спланувати,місць для зберігання цілком вистачить. Також можна поставити декілька шафи-пеналів. За бажання можна замінити навісні шафи декількома невеликими елегантними полицями.

Високі елементи ставимо по краях. Холодильник і високі шафи краще розмістити на кінцях п-образного гарнітура. Інший варіант – одну з його сторін зробити повністю зі вбудованих шаф-пеналів. Вони виглядатимуть дуже органічно і легко.

Шафи переміщаємо на одну сторону. Якщо ж встановлювати вбудовані шафи немає бажання або можливості, а верхній ряд потрібний, розташувати класичні шафи краще по одній із сторін. Пам’ятайте, якщо замовити гарнітур такого ж тону, як і стіни, кухня здаватиметься більше, а якщо верхній ярус за кольором зіллється із стелею, він виглядатиме візуально вище.

Найважливіші об’єкти розносимо по різних сторонах. Мойку, плиту і холодильник краще облаштувати на різних сторонах кухонного гарнітура, тим самим зонуючи його. Одна частина використовується для зберігання, інша для обробки продуктів, а третя – для їх приготування.

Решта устаткування і аксесуарів розміщується відповідно до цього розділення. Виходить дуже ергономічний трикутник, оптимальний для роботи на кухні.

Робимо акцент на двох сторонах. Інший варіант трикутника – плиту і раковину розміщуємо по одній стіні, а холодильник ставимо на протилежну сторону між ними. Виходить рівнобедрений трикутник.

Раціонально використовуємо кути. Частенько саме в кутах втрачається велика кількість корисної площі. Ретельно продумайте використання кутового простору, передбачите установку необхідних девайсов, “розумних” аксесуарів.

Навмисно робимо несиметричне планування кухні. Щоб створити більше вільного простору на кухні або облаштувати повноцінну обідню групу, можна одну сторону гарнітура зробити коротше.

При такому варіанті дизайну кінець стільниці у короткої частини краще зробити півколом або трапецією, щоб візуально полегшити цю частину гарнітура.

Відправляємо миття до вікна. Така можливість далека не у усіх, якщо у вас вона є – обов’язково скористайтеся. У типових квартирах, як правило, підвіконня нижче необхідної висоти.

До того ж виникає необхідність проводити комунікації, встановлювати заново радіатор, придбавати змішувач, що складається. У випадку якщо ці труднощі вас не лякають, підвіконня з миттям стане відмінним центром п-образной планування.

Робимо з витягу прикрасу. Дизайнерски оформлений витяг стане одним з головних декоративних елементів кухні. Якщо дозволяє стиль, вона може стати цікавим яскравим акцентом. Тільки враховуйте, що при класичному інтер’єрі цей варіант недопустимий.

Продумуємо освітлення. Стельового освітлення при п-образной плануванні кухні буде недостатньо – занадто темно. Необхідно використати додаткові джерела світла. Для підсвічування робочої зони і миття найбільш раціональне рішення – точкові світильники.

Для обідньої зони підійдуть невеликі підвісні світильники або симпатична маленька люстра. Цікавим рішенням стане світлодіодне підсвічування уздовж шафок.

Також на сучасних кухнях часто використовується система “розумного” освітлення – частина підсвічування включається при відкритті ящика. Такий варіант актуальний в темний час доби, наприклад, вночі.

Створюємо симетрію. Один з плюсів п-образной планування – така кухня симетрична. Щоб підтримати симетрію, треба не лише скомпоновать візуально однакові бічні сторони, але і зробити яскравий центр. Їй може стати миття, витяг, цікавий світильник.

Індивідуальний підхід до п-образной планування

Є декілька способів використання п-образной планування, що заслуговують на окрему увагу. Вони не відповідають класичному уявленню про подібний дизайн, але є його модернізованими варіантами, що враховують особливості того або іншого приміщення.

Використання віконної стіни

Стіна з вікном може бути як центральною, так і бічною стороною букви “П”. Щоб використати підвіконня, його треба вирівняти з висотою нижнього ряду шаф і покласти стільницю. Є три основні варіанти ефективного використання підвіконня :

  • трансформувати в робочу поверхню;
  • встановити миття;
  • перетворити на барную стойку.

При використанні підвіконня треба пам’ятати про оформлення самого вікна.

Доцільність барной стойки

Частиною “П” може стати барная стойка. Як правило, вона є однією з бічних сторін букви. Таке планування оптимальне для маленької кухні, де не залишається місця для повноцінної обідньої зони. Якщо на двох сторонах, що залишилися, недостатньо місця для шаф – під стойкою можна розмістити системи зберігання або встановити вбудовану техніку. Барная стойка може як повністю замінювати одну із сторін “П”, так і використовуватися лише як частину конструкції, будучи продовженням стільниці.

Розділення кухні і вітальні

П-образне планування чудово підходить для кухні-вітальні. Якщо кухонна кімната велика, однією із сторін гарнітура стає “острів”. Він не прикріплений до стіни розділяє робочу і обідню зони.

Островом може стати як барная стойка, так і тумби з шафками і стільницею, використовуваною як робоча поверхня. Високі шафи і холодильник, як правило, на цій стороні не встановлюються. “Острів” буде менше протилежної сторони, іноді він коротше в два рази – все залежить від побажання хазяйки.

Часто зонування кімнати на кухню і вітальню посилюється за допомогою дизайну – використання різних колірних гамм, концепцій. У такому разі острів повинен органічно підходити до обох приміщень, допустимо оформити його в нейтральному стилі.

Маленька кухня: особливості планування буквою “П”

У маленькому приміщенні до використання подібного планування треба підходити обережно, оскільки є вірогідність захарастити і без того невеликий простір. Значно полегшує завдання можливість прибрати обідню зону з кухонної кімнати – перенести її в інше приміщення або замінити на компактну і ергономічну барную стойку. Стойка, у свою чергу, стане однією із сторін букви або її частиною.

Акуратно потрібно віднестися і до вибору колірної палітри. На невеликій кухні переважне використання світлих тонів.

Найбільш відповідні відтінки для фасадів:

Зробити гарнітур “невагомішим”, і візуально розширити простір допоможуть і глянсові фасади. Яскравими акцентами в маленькій кухонній кімнаті можуть стати стільниця, фартух(зверніть увагу на скинали), техніка. Дуже вдало можна створити атмосферность за допомогою аксесуарів і текстилю.

На міні-кухні доречно зробити одну сторону вузькою, розмістивши там системи зберігання. Це допоможе збільшити прохід і залишити більше вільного місця. Вузькі шафки цілком можна встановити суцільною панеллю, перетворюючи їх на стіну.

Чим менше на них буде фурнітури, тим легше буде здаватися “стіна”. Іноді дизайнери відмовляються навіть від ручок. Дуже вдалий варіант для невеликої кухні – використання підвіконня. Завдяки такому кроку буде задіяна “важка” стіна, яка часто залишається вільною.

Про автора

admin

Залиши коментарій