Дизайн кухні

Кутова малогабаритна кухня: достоїнства і недоліки, особливості планування, реальні фото

За авторством admin

кутова малогабаритна кухня, кутова малогабаритна кухня фото

Дизайн кутової малогабаритної кухні, фото

Площа кухні – основний критерій, від якого треба відштовхуватися при її плануванні. Для маленьких приміщень самим кращим варіантом завжди було кутове розміщення меблів, яке дозволяє звільнити простір, не позбавляючи його при цьому функціональності.

З точки зору стилю і естетики така кухня також здатна задовольнити стягненням найвимогливіших дизайнерів – саме тому подібне планування користується заслуженою популярністю в сучасних квартирах.

Достоїнства і недоліки кутового планування кухні

До безперечних переваг кутової кухні відносяться:

 • Подібний гарнітур займає мало місця, що особливо актуально для багатоквартирних будинків старого зразка з мініатюрними кухонними зонами. Також малогабаритність стане плюсом для квартир-студій, які властивіші сучасному будівництву.
 • Зручність при використанні: завдяки тому, що усі функціональні ланки приміщення знаходяться в максимальній близькості, створюється ергономічний ефект, який оцінить будь-яка хазяйка.
 • При кутовому плануванні гарнітур зазвичай включає велику кількість шафок і ящиків (у тому числі навісних)які здатні вмістити усе необхідне кухонне начиння і приладдя – тому навіть в мініатюрному приміщенні буде можливість знайти кожній речі своє місце.
 • Частенько кутова кухня має Г-подібне планування, що дозволяє розділити приміщення на дві області – робочі і обідні зони. Детальніше можна почитати тут.
 • Найчастіше кутовий кухонний гарнітур створюється під індивідуальні мірки, завдяки чому з’являється можливість максимально використати простір і вибрати тільки ті модулі, які якнайкраще задовольняють вашим потребам.

Окрім описаних достоїнств, кутове планування має і недоліки:

 • Можуть виникнути труднощі безпосередньо з кутовим елементом гарнітура, особливо якщо є виступи, труби і інші “перешкоди”. Зазвичай в нім розміщують миття, проте практика показує, що це не найзручніший варіант, особливо для людей з великою комплекцією.
 • Індивідуальне проектування частенько значно збільшує вартість меблів, тому треба бути готовим до великих витрат, ніж при купівлі звичайного гарнітура.
 • Невеликий недолік також полягає в тому, що часто лінії відкривання дверей і висувних ящиків перетинаються, і це може створити певні незручності, якщо на кухні працюється відразу кілька чоловік.

Незважаючи на описані незручності, переваги кутового планування з лишком їх перекривають, саме тому така кухня не виходить з моди вже багато років.

Рада! Невеликі кухонні приміщення найбільше поширені в Росії, тому саме російські виробники пропонують великий асортимент кутових кухонних меблів – цей факт треба мати на увазі при виборі деталей інтер’єру.

Як правильно підібрати колір для маленької кутової кухні

Як відомо, колір відіграє важливу роль при сприйнятті інтер’єру. Оскільки малогабаритні кухні найчастіше є частиною невеликого приміщення, при виборі колірного рішення краще віддати перевагу світлим тонам. Найбільшу популярність мають беж, сірий і молочний кольори.

Якщо хочеться яскравих фарб, то їх можна використати при декоруванні таких деталей, як фіранки, серветки, скатертини і так далі – тобто правильно вибудовувавши взаємодію основного кольору і акцентів в інтер’єрі.

У кухнях кутового планування добре виглядатимуть натуральні “дерев’яні” кольори. Проте тут також краще віддати перевагу світлим відтінкам, які візуально розширюють і полегшують приміщення.

Не варто забувати, що для правильного сприйняття кольору дуже важливе освітлення: тут кращим варіантом стане не велика люстра посередині, а розсіяні по приміщенню точкові світильники.

Рада! При плануванні освітлення звернете увагу на можливість вбудувати світлодіодні лампи в навісні шафи – це дуже зручний варіант для робочої зони.

Барная стойка

Дуже часто частиною кутової кухні є барная стойка, причому вона може мати різне розташування і функціональне призначення. Найпопулярніший варіант – використання вузької барной стойки як продовження гарнітура, який з Г-подібного перетворюється на П-образний.

Також іноді бар розташовують посередині, проте це виправдано тільки у разі досить масштабного приміщення, інакше стойка створюватиме лише незручності.

Крім того, можна розмістити широку барную стойку окремо від гарнітура – у такому разі вона повністю замінює звичайну обідню зону із столом і стільцями.

Цей елемент інтер’єру є ознакою доброго смаку і почуття стилю, проте не варто забувати, що в маленькій кухні найголовніше – функціональність, тому треба заздалегідь продумати, наскільки компактно впишеться барная стойка в дизайн, і чи не буде вона створювати незручностей при використанні приміщення по прямому призначенню.

Холодильник

Куди помістити холодильник при кутовому плануванні? Часто це питання ставить у безвихідь, адже в маленькому приміщенні для великої техніки місце знайти досить важко.

Існує декілька варіантів вирішення цієї проблеми :

 • Невеликий вбудований холодильник в навісному або підлоговому положенні. Звичайно, така техніка не є дуже місткою, проте чудово підійде для найменших приміщень.
 • Кутовий холодильник – його не часто зустрінеш на практиці, проте з точки зору функціональності і стилю така вбудована техніка дасть фору багатьом іншим варіантам, у тому числі з точки зору стилю. Єдиний мінус – такий холодильник, швидше за все, доведеться замовляти за індивідуальними мірками, що може значно збільшити його вартість.
 • Найпоширеніший варіант – стандартний холодильник в одному з кінців кухонного гарнітура : підійде в усіх випадках, головне, щоб це дозволяла площа приміщення.

При розміщенні холодильника завжди треба враховувати правило трикутника : миття повинне знаходитися між холодильником і плитою, причому між кожним з трьох елементів має бути хоч би одна стільниця – таке розташування є максимально зручним і функціональним.

Меблі

Вибір малогабаритних кухонних меблів на сьогодні дуже широкий. Варто мати на увазі, що розміри меблів повинні відповідати загальним габаритам приміщення : краще віддати перевагу маленьким або середнім модулям прямокутної форми, інакше існує ризик зайвого нагромадження простору.

Що стосується дверець, якнайкраще в таку кухню впишуться відкидні і доладні варіанти.

Крім того, можна звернути увагу на відкриті полиці, які не поступаються в зручності закритим, але додають дизайну оригінальність.

При виборі меблів варто звернути увагу на прийом, який здатний візуально збільшити стелі і розширити простір – це використання вузьких шаф-пеналів.

Для тих же цілей добре підходять ящики і шафи на високих ніжках, які до того ж зручні при прибиранні приміщення.

Що стосується облаштування обідньої зони, то для маленької кухні краще всього підходить круглий стіл і табурети, які також сприятимуть візуальному розширенню кухні.

Якщо приміщення має зовсім маленькі розміри, можна звернути увагу на доладні столи і стільці – благо, на сьогодні існує велика різноманітність подібних меблів, і навіть такий варіант може виглядати стильно і дорого.

Кутова кухня: нюанси планування

При плануванні малогабаритної кухні треба звернути увагу на наступні важливі нюанси:

 • Кутова кухня може бути будь-якого стилю, і при цьому не втратить краси і функціональності. Проте на практиці найбільш простий, елегантний і зручний варіант – це класичний стиль.
 • Економія не має бути головним критерієм при виборі кухонного гарнітура – дешеві матеріали під впливом вологи і зміни температури зробляться непридатними вже через пару років. Якщо зайві турботи і переплата вас не притягають, краще відразу віднестися серйозно до питання вибору меблів, у тому числі з точки зору фінансів.
 • На маленькій кухні особливу цінність придбавають ергономічні деталі: розкладні стільниці, ящики, що викочуються, і інші “чудеса” сучасного меблевого мистецтва значно спростять життя хазяїв.
 • Незамінний елемент малогабаритного кухонного приміщення – це рейлинг. Він є трубою або рейкою, яка кріпиться до стіни і дозволяє підвісити численне кухонне начиння(наприклад, ополоник, шумівка і ін.). Безперечна перевага цього пристосування в тому, що його можна спорудити власними силами.

В цілому, при плануванні малогабаритної кутової кухні треба звертати особливу увагу на сполучуваність окремих елементів і можливість забезпечити приміщення корисними деталями, проте головне – не перестаратися, інакше можна добитися зворотного ефекту.

Підводячи підсумок, можна зробити наступний висновок: навіть невелике кухонне приміщення здатне стати повноцінним функціональним робочим місцем для хазяйки, і при цьому не втратити красу і стиль, якщо використати малогабаритні кутові меблі, вибір яких на сьогодні практично не обмежений.

Про автора

admin

Залиши коментарій