Дизайн кухні

Кухня в сталінці: особливості ремонту, вибір меблів і кольору, реальні фото

За авторством admin

Кухня в сталінці: особливості ремонту, вибір стилю, кольору і меблів, реальні фото

Удома, побудовані в 30-х – кінці 50-х років минулого століття, в просторіччі звані сталінками, завжди цікавили покупців вторички завдяки своїм безперечним перевагам: високим стелям, великим вікнам, хорошій площі. Проте ремонт в сталінці вимагає великих вкладень, і причина тому – зношені інженерні комунікації, необхідність заміни проводки і серйозні роботи з вирівнюванням підлог і стін.

Вкладення в капітальний ремонт повністю окупляться насолодою зручною новою кухнею.

З чого почати ремонт

Попри те, що кухня в сталінці зазвичай невеликого розміру і іноді може по площі не перевищувати 5 квадратів, збираючись її ремонтувати, необхідно налаштовуватися на великі витрати. І справа не лише в необхідності заміни вікон, дверей, труб і електропроводки.

Товсті стіни в старих будинках дають можливість зробити додаткові шафи і навіть холодильник.

Доведеться перестилати полу, вирівнювати стіни і стелю, а при нагоді навіть робити перепланування приміщення, оскільки уся сім’я прекрасно розмістилася на розкішних сталінських метрах, в маленьку кухню попросту вміщуватися не буде.

Перед початком ремонту необхідно зробити проект нової кухні, майбутній інтер’єр, що відбиває її. Розмітити місця, де стоятиме миття, посудомийка, меблевий гарнітур – від цього залежатимуть виведення комунікацій і електропроводки.

Щоб кухня була зручною, треба заздалегідь продумати розташування меблів, техніки і розеток

Заміна комунікацій

Заміна комунікацій – необхідний етап початку ремонту в кухні. Розглядати заміну комунікацій треба з урахуванням місць, де будуть розташовані основні споживачі води згідно початкового проекту.

Якщо передбачається установка посудомийки, зміна розташування миття і перенесення газової плити, слід враховувати правила:

  • водопровідні і каналізаційні труби і шланги не повинні перевищувати в довжину півтора метрів і повинні залишатися доступними для огляду;
  • гнучкі газові шланги можна простягати тільки до чотирьох метрів в довжину.

Хороше рішення для кухні – сховати труби за шафами без задніх стінок: вони не псуватимуть вид кухні і до них збережеться доступ.

Труби в сталинке, особливо якщо не виконувався капремонт, потрібно міняти обов’язково. У старих трубах мало того, що утворюються свищі і тріщини, зсередини вони практично на 70% забиваються солями і відкладеннями, що знижує їх пропускну спроможність.

Користуючись випадком, можна зробити глобальні зміни і перенести раковину в зручніше місце

Цілком можливо, що при заміні патрубка каналізаційної труби з кухні постане питання про заміну усієї каналізаційної труби. Навіть якщо колись капремонт проводився, слід оглянути місцерозташування труб – чомусь саме в сталінках Жеки любили нові труби пропускати посередині стіни.

Нові водопровідні труби забезпечують профілактику засоров.

Нову систему водопроводу і каналізації виконують металопластиковими або полипропиленовими трубами, що відрізняються простотою монтажу, міцністю, хорошими експлуатаційними характеристиками.

Після заміни водопровідно-каналізаційних комунікацій треба викликати газівників для оцінки стану газових труб. Після їх укладення під контролем фахівців здійснюється заміна труб для газу. Втім, часто особливої необхідності в цьому немає, окрім як для перенесення місця для газової плити.

Нові труби комунікацій – основне правило для безпеки будинку.

Заміна електропроводки

Електропроводку в кухні в сталінке, як і в усій квартирі, доведеться міняти обов’язково. Річ у тому, що з тих років в сталінке збереглася алюмінієва проводка, розрахована від сили на люстру і холодильник.

Зараз споживання електроенергії в сталінке повинне розраховуватися виходячи з наявності того ж холодильника, посудомийки, мікрохвильової печі, електрочайника, витягу, потужного освітлення і іншої побутової техніки. Кабель треба міняти на мідний перерізом не менше, ніж 8 кВт. Також доведеться встановити реле напруги, замінити пакетники, поставити стабілізатор напруги.

Бажано заздалегідь вирішити, яка техніка буде на кухні, і усунути усі слабкі місця в проводці.

Складніше робити заміну, якщо стіни дранка: доведеться прокладати електрокабель на горючій основі, а подрозетники і распредкоробки встановлювати в дерево. Електропроводку доведеться вбудовувати в гофровану ізолюючу трубу. Якщо стіни шлакобетон, пінобетон або гіпс, роботи будуть простіші. В цьому випадку робляться звичайні штроби в стінах.

На кухні має бути досить розеток для усієї техніки і приладів.

Ремонт стін

Стіни в сталінці можуть бути просто нерівними, а можуть і зовсім піти глибокими тріщинами. У будь-якому разі їх доведеться зміцнювати і вирівнювати. Деякі і зовсім знімають шар старої штукатурки, який може досягати до 10 см товщини, набивають на дранку сітку і штукатурять згори будь-якою гіпсовою штукатуркою, або зашивають ГКЛ. Треба розуміти, що зменшення товщини перекриття між квартирами веде до шумоізоляційних проблем.

Гіпсокартон робить стіни ідеально рівними і покращує звукоізоляцію.

Вирівнювання стін сьогодні зазвичай роблять за допомогою гіпсокартону. Така конструкція дозволяє сховати між стіною і ГКЛ додатковий шар звукоізоляції. На гіпсокартон можна наклеїти плитку, закріпити пластикові панелі або наклеїти шпалери. Втім, за наявності навички, можна вирівняти стіни за допомогою штукатурних сумішей, яких сьогодні продається в достатній кількості.

Якщо є бажання поєднати кухню з сусідньою кімнатою або розширити приміщення за рахунок коридору, можна прибрати перегородку, особливо якщо вона з дерева з дранкою. Перед демонтажом стіни треба уважно досліджувати стеля: прогнилі стельові дошки можуть триматися тільки завдяки перегородці.

Переносити можна тільки перегородки, капітельні стіни не можна чіпати.

Демонтаж проводиться згори – спочатку звільняється перегородка від шару штукатурки, а потім починають відпилюватися дошки. Роботу цю легкою не назвеш – оскільки навіть соснові дошки за десятиліття експлуатації могли стати міцними як камінь.

Перенесення перегородки маленької кухні дозволяє розмістити додаткові меблі.

Пол і стеля

Якщо стеля в сталінці зазвичай не викликає проблем – його можна заштукатурити, вирівняти, наклеїти на нього стельову монолітну плитку, навісити натяжну стелю, то з підлогою список робіт буде більше.

Усі погрішності старої стелі легко ховаються під навісною конструкцією.

Стару підлогу демонтують, оскільки багато дощок зазвичай вже погнили до цього моменту. Під дошками зазвичай виявляються гори сміття, а якщо до ремонту були проблеми з каналізаційними трубами, то ще і просочені смердючим запахом. Сміття це необхідно зібрати і викинути, а проміжки між лагами засипати керамзитом для створення тепло- і звукоізоляційного шару.

Заміна підлоги дає можливість зробити його теплим і поліпшити звукоізоляцію.

Пиріг підлоги кожен робить на власний розсуд.

Існує більше десятка варіантів пирога :

  1. Керамзит до 20 см, сітка для армування, стягування до 4 см, ламінат або паркет.
  2. 2 шари фанери на лаги завтовшки 15мм по рівню зі збереженням горизонталі, підкладка, лінолеум або ламінат.

Якщо перекриття залізобетонне, його можна вирівняти легким мокрим стягуванням або купити звичайне сухе стягування, наприклад, від Кнауф.

Ламінат чудово підходить для сучасного ремонту кухні.

Зробити перепланування

В деяких випадках без перепланування на кухні в сталінці не обійтися. Є цікаві будинки, які фактично були побудовані в досталінский період, але які також називаються сталінками.

При проектуванні мікрорайонів з таких будинків передбачалося, що жителі живитимуться в їдальнях у дворі, а кухня призначена тільки, щоб попити чайку на ніч. Звичайно, при розмірах квартири 60-80 квадратів кухня в 4 квадрати не зможе виконувати свої функції.

Іноді кухонний стіл підходить тільки для чашки уранішньої кави.

Такі кухні можна об’єднати з суміжною кімнатою, зробивши там столову, а функціональну зону залишивши на колишньому місці. Є варіант просто перенести перегородку на півтора метри до сусідньої кімнати і зашити її гіпсокартоном.

Це, до речі, більше законний варіант, оскільки згідно з нормами газифіковані кухні мають бути відокремлені дверима від жител. Для вирішення цієї проблеми, можна скористатися популярними розсувними конструкціями, у тому числі і скляними.

Часто перепланування це єдиний спосіб зробити маленьку кухню зручною

Вибір відповідного стилю

Кухня в сталінці – це можливість реалізувати усі свої дизайнерські мрії. Якщо сталінка номенклатурна і в ній під стелею збереглася ліпнина, можна обіграти цей елемент, збудувавши на кухні класичний або радянський інтер’єр. Класичні інтер’єри люблять просторі приміщення, тому не варто їх реалізовувати, якщо площа кухні менше 8 квадратів.

У більше маленькій кухні прекрасно виглядатиме сучасний стиль – мінімалізм або лофт. Високі стелі, дуже великі вікна – усе це сприяє хорошому природному освітленню.

На кухні в сталинке можна реалізувати найсміливіші дизайнерські задуми

Вибір колірної гамми

Особливість сталинки – у високому рівні освітленості кухні. Навіть зовсім маленька кухня виглядатиме просторо, а якщо оформити стіни, стелю і меблі у світлих тонах, в ній легко дихатиметься і радісно працювати. Навіть у маленькій, але добре освітленій завдяки великому вікну кухні, відмінно виглядатимуть насичені меблеві фасади і контрастні яскраві акценти.

Гармонійне поєднання світлого фону і соковитих акцентів пожвавлює навіть самий невеликий простір кухні.

Компактні меблі

Невелика площа кухні диктує умову підібрати компактний, але дуже функціональний інтер’єр. Можливо навіть розташування високих шафок по аналогії з радянськими пеналами до двох-двох з половиною метрів.

Вбудовані шафи дуже місткі і дозволяють розмістити усе кухонне начиння.

Збільшити місця зберігання також можна за рахунок меблевого цоколя з висувними скриньками. Якщо замінити широке і глибоке сталінське підвіконня на мармуровий або гранітний, можна його використати в якості робочої зони.

Місце під шафами можна використати функціонально за допомогою ящиків.

Для невеликої кухні вибирається лінійне планування розташування меблевого гарнітура, для просторішої – Г-подібна або П-образна, але за умови можливості проходу між елементами меблів шириною не менше 1 метра. На жаль, розмістити на маленькій кухні кухонні кутові канапки не завжди представляється можливим. Стіл і стільці – прекрасний варіант.

Меблі-трансформер вирішує проблему нестачі місця на маленькій кухні.

Як сховати газову колонку

Газову колонку з відкритою камерою згорання зазвичай ховають у фальш-шкаф без дна і верху, але з 15-см відступом згідно нормативів газових служб від бічних стінок. Втім, на кухні, оформленій в сучасному стилі хайтек або лофт, колонку і труби можна не ховати, а навіть використати як елемент декору.

При дотриманні вимог можна сховати газову колонку в шафу разом з трубами.

Вбудована техніка

Техніку для кухні в сталинку доведеться купувати мінімального розміру і вбудовувати її по можливості. Посудомийку краще розмістити в просторі під миттям, холодильник вибрати високий і вузький, плиту краще теж завужену. Хорошим виходом в маленькій кухні при рішенні функціональних проблем стане газова варильна панель.

Меблі зменшених габаритів можна вбудувати в гарнітур і заощадити необхідне місце. Варильна панель замість повноцінної плити вивільняє місце для додаткових ящиків.

Освітлення

Завдяки високим стелям в сталинке можна використати будь-які типи освітлення, у тому числі і люстри у поєднанні з точковими світильниками по периметру. На жаль, саме із-за тієї ж триметрової висоти стель освітлення однією люстрою може виявитися недостатньо. Тому треба передбачити наявність додаткового світла над робочою зоною, над фартухом, на рейлинге, а також додаткове бра біля обіднього столу.

Велику кількість світло створює затишну атмосферу на кухні.

Кухню в сталинке можна відремонтувати і перебудувати в зручніше приміщення. Величезний плюс – високі стелі і великі вікна. Самостійно осилити ремонт швидше за все не вийде – надто багато робіт: заміна проводки, заміна труб.

Ремонт кухні в сталинке відео

Роблячи капітальний ремонт на кухні, можна створити дуже сучасну, стильну і затишну кухню.

Про автора

admin

Залиши коментарій