Дизайн кухні

Меблі для маленької кухні: розставляння і колірна гамма, фото приклади

За авторством admin

Меблі для маленької кухні: кухонний гарнітур, стіл і стільці, варіанти планування і вибір колірної гамми

Маленька кухня – досить проблемне приміщення. Проте, при грамотному підході, її можна облаштувати стильно і функціонально. Більше того, якраз за допомогою правильних меблів, цікавих дизайнерських ходів і оптимального планування можна зробити кухню не лише затишною, але і візуально набагато просторішою.

Маленька затишна кухня у світлих тонах

Вибираємо меблі на маленьку кухню

Володарі маленької кухні не можуть собі дозволити недбало відноситися до вибору меблів. Вони повинні орієнтуватися не лише на свій смак і бажання, але і враховувати доцільність вибраних предметів в невеликому приміщенні. Передусім, слід визначитися, які меблі потрібні, а що лише займатиме корисну площу. Таким чином, можна заощадити значну частину площі вже на початковому етапі.

Простір на міні-кухні має бути використаний раціонально

На кухні обов’язково мають бути присутніми :

 • Меблі, використовувані для зберігання посуду і продуктів. Оптимальний варіант – придбати гарнітур з множиною ергономічних ящиків і шаф – підлогових і навісних. Допустиме використання і інших систем зберігання. Головне, ще до купівлі продумати, як раціонально розмістити їх на кухні і найбільш оптимально використати. Ви не можете собі дозволити таку розкіш, як напівпорожній ящик, тому кожен елемент повинен працювати на 100%. Але не варто забувати і про зовнішній вигляд. Якщо ви вирішили придбати окремі системи, а не єдиний гарнітур, вони повинні добре поєднуватися візуально.
 • Техніка. Необхідний мінімум – холодильник і плита. Наступний рівень – посудомийна машина і мікрохвильова піч. Далі слідують пароварка, мультиваріння, електром’ясорубка. Після цього йдуть блендер, тостер, кава-машина, соковижималка, блинница, вафельниця і так далі. Кожен, навіть найдрібніший побутовий прилад, займає певне місце, пам’ятаєте про це, перш ніж його придбати.
 • Робоча зона. Місце, призначене для приготування їжі. Звичайно це стільниця, що базується на нижніх тумбах кухонного гарнітура. Проте її успішно може замінити барная стойка, в якій також можна розташувати і ящики для зберігання посуду.
 • Обідня зона. Найчастіше в квартирах з міні-кухнею не передбачений окремий обідній зал, тому їсти доводиться в цьому ж приміщенні. Потрібна наявність мінімального набору – столик і пара стільців. Далі кількість і розмір предметів залежить від чисельності сім’ї.

Барная стойка на маленькій кухні

Визначаємося з кухонним гарнітуром

Гарнітур допоможе оптимізувати простір і вирішити багато насущних питань.

На сучасних кухнях він практично незамінний:

 • є зручною і функціональною системою зберігання;
 • може містити вбудовувану техніку, для якої не доводиться виділяти окрему площу;
 • вирішує питання з робочою поверхнею.

Вбудовувана побутова техніка в гарнітур компактної кухні

Найпереважніше робити гарнітур на замовлення. При цьому треба приділити максимальну увагу дизайн-проекту. Ви повинні знати не лише розміри усіх складових частин, але і візуально їх представляти. Бажано ще на етапі планування розподілити призначення ящиків і шаф.

При замовленні шаф варто враховувати:

 • Ящики зручніші за полиці. Вони висуваються, і хазяйка має доступ до усієї поверхні, в той час, як далекі зони полиць рідко задіяні навіть на 50%.
 • Осередкові системи зберігання. Оптимізують простір в ящиках і особливо на полицях. Якщо в ящиках допустиме використання систем з м’якими стінками, то на полицях тільки тверді конструкції – щоб їх можна було вийняти.
 • Краще три полиці, чим дві. Якщо ви заздалегідь знаєте, що в конкретній шафі зберігатимуться предмети негабаритів, а кухонна дрібниця, то замість двох високих полиць або ящиків краще зробити три нижчих. Таким чином, ви уникнете утворення порожнин у верхній частині полиць. Проте не варто робити відстань між ними менше 20 см
 • Вертикальні пенали. Вузькі довгі пенали займають мало місце, але дуже місткі.

Фасади гарнітура для маленької кухні прийнятніше вибирати глянсові. Вони додадуть приміщенню світла і зроблять його візуально набагато просторіше. Цим же завданням посприяють скляні і дзеркальні вставки.

Глянсові фасади здатні візуально розширити простір

Не варто вважати, що якщо на кухні мало простору, туди необхідно ставити гарнітури тільки з маленькими шафками. Навпаки, бажано встановити великі шафи з множиною відсіків, де розміститься практично усе кухонне начиння. Відповідно, звільниться решта простору.

Визначаємося із столом і стільцями

Стіл і стільці – той елемент обстановки, де, можливо, доведеться пожертвувати своїми дизайнерськими претензіями. Меблі складної форми, громіздкі і активно декоровані, на жаль, не для мініатюрних кухонь. Вона не лише займе багато місця, але і візуально з’їсть простір. Два основні принципи при виборі столів і стільців для такого приміщення – лаконізм, практичність.

Обідня зона на невеликій кухні

Це не означає, що доведеться пожертвувати зовнішніми характеристиками. Зараз величезний вибір стильних, сучасних і цікавих міні-столів. Відмінним варіантом для мініатюрної кухні стане меблі-трансформер. Розсувний або такий, що складається стіл займе мінімум місця. Його можна розкладати лише до трапези, а усю решту часу зайві меблі не займатимуть простір.

Стіл-трансформер:

 • може бути прикріплений до стіни;
 • може висуватися з кухонного гарнітура.

Компактний стіл біля вікна

Якщо ж ви зупинилися на традиційних моделях – краще розташувати стіл в кутку, оскільки за спиною сидячої людини повинно залишатися не менше 40 см Стілець + 40 см – відчутна площа для кімнати маленьких розмірів. У будь-якому разі, меблі мають бути без гострих кутів – їм на міні-кухні немає місця.

Традиційний стіл із закругленими кутами хороше рішення для маленької кухні

Бажано вибирати меблі світлих відтінків. Відмінним дизайнерським рішенням стане скляна стільниця, але за нею потрібний особливий відхід. Стільці повинні також відповідати мінімалізму. Бути простими, без додаткових елементів декору. Проте це не заважає ним стати яскравими акцентними деталями кухонної обстановки.

Стіл із скляною стільницею

Частенько володарі кухонь невеликих розмірів замінюють стільці табуретами. Мабуть, це оптимальний варіант, враховуючи, що при нинішньому асортименті можна підібрати дуже цікаві і стильні моделі.

Табурети займають значно менше місця на маленькій кухні

Барная стойка – стиль на маленькій кухні

Сучасним рішенням проблеми з нестачею простору стане барная стойка. Громіздка конструкція, що вимагає багато місця, – це застарілий стереотип. По суті, стойка – це стільниця на опорі. Вона може бути масивною і широкою, а може – вузькою і мініатюрною. Саме такий варіант відмінно розміститься на міні-кухні.

Барная стойка на маленькій кухні – оптимальний варіант для економії простору

Традиційний є два способи розміщення стойки – перпендикулярно або паралельно стіні. Пам’ятайте, що для невеликих кухонь підходить лише другий варіант. Перший тільки ще більше посилить проблему дефіциту вільної площі.

Оригінальним і доречним рішенням стане розміщення стойки у підвіконня. В цьому випадку їх можна оформити в одному стилі і вийде ще одна поверхня, де відмінно розміститься, наприклад, мікрохвильова піч. До того ж віконна стіна зазвичай залишається незадіяною, а так у вас буде більше варіантів використання інших стін.

Барная стойка розташована біля вікна

Якщо встановити барную стойку з тумбою – додасться ще одна система зберігання. Але сидіти за такою конструкцією стане менш комфортне. Для економії простору можна встановити висувну барную стойку, вона дуже компактно сховається в кухонному гарнітурі.

Барная стойка з тумбою на невеликій кухні

Чи є місце кухонному куточку на маленькій кухні?

Кухонний куточок однією своєю присутністю надає приміщенню затишну і домашню атмосферу. Проте як бути, якщо кухня дуже мала? Зовсім необов’язково відмовлятися від м’якої канапки. Якщо сім’я велика – він навіть допоможе заощадити простір, як би напрочуд це не звучало. Кутовий диван займе менше місця, ніж велика кількість стільців. І, природно, домочадцям на нім буде набагато зручніший.

Кухонний куточок прекрасна альтернатива стільцям, для великої сім’ї

Вчимося правильному розставлянню

Мініатюрну кухню можна порівняти з тетрисом: усі деталі обстановки повинні ідеально підходити один одному. Тут треба враховувати не лише комфорт для хазяйки, але і найбільш відповідний варіант розміщення усіх предметів. Починати треба з ретельного планування. Необхідно скласти декілька дизайн-проектов і вибрати найбільш відповідний. Одним з головних критеріїв відповідного проекту стане відсутність порожнеч.

Міні-кухня, де кожен сантиметр має значення

Обов’язково задіяти в маленькому приміщенні:

 • кути;
 • стіни в усю висоту:
 • підвіконня.

Мініатюрна кухня з функціональним підвіконням

Варіанти планування міні-кухні :

 • Лінійна. Усі меблі розташовуються уздовж однієї стіни. При цьому спочатку встановлюють гарнітур, а усе інше потім.
 • Дворядна. Наповнення кухні розташовується уздовж двох протилежних стін. По одній – гарнітур, по другій – обідня група/барная стойка і декілька шаф(якщо для них залишилося місце).
 • П-образна. Активно задіюється підвіконня і дві стіни, що примикають до його стіни.

Лінійне планування міні-кухні

При останньому варіанті починати планування потрібно з підвіконня. Його можна використати як:

 • поверхня для установки невисоких систем зберігання;
 • стільницю(стіл може бути обмежений підвіконням або плавно виходити за його межі);
 • робочу поверхню(встановлюється стільниця, призначена для кухонних робіт);
 • місце розміщення побутової техніки.

П-образне планування міні-кухні

Залежно від того, яку роль візьме на себе підвіконня, будуть розплановані дві стіни, що залишилися.

Меблі якого кольору вибрати на міні-кухню

Колірна палітра – один з головних інструментів у візуальному розширенні простору. Саме вона допоможе маленькій кухні здаватися просторіше і затишніше. Уважно варто відноситися не лише до вибору відтінку стін, підлоги і стелі, але і до колірної гамми меблів. Пам’ятайте, що основний “рятівник” невеликих приміщень – світлі тони.

Мініатюрна кухня у світлих тонах

При виборі кольору меблів необхідно орієнтуватися на загальну колірну гамму кухні. Вони не повинні дисонувати.

Не лише зовні збільшити простір, але і зробити його затишнішим допоможуть наступні кольори:

 • бежевий;
 • ясно-оливковий;
 • світло-золотистий;
 • пастельно-помаранчевий.

Затишна невелика кухня у бежевому кольорі

Меблі повинні відрізнятися від навколишнього оточення хоч би на декілька тонів, щоб не зливатися з нею. Якщо володар маленької кухні бажає бачити у себе предмети меблів чорного кольору або інших темних відтінків, допустимі лише точкові вкраплення.

Предметів яскравих відтінків може бути трохи більше, але теж дуже обмежена кількість. Наприклад, яскраво-жовті фасади відтінку канарки не підійдуть для невеликого приміщення, або увесь інший колор доведеться продумувати дуже ретельно. А ось стільці такого ж кольору будуть доречні і стануть яскравими доречними акцентами в кухонному дизайні.

Кухня з гарнітуром оливкового кольору, розбавлена соковитим і яскравим фартухом

Так або інакше, маленька кухня – не вирок. З нею можна і треба працювати, створивши з неї затишне стильне приміщення, де із задоволенням розміститься уся сім’я.

Невелика кухня у світлій колірній гаммі

Про автора

admin

Залиши коментарій