Дизайн кухні

Кухня з газовою колонкою: 40 фото, ідеї розміщення

За авторством admin

Дизайн кухні з газовою колонкою(реальні фото)

Наявність гарячої води в квартирі – один з основних чинників, що забезпечують комфорт життєдіяльності людини. Проте далеко не всі дома мають в наявності цей привілей від держави, прямо з водопроводу.

Сучасне устаткування припускає безліч варіантів нагріву води, одним з яких є установка газової колонки.

Дизайнерські рішення кухні з газовою колонкою

Не дивлячись на те, що сучасні газові колонки мають досить естетичний дизайн і частенько гармонійно вписуються в інтер’єр квартири, варіант з її розміщенням залежить від розташування і розмірів кімнат, а так само побажань замовника.

В основному розміщення колонки зводиться до трьох варіантів:

1. Винесення газової колонки за межі кухні. Цей варіант найбільш популярний в тих випадках, коли ремонт кухні вже закінчений, або ж не припускає наявності в кімнаті водонагрівача.

Таке рішення дуже морочливе, адже приміщення повинне відповідати усім приписам газових і житлових служб(об’єм приміщення не менше 7,5 м3, висота стелі від 2,25 м, відповідний димар і так далі).

Виконання такого перенесення доцільний тільки у тому випадку, коли кухня дуже маленька і наявність в ній колонки буде гранично незручною.

2. Залишити все як є або перенести в інше місце кухні. Найменш трудомісткий варіант, адже у разі перенесення на відстань менше півтора метрів не знадобиться особливих узгоджень і витрат.

Важливо враховувати, що перенесення не може бути здійснене на простір над газовою плитою. Таке рішення допоможе організувати робоче місце на кухні по новому, зробивши його зручнішим.

3. Сховати в меблях. Для цього при замовленні кухонного гарнітура необхідно пропрацювати місце з фальш-шкафом, яка сховає колонку від сторонніх очей. Шафу необхідно робити без верху і дна, а так само передбачити відстань між дверцями і кришкою колонки.

Інакше така конструкція не відповідатиме правилам газо і пожежобезпеці.

Ховаємо колонку грамотно

Найпростішим варіантом є кухонні меблі, але для того, що б водонагрівач гармонійно вписався в гарнітур, його проектування повинне відразу враховувати місце і розміри колонки.

Враховуючи особливості інтер’єру кімнати, можливий варіант як з монтажем колонки в шафки, так і між ними.

Колонка між шафами Колонка схована в шафі

Також досить цікаво виглядає варіант з установкою колонки під фальшивий металевий витяг. Фахівці радять використати цей варіант у випадку з відкритою камерою згорання газової колонки.

Газова колонка на кухні в “хрущовке”.

Щасливим володарям так званих “хрущовок” не треба пояснювати, що таке маленька і незручна кухня. У момент ремонту таких квартир їх власники відчайдушно борються за кожен вільний сантиметр простору, намагаючись вигадати на будь-якій дрібниці.

Тому, в першу чергу, газова колонка для такої кухні повинна мати мінімальні розміри. По-друге, практично неминуча установка водонагрівача в одну з шафок, оскільки
знайти додаткове місце для колонки буде досить проблематично.

Рішення для кутової кухні

Маленькі кухні, меблі в яких розташовані в глухому кутку кімнати, так само мають декілька конструктивних рішень для монтажу газової колонки.

Як і у випадку з хрущовкою це може бути шафка, яка хоч і вкраде простір для зберігання предметів, проте зможе сховати колонку і комунікації підведені до неї.

Інший цікавий варіант припускає грамотно підібрану колірну гамму гарнітура і колонки.

Також існує можливість додаткового декорування колонки за допомогою різноманітних наклейок або ж забарвлення у відповідний колір. У такому разі її можна встановити у будь-якому місці, наприклад в кутку, поза шафами. Головне, що б це відбувалося не над газовою плитою.

Основні види газових колонок

Можна виділити три основні типи колонок :

З ручним розжигом. Найбільш застарілий варіант, який в теж час є найменш безпечним. Запалення відбувається в два етапи – спочатку відкривається подання газу на гніт, який підпалюється за допомогою сірника. Потім включається подання основного газу, який запалюється від полум’я гніту. Цей вид вже практично не робиться, проте у багатьох квартирах старого типу його все ще можна зустріти.

З пьезоэлементом. Розжиг робиться при натисненні на кнопку. Спрацьовує п’єза і водонагрівач починає свою роботу без подальших дій людини. Ці моделі вже вважаються сучасними, мають відмінну функціональність і дизайн, а так само порівняно доступну ціну.

Автоматичні. Найбільш сучасна варіація газової колонки. Включення і розжиг відбувається при відкритті крану гарячої води, виключення при закритті. Принцип роботи механізму схожий з системою запалення в автомобілі. Перевагами автоматичних водонагрівачів є зручність, безпека, економна витрата газу. Недоліком – порівняно висока ціна, в порівнянні з іншими моделями.

Заходи безпеки

Заходи безпеки при перенесенні колонки необхідно повністю погоджувати з відповідними інстанціями, проте не варто забувати про технічну безпеку в питаннях експлуатації газових колонок.

Газова колонка не повинна знаходитися ближче, ніж 3 см до будь-якої поверхні. Забарвлені дерев’яні стінки повинні розташовуватися ще далі, особливо якщо йдеться про водонагрівачі з камерою згорання відкритого типу.

У випадку із старою колонкою ручного розжига, ні в якому разі не можна закривати воду, заздалегідь не вимкнувши газ і не давши системі остигнути. Не дотримання цього припису може привести до вибуху.

Можна підвести підсумок, що використання газової колонки для нагріву води в квартирі – досить недороге і конструктивне рішення. Сучасний ринок побутової техніки переповнений моделями, різноманітними за розміром, зовнішнім виглядом, функціоналом і ціновою політикою, тому вибір для себе зможе зробити кожного.

Про автора

admin

Залиши коментарій