Дизайн кухні

Маленька кухня з барной стойкою: як зробити кухню ще зручніше( реальні фото)

За авторством admin

маленька кухня з барной стойкою, маленька кухня з барной стойкою фото, дизайн маленької кухні з барной стойкою.

Дизайн маленької кухні з барной стойкою, фото

Розглянемо варіанти оформлення сучасної кухні, якщо поставлені 2 умови: сама кухня маленька, проте в ній зобов’язана бути барная стойка.

Дизайн маленької кухні з барной стойкою

Потрібно так сконструювати простір кухні, щоб вона була зручною, технологічною і красивою, тобто, була оформлена із смаком, у будь-якому з интерьерних стилів.

Якщо підійти до проблеми конструктивно, навіть в невелику кухню можна вдало вписати компактну барную стойку. Більше того, продуманий варіант із стойкою може виявитися просто знахідкою в умовах дефіциту простору.

Найімовірніше, від класичного варіанту доведеться відмовитися. Численні шафки і полички, широка стільниця в тісному приміщенні просто не розмістяться.

Мабуть, і острівний варіант не підійде, хоча це питання спірне. Іноді вдається настільки пропрацювати організацію простору в маленькій кухні, що острів, розташований посередині, навантажується багатьма функціями і ні в якому разі не є перешкодою.

Найбільш прийнятними способами облаштування барной стойки

1. Висока класична стойка, у якої є тільки стільниця і опора. Під неї ховаються барние стільці і не займають місця. А якщо вони будуть з прозорого пластика, то стануть “безтілесними”: якщо на них не сидять, то їх нібито взагалі немає.

2. Стойка може примикати до стіни і знаходитися під підвісними шафами. Так вдасться корисно використати місце. Під шафою, над стойкою, можна розмістити утримувачі для келихів або вузькі полички. Сидіти за такою стойкою, правда, припаде лицем до стіни – але що робити? Іноді по-іншому просто не виходить.

3. Дуже поширеним варіантів являється поєднання барной стойки з якою-небудь поверхнею. Це або підвіконня, або робоча поверхня, на якій хазяйка готує.

Варіант з підвіконням може виявитися відмінним замінником обіднього столу, тим паче, що перед очима тепер буде не глуха стіна, а живий вид з вікна.

Рада! Корисно над барной стойкою встановити місцеве освітлення, навіть зі зміною кольорів. Це збагатить інтер’єр і створить цікавішу атмосферу у вечірній кухні.

Чи замінить барная стойка обідній стіл на маленькій кухні, і що краще

Що краще – це кожен вирішить сам. Обговоримо обидві можливості.

1. Варіант перший : на кухні є обідній стіл, але немає барной стойки. Це звичайна ситуація, різниця тільки у формі і розмірі столу, та ще в його розташуванні.

Обідній стіл використовується для трапези і в якості допоміжної робочої поверхні, коли хазяйка береться за свої щоденні справи.

2. Варіант другий : обіднього столу на кухні немає, зате встановлена барная стойка. За нею сім’я їсть і п’є, вона ж виконує допоміжні функції.

Як бачимо, призначення обіднього столу і барной стойки в умовах малогабаритної кухні в точності співпадають. Питання полягає в тому, який з варіантів є зручнішим.

Тут набувають чинності додаткові чинники. Якщо в квартирі живе холостяк або сім’я з двох дорослих, то другий варіант прийнятніший, оскільки стойка займає менше місця, ніж обідній стіл. Вона є атрибутом бажаним, і хазяї із задоволенням за нею сидять.

Інша справа, коли в сім’ї є малюки або люди в солідному віці. Діти, звичайно, з радістю вбиратимуться на високі барние стільці, але і падають вони з них теж охоче.

Люди старшого покоління, як правило, подібні нововведення не вітають, тим паче, що влізати на високі табурети їм і пробувати не хочеться.

Тут було б зручно зробити стойку дворівневу : з одного боку вийде барная стойка в чистому вигляді, висока, як їй і належить, а з іншої – обідній стіл звичайної висоти, може, бути, трохи більше вузький, чим ми звикли.

Цей варіант був би ідеальним, якби вдалося його реалізувати. Але на маленькій кухні це зробити дуже важко.

Чи можна поєднати барную стойку з обіднім столом на кухні

Барную стойку, розташовану уздовж стіни або підвіконня, можна успішно інтерпретувати як стіл обідній. Це прекрасний варіант для маленької кухні, а у випадку з підвіконням поверхня виходить великою, майже такий же, як звичний стіл. Доступ до неї односторонній, але до цієї незручності швидко звикають.

Якщо йдеться про поєднання, то найчастіше в стойку плавно переходить робоча поверхня. При цьому, оскільки вона займає місце від стіни до стіни, доводиться пристроювати стойку у вигляді букв “Г” або “П”, в одній і тій же площині.

Якого розміру має бути барная стойка

Стандартна барная стойка зобов’язана бути заввишки в 100-130 см, оптимальною вважається 110. Під неї робляться барние стільці або табурети, теж високі, забезпечені, як правило, регулятором висоти, щоб можна було підігнати стілець для себе.

Якщо стойка дворівнева, то другий рівень, що виконує обов’язки обіднього столу, роблять 90 см Таку ж висоту має і стійка, що є продовженням робочої поверхні. В цьому випадку до неї йдуть стільці барние до 60 см

Ширина стільниці біля стійки не має бути менше 30 см, оптимальними вважається 50-60 см Довжина розраховується по нормативу: 60 см відводиться на людину.

Про автора

admin

Залиши коментарій