Дизайн кухні

Кухня з патиною: фото приклади, який колір і стиль вибрати

За авторством admin

Дизайн кухні з патиною: плюси і мінуси, різновиди, реальні фото приклади

Іноді вплив часу здатний робити на предмети що не руйнує, а благотворний вплив. Речі перетворюються на антикваріат, стають ще ціннішими і дорожчими. З подібним завданням може впоратися патина – модне і стильне декоративне покриття, що займає почесне місце у світі дизайну.

Завдяки патині можна отримати незвичайний ефект старовини, що створює чарівливу атмосферу у будь-якому приміщенні, у тому числі і в кухні. Натуральною патиною предмети меблів можуть покритися тільки після довгих років життя, подібний наліт найчастіше з’являється виробах з міді.

Проте сучасні декоратори навчилися створювати це дивовижне покриття штучним шляхом, використовуючи особливі лаки, фарби і кислоти. За допомогою таких засобів старяться не лише металеві предмети, але і дерев’яні меблі, а також інші матеріали.

Сама патина є нальотом зеленуватого відтінку, що виступає на міді з часом, під впливом вологи і повітря. Патина поступово наростає шарами, роблячи предмети загадковішими і схожими на музейні експонати.

Застосування патини в оформленні інтер’єру кухні

Кожній хазяйці хочеться мати особливу кухню, з інтер’єром, який з першого погляду уразить гостей. Патинування – один з найбільш простих і доступних способів добитися подібного ефекту. Ця техніка, що дозволяє штучно “постарити” предмети, найчастіше використовується при оформленні меблів.

Вона стане прекрасним рішенням, якщо хочеться створити вишуканий і респектабельний інтер’єр з нотками справжньої розкоші. Існує безліч технологій патонирования, і при кожному з них досягаються різні ефекти. Приміром, дизайн класичної кухні після подібної обробки виглядатиме вишукано і урочисто.

Зробити патину на меблях своїми руками можна застосовуючи спеціальні лаки, грунтовку, обробну фарбу, абразивні матеріали для шліфовки, кисті, пульверизатор.

При облаштуванні кухні в стилі кантри або прованс необхідно добитися абсолютно протилежного ефекту – меблі повинні виглядати не новими, злегка потертими, з нальотом історії. Таке приміщення відразу стане затишнішим і теплішим, в нім приємно знаходитиметься і домочадцям, і гостям.

Як здійснюється процес патонирования фасадів на кухні

Переваги такого процесу, як патонирование, полягають в тому, що його можна нанести практично на будь-яку поверхню, навіть на такий простий матеріал, як МДФ. Перш ніж приступити до роботи, необхідно підготувати усі інструменти і матеріали. До них відносяться: пульверизатор, кисті, поліуретановий безбарвний грунт, лак.

Спершу на оброблювану поверхню, тобто на фасад, наноситься ізолятор. Грунт повинен лягати рівномірно, дуже тонким шаром – добитися такого ефекту дозволяє пульверизатор. Після цього на поверхню фасаду таким же тонким шаром наноситься поліуретановий безбарвний грунт. Після підсихання, його необхідно ретельно відшліфувати, потім нанести саму патину. Після цього фасади протираються жорсткою або м’якою губкою(залежно від того, який ефект має бути досягнутий).

Чим інтенсивнішою буде така шліфовка, тим більше постареним і фактурним виглядатиме фасад. Як тільки цей етап роботи буде завершений, на оброблювану поверхню слід нанести глянсовий або матовий лак в декілька шарів.

Рада: Щоб захистити меблі на кухні від дії вологи і пари, варто скористатися поліуретановим лаком.

Переваги і недоліки патини на кухні

Патонирование фасадів кухні має масу переваг, до основних слід віднести такі:

  1. Висока зносостійкість – спеціальний склад, який наноситься на усю поверхню, а також декілька шарів лаку, допомагають забезпечити надійний додатковий захист фасадам. Вони стають набагато менш сприйнятливими до дії пари і вологи.
  2. Довговічність – оскільки патина має високу стійкість, вона не втрачає своїх зовнішніх характеристик навіть після багатьох років. Таким чином, фасади меблів надовго зберігаються в первозданному виді.
  3. Практичність – незважаючи на те, що покрита патиною поверхня має дуже антикварний вигляд, вона не вимагає особливого відходу із застосуванням спеціальних засобів. Крім того, за допомогою потертостей і інших ознак старовини, характерних для патини, можна надійно замаскувати дрібні тріщини, нерівності і забруднення.
  4. Унікальність – виконаний таким чином дизайн кухні має оригінальний вигляд. Щоб зробити інтер’єр як можна цікавішим, варто використати срібну, золоту, білу, зелену, чорну або жовту патину.
  5. Доступна ціна – справжні антикварні меблі можуть собі дозволити небагато людей. Недорога патина допоможе штучно постарити будь-які меблі, і перетворити її на справжній витвір мистецтва.

Що стосується недоліків патинування, то він лише один – це покриття має властивість легко запалюватися, тому меблі доведуться тримати на достатній відстані від джерел вогню. Також необхідно ретельно ізолювати усю проводку на кухні.

Які бувають різновиду патини

Патина розрізняється по відтінках і по тому, який декоративний ефект вона здатна створити. Вибирати матеріал слід залежно від того, який стиль інтер’єру створюватиметься на кухні, і який спочатку відтінок має гарнітур. Різновидів патини існує багато. Варто розглянути найбільш популярні з них.

Срібляста або золотиста патина – це універсальний варіант, але застосовувати його рекомендується на кухні білого або чорного кольору, а також на гарнітурах, виконаних під світле дерево. На темних фасадах ефектніше виглядатиме біла обробка, а на світлих – сіра, чорна, жовта і коричнева. Для патини золотистих і сріблястих тонів варто підібрати матовий, а не глянсовий, лак.

Для патини золотистих і сріблястих тонів варто вибирати матовий лак.

Контрастна патина – вона допоможе вигідно підкреслити і виділити на фасадах меблів різьблені візерунки. Варто вибирати відтінки під срібло, золото, бронзу, мідь. Спочатку такі склади втираються на стиках фільонки і рамки, по кутах, або на інші елементи фрезерування. Потім згори наноситься основний тонкий шар.

У ясно коричневій кухні золотиста патина.

Патина з ефектом кракелюр або кракле – ідеально підходить для обробки гарнітура на кухні в стилі кантри, шебби-шик, прованс. Фасади покриваються особливим кракелюрним лаком, який після висихання тут же покривається мережею тріщинок, що нагадують стару фарбу. Після цього в тріщинки дуже акуратно втирається контрастна патина, завершальним етапом стає нанесення шару лаку.

Кухня з ефектом кракелюр або кракле.

Який стиль інтер’єру варто вибрати для кухні з патиною

Нанесення патини здійснюється для того, щоб постарити меблі штучно, надати їй більше антикварному вигляду, створити ілюзію того, що їй багато років. Це означає, що використати патину в облаштуванні будь-яких сучасних інтер’єрів не слід.

Ідеальні дизайнерські рішення, що відмінно поєднуються з нальотом старовини на меблях, – інтер’єри кухонь в стилі кантри, прованс, шебби-шик. Цілком доречно буде виглядати патина і в класичному інтер’єрі, проте в даному випадку необхідно застосовувати дорожчі відтінки покриття – золото, бронзу, мідь.

Фасади з патиною виглядають шикарно, створюють стиль класики.

Завдяки патині можна створити неповторну атмосферу в приміщенні, надати інтер’єру оригінальності і неповторності.

Який колір вибрати для облаштування інтер’єру кухні з патиною

Біла кухня з патиною – відмінне рішення для облаштування елегантної і затишної кухні. Білий колір прекрасно гармоніює з патиною, подібний гарнітур виглядає дуже ніжно і нагадує справжні антикварні меблі.

Ідеальні відтінки для декорування білих фасадів – блакитний, зелений, ліловий. Обов’язково слід використати деталі кремового, бежевого і коричневого тонів із золотом. Зробити фасади елегантнішими допоможуть фільонки.

Легкі відтінки зеленого на білому фоні виглядають дуже красиво.

Зелена кухня з патиною – частіше увесь такий варіант вибирають при облаштуванні інтер’єру в легені і повітряному стилі шебби-шик. Це поєднання підходить і для створення кухні в стилі кантри. Щоб кухня виглядала дійсно незвично і привабливо, рекомендується застосовувати найбільш світлі тони зеленого. Вони прекрасно гармоніюватимуть з білою, блакитною, сірою, коричневою і бежевою патиною.

Кухонний гарнітур в стилі прованс.

Чорна кухня з патиною – дуже оригінальне рішення, застосувати яке можна далеко не в кожному інтер’єрі. Бажано, щоб кухня з такими меблями була досить просторою і світлою. Чорний матовий кухонний гарнітур прекрасно виглядатиме із золотистою, сріблястою або білою патиною. Гідною прикрасою стане фурнітура під срібло або золото.

Чорна кухня з сріблястим патинуванням.

Сіра кухня з патиною – не варто відноситися до цього благородного відтінку, як до чогось непоказному і нудному. Сірий колір може виглядати розкішно і дорого, особливо у поєднанні з патиною чорного, блакитного, білого і зеленого відтінків. Подібний гарнітур виглядатиме дуже гармонійно, вишукано і елегантно. Сірі тони ніколи не стомлюють, при цьому вони прекрасно поєднуються з будь-якими іншими кольорами. Крім того, це рішення облаштування інтер’єру підійде як для просторої, так і для маленької кухні.

На текстурних поверхнях гірше помітні дрібні подряпини і забруднення.

Коричнева кухня з патиною – мабуть, це краще рішення для створення сільського інтер’єру, або інтер’єру в стилі кантри на кухні. Патина в даному випадку може мати жовтий, сірий, блакитний, зелений, бежевий і ліловий тони. Коричневий колір також прекрасно підійде для класичного інтер’єру, проте патину слід підібрати золотистих або бронзових тонів.

З роками ефект патинування не зникає.

Бежева кухня з патиною – ідеальне рішення для класичного інтер’єру, а також облаштування кухні в стилі прованс і шебби-шик. З бежевими відтінками відмінно гармоніює патина будь-яких тонів, проте щоб кухня виглядала ніжнішою і елегантнішою, зупинити свій вибір слід на світлих тонах. Прекрасним рішенням стане патина сірого, блідо-голубого, ясно-зеленого, ніжно-лілового і світло-золотистого відтінків.

Дерев’яний масив з патиною виглядає неймовірно ефектно.

Червона кухня з патиною – дуже сміливий варіант для інтер’єру кухні, проте цілком доречний, якщо йдеться про стиль кантри. Головне, щоб червоний колір був досить приглушеним, перевагу слід віддавати бордовим його тонам. Що стосується патини, то вона може бути чорною, коричневою, сірою, білою, бежевою, теракотовою.

Ефект патинування не лише виглядає ефектно але і багато.

Про автора

admin

Залиши коментарій