Дизайн кухні

Ламінат на кухню: якій вибрати, вологостійкий або водостійкий, плюси і мінуси

За авторством admin

, ламінат на кухню

Що варто знати вибираючи ламінат для кухні

До покриття підлоги кухні вимоги особливо високі в силу специфіки приміщення. Найбільш часте рішення – керамічна плитка. Проте її все частіше змінює вологостійкий водостійкий ламінат, що має ряд переваг.

Вибір ламінату – основні моменти

Кухня – приміщення з великою кількістю пари в повітрі і бризками, що постійно потрапляють на підлогу, і забрудненнями. Механічні навантаження на підлогу підвищені – стирання за рахунок постійної ходьби, можливість падіння різних предметів.

Ламінат можна випадково подряпати гострим предметом(ножем, що впав, наприклад). Тому тут годяться тільки різновиди ламінату, спеціально призначені для кухні.

При виборі слід враховувати ряд моментів :

 • Клас зносостійкості. Мінімум – 32, а оптимально – 33 клас. Це гарантує експлуатацію без втрати виду не менше 15 років. Ще більше готується 34, але він значно дорожчий.
 • Обов’язкова вказівка в маркіровці на водостійкість(зображення крану з водою, парасольки, латинське слово aqua);
 • Переважна ламинатная дошка без фаски – це знижує проникнення вологи через проміжки всередину.
 • Сполучні замки повинні забезпечувати монолітність покриття без широких проміжків.
 • Виробник – не варто економити, вибираючи дешевий матеріал, виготовлений невідомо ким. Найдешевший ламінат відомого виробника прийнятніше за продукт від невідомого. Бажано звертати увагу на гарантії виробника.
 • Клас емісії формлальдегида – вибирати бажано матеріал з маркіровкою Е1, а за наявності фінансової можливості – Е0: від цього залежить безпека здоров’я що живуть у будинку.
 • Ламінат для кухні переважний з шорсткою поверхнею(на гладкому простіше посковзнутися).
 • Бажана антистатична обробка ламелей.
 • Товщина – для кухні переважний товщий ламінат.

Варто пам’ятати, що ламінат може чинити шум – “цокання” і дзвінкий стук при ходьбі або падінні предметів. Особливо помітний цей ефект за наявності повітряного прошарку під укладеним покриттям.

Щоб уникнути цього, укладають ламінат на звукоізолюючу підкладку. Укладання на непідготовлену підлогу можливе, якщо поверхня рівна. Понизити “шумність” підлоги дозволяє підкладка з пінополістиролу або пробки завтовшки 1-2 мм

Плюси і мінуси матеріалу

Як всякий матеріал, ламінат має свої переваги і недоліки.

Плюси ламинатного покриття :

 • Матеріал доступний за ціною і простий в укладанні, не вимогливий в експлуатації, легко миється.
 • Тепліше за плитку – по ламінату приємніше ходити босоніж, і можна не побоюватися простудитися. А ряд видів ламінату допускає установку теплої підлоги.
 • На відміну від лінолеуму, не проминается ніжками кухонних меблів і холодильника.
 • Багатошаровий матеріал.
 • Якісне покриття не боїться механічних ушкоджень, температурних перепадів, вигорання на сонці, плям, стійке до стирання. На нім не утворюються сколи і подряпини.
 • По виду ламінат схожий з натуральним деревом, надає приміщенню лиск. Має безліч різновидів зовнішнього покриття, що дозволяє підібрати покриття під будь-який стиль приміщення.

Є у матеріалу і слабкі сторони:

 • Чутливість до тривалого перебування воді, особливо, якщо ламінат не водостійкий, а вологостійкий. Якщо станеться затоплення у відсутність хазяїв, висока вірогідність, що доведеться замінювати покриття цілком.
 • Ламинатное покриття не так чутливо до ушкоджень, як масивна дошка або паркет. Але і на нім здатні з’явитися сколи і тріщини. Такі дефекти легко маскуються за допомогою спеціальних воскових олівців відповідного кольору.
 • “Шумність” покриття за відсутності звукоізолюючої підкладки. Проблема вирішується укладанням підкладки на стадії монтажу покриття або використанням безшумного взуття, килимків в зоні ходіння.
 • Може містити формальдегід, яким обробляються деревні матеріали при промисловій обробці. Ламінат з безпечним змістом формальдегіду позначається в маркіровці Е1 або Е0.

Рада! Для кухонного покриття переважний метод монтажу “стик у стик”, без замкового зчеплення. При цьому можна обробити шви пластинів водовідштовхувальним складом. Єдиний мінус – при поломці однієї ламелі демонтувати доведеться усе покриття.

Ламінат – вологостійкий або водостійкий?

Водостійкий і вологостійкий ламінат – два різні матеріали. Різниця впливає на їх поведінку у воді.

Поверхня вологостійкого ламінату не пропускає воду, проте стики між пластинами – уразлива частина. При попаданні на стик вода просочується у всередину структури, викликаючи розбухання листа. Якщо він встиг деформуватися, повернути первинну форму не вийде.

Основою водостійкого ламінату служить пластмасова плита, вода в яку вбратися не може. Основою пластини водостійкого ламінату є щільна деревна плита, що має волокнисту структуру.

Верхній шар – міцний клеевий склад і декоративний шар водовідштовхувального полімеру згори. Це захищає від вологи і механічних ушкоджень.

Для підвищеного захисту від води стики вологостійкого ламінату часто обробляють такою, що спеціальною, що затерла. І у будь-якому разі, довгий контакт з водою недопустимий – пролиту рідину бажано витирати не пізніше, ніж впродовж 15-20 хв.

Види текстур і забарвлень

Різноманітність фактур і колірних рішень дозволяє вибрати з різних видів ламінату такий, щоб ідеально вписався в кухню будь-якого стилю. Випускають ламінат, що імітує поверхню натуральної деревини або каменю, стилізований під плитку.

Забарвлення пропонуються найрізноманітніші – біла, світлих відтінків, сіра, чорна, коричнева різних відтінків. Можливо знайти ламінат з фактурою, що імітує “потертість” під старовину. Існують різновиди дорогого ламінату, шкіри екзотичних тварин, що копіюють поверхню.

Найбільш поширений ламінат, з кольором і текстурою, що імітують натуральну деревину. Така підлога красиво виглядає і демократична за ціною. Найбільшу популярність мають різновиди, стилізовані під дуб, вишню, бук, горіх.

Існують різні види обробки, що утворюють різні поверхні :

 • Дрібнозерниста – імітує свіжу деревину з пористою структурою.
 • Синхронна текстура – має вигляд природного рельєфного малюнка дерева.
 • Рустикальне тиснення – виглядає, як дерево після традиційної обробки.
 • Обробка під олію – характерний вид і матовий блиск масивної дошки, ламінат на дотик бархатистий.

Варіанти обробки поверхні ламінату для надання йому подібності з деревини, різні:

 • Тиснення – товстий захисний шар продавлюється або вирізується по довжині планки, має підвищену міцність.
 • Браширование – тиснення і фарбування борозен поєднують з повторним нанесенням захисного покриття.
 • Тиснення в регістрі – вирізаний на захисному покритті малюнок повторює борозенки декоративної обробки.
 • Хром-зона – борозенки декорують сплавом хрому.

Найчастіше вибирають ламінат, що копіює деревину світлих відтінків – це додає світла в приміщення і робить воно зорово просторішим. Для кухонь в східному стилі існує ламінат, що повторює структуру бамбука. А для стилів класика і кантри нерідко вибирають темно-коричневий або чорний ламінат, що імітує структуру венге.

Плитка або ламінат?

На поверхневий погляд вибір очевидний: плитка невередлива у відході і не боїться води і вологи. Вона практична, проста у відході, легко миється.

Проте має ряд істотних недоліків :

 • Покриття виходить холодне, ходити по ньому босоніж не занадто приємно, і є ризик простигнути.
 • Організація теплої підлоги під плитку досить дорого.
 • Гладка поверхня створює ризик посковзнутися і отримати травму.
 • Робоча область навколо миття і плити з часом здатна набрати вигляду “місячного пейзажу”.
 • Падіння твердих важких предметів(чашка, каструля, топірець для оброблення м’яса і так далі) можуть привести до сколам і вибоїн, а то і до розколювання плитки.
 • Плиткове покриття дороге саме по собі – плитка, клей, затерла для швів, робота по її укладанню – оскільки укладання такого покриття вимагає певних навичок, і своїми силами можна не обійтися.

Ламінат, спеціально призначений для таких приміщень, як кухня(вологостійкий або водостійкий, підвищеній міцності) позбавлений цих недоліків. Таке покриття добре виглядає і відповідає експлуатаційним вимогам.

Правила монтажу покриття

Матеріал простий в укладанні, але існує ряд правив, яких необхідно дотримуватися, щоб якість покриття збереглася надовго.

Перед монтажем необхідно вирівняти чорнову підлогу(допустимий перепад на 2 м.п. – не більше 1 мм).

Можливе застосування що самовиравнивающийся наливних складів. Рівну підлогу слід обробити обмазувальною гідроізоляцією біля миття, водопровідних і каналізаційних труб.

Для виключення різних шумів надалі під ламінат укладають підкладку. Вона ж амортизуватиме механічні навантаження на підлогу. Підкладку використовують пробкову або полипропиленовую. Укладають стик у стик, без нахлестов. Сполучають скотчем.

У проміжок між стіною і ламінатом, що укладається, вставляють плашки 15 мм завтовшки. Проміжок потрібний для компенсації розширень покриття підлоги. Укладання ламелей роблять перпендикулярно вікну – джерелу природного освітлення.

Стики кожного подальшого ряду мають бути зміщені відносно стиків вже укладеного. Зміщення між стиками в суміжних рядах – не менше 40 см При укладанні домагаються максимального прилягання ламелей. Після укладання плашки з проміжків виймають, і встановлюють плінтуси.

Укладене покриття необхідно обробити герметиком, щоб уникнути попадання вологи під ламінат. Наносять його на стикувальні замки.

Про автора

admin

Залиши коментарій