Дизайн кухні

Кухня поєднана з балконом: 50 фото прикладів, варіанти оформлення

За авторством admin

Дизайн кухні поєднаної з балконом: плюси і мінуси, правила поєднання, варіанти використання балкона, 50+ фото прикладів

Надто багато корисної житлової площі не буває – з цим твердженням погодиться кожна хазяйка. Якщо кухня в квартирі невелика, її можна об’єднати з балконом, і отримати в результаті досить просторе приміщення, в якому можна вільно розмістити усі необхідні меблі і побутову техніку.

Переваги і недоліки

Балкон, що примикає до кухні, – це прекрасна можливість підвищити функціональність і декоративність приміщення. За допомогою об’єднання кухні і балкона можна значно оптимізувати загальний простір: підвищити звуко- і теплоізоляцію кухні, збільшити її площу, наповнити світлом.

За допомогою перепланування приміщення хазяї житла дістають можливість створити нестандартний інтер’єр, перетворити балкон на еркер або облаштувати велике панорамне вікно.

На жаль, у цього рішення є і деякі недоліки: перепланування приміщення необхідно узаконити з відповідними держорганами(зібрати усі документи, отримати необхідні дозволи і замовити проект).

Уся ця процедура віднімає немало часу і сил, крім того, не уникнути і фінансових витрат. Доведеться передбачити бюджет на установку “теплої підлоги”, утеплення самого балкона, його обробку і скління.

Як поєднувати кухню з балконом – загальні правила

Спершу необхідно утямити, що лоджія і балкон – це не одно і теж, між ними існують значні відмінності. Якщо коротко: балкон виступає у будівлі, а лоджія – ні. Перепланування цих двох об’єктів розрізнятиметься. При необхідності, батарею опалювання можна винести на лоджію, тоді як з балконом це зробити не вийде.

При переробці балкона необхідно точно порахувати, яке максимальне навантаження він здатний витримати, оскільки якщо перевищити цю цифру, балкон може просто обвалитися. Оскільки лоджія є частиною будови з трьома спільними з ним стінами, обвалитися, навіть при найбільшому навантаженні, вона не може(це означає, що робити розрахунки немає необхідності).

З’єднати кухню і лоджію можна такими способами:

  • частково – залишити нижню частину розділяючої стіни, і переробити її в стільницю, двері і вікна при цьому слід прибрати;
  • повністю – усі стіни, що розділяють лоджію і кухню, забираються, і утворюється єдине приміщення.

Можна прибрати тільки вікно – у такому разі ніякі офіційні дозволи отримувати не припаде. Проте, якщо хазяї квартири побажають її продати, їм доведеться відтворити її первинний вид.

Щоб знести стіну повністю, необхідно підготувати документи і звернутися у відповідні органи. Важливо розуміти, що на знос стіни, що несе, між кухнею і лоджією ніхто дозволу не дасть, і від подібної затії доведеться відмовитися.

Не можна проводити роботи, що передбачають перепланування в квартирі, без дозволів держорганів – порушення цієї норми спричинить покарання у вигляді серйозних штрафних санкцій. Крім того, після сплати усіх штрафів доведеться повертати кухні її первинний вигляд(тобто знову вкласти чималі гроші в ремонт). Перше, що необхідно зробити перед тим, як приступати до перепланування власного житла – звернутися у БТИ, а також отримати грамотну консультацію проектувальника.

Знести перегородку між кухнею і балконом або лоджією, причому зробити це легально – не так просто, як може здатися на перший погляд. Без спеціальної підготовки і ретельного вивчення питання з цим завданням ніяк не впоратися. І навіть якщо зібрати усі необхідні документи, а потім вкласти немало засобів у вирішення питання – це не буде гарантією позитивного результату.

Щоб заощадити власні сили і нерви, варто звернутися по допомогу в спеціалізовані фірми, які беруть на себе увесь клопіт по оформленню документів і отриманню необхідних дозволів. Витрати в даному випадку будуть трохи вищі, проте не доведеться витрачати власний час на рішення досить складної задачі.

Грамотне утеплення балкона

Щоб скління балкона або лоджії було максимально ефективним, необхідно використати якісні матеріали – спеціальні профілі з ПВХ або алюмінію, що відмінно утримують тепло в приміщенні.

Для утеплення стелі, стін і підлоги слід застосовувати мінералізовану вату, також необхідно передбачити хорошу гідроізоляцію. З цим завданням непогано впорається такий матеріал, як пенополистирольние плити. Ще один спосіб утеплення лоджія або балкона – облаштування підлоги з підігріванням(забезпечувати нагрів може электроконвектор або тепловентилятор).

Оформлення межі між балконом і кухнею

Поєднана з балконом кухня має з ним загальний перехід, і його необхідно грамотно інтегрувати в інтер’єр. Для розділення балкона і кухні можна використати так зване “французьке вікно”. Воно також ідеально підійде у разі, якщо хазяї житла вирішили перетворити балкон на зимовий сад або робочий кабінет.

У такому разі необхідно передбачити простір під вікном, щоб його можна було вільно відкривати. Якщо внизу уздовж стіни хочеться розставити квіткові горщики з кімнатними рослинами, або предмети меблів, то варто встановити вікно з розсувною системою.

Межу між кухнею і балконом також можна оформити за допомогою арки – такий варіант чудово підійде для приміщень, виконаних в різних стилях. Приміром, в урбаністичному інтер’єрі гармонійно виглядатиме арка квадратної форми, а інтер’єр, виконаний в стилі модерн, прикрасить арка абстрактної форми.

Ті, хто віддає перевагу східному стилю, можуть облаштувати круглу арку, що розділяє робочу зону від зони їди.

Іноді між підлогою балкона і кухні є перепад. Вирівнювати його не обов’язково – таку особливість слід обіграти, створивши цікавий дизайн приміщення. Приміром, для обробки балкона слід використати ті ж матеріали, що і для обробки кухні, потім встановити біля зовнішньої стіни обідній стіл – вийде прекрасна зона для сімейних посиденьок і романтичних вечерь.

Оформлення кухні і балкона в єдиному стилі

Поєднане приміщення слід оформляти в єдиному стилі. З особливою увагою варто віднестися до процесу декорування об’єднаної кухонної зони. Деякі ради і хитрощі допоможуть створити дійсно привабливий і затишний інтер’єр, який подобатиметься і домочадцям, і гостям. Варто дотримуватися наступних правил:

  • підлога в кухні і на балконі треба виконати з однотипних матеріалів, при цьому сама підлога може мати декілька рівнів;
  • стіни і стеля балкона і кухні мають бути виконані в єдиному стилі;
  • важливо правильно використати колірну гамму в інтер’єрі – можна підібрати два тони одного кольору і доповнити їх контрастним відтінком(це може бути поєднання пурпурного, рожевого і шоколадного, або ж ясно-зеленого, фісташки і теракотового).

Організація освітлення на кухні, об’єднаній з балконом

Неможливо правильно облаштувати об’єднану з балконом кухню, не передбачивши організацію освітлення. У такому приміщенні світла повинно бути багато, причому перевагу слід віддавати теплому і м’якому освітленню, проникаючому в кожен куточок.

Найчастіше в подібних умовах використовуються настінні бра і точкові світильники на стелі. Також можна розташувати декілька стельових люстр, обов’язково виконаних в єдиному стилі. У забарвленні плафонів можна застосовувати контрастні тони, або ефект градієнта.

Способи використання балкона

Балкон, що примикає до кухні, можна використати багатьма способами. Перш ніж приступати до його облаштування, рекомендується подумати про те, в що саме краще всього його перетворити, щоб зробити своє житло ще більше функціональним і комфортним.

Зона відпочинку – існує безліч варіантів її створення. Приміром, балкон можна переобладнувати в затишне містечко з міні-баром, на нім також можна облаштувати дитячий майданчик, особистий кабінет. Щоб відокремити таку зону від кухні, рекомендується використати французьке вікно або навіть звичайну ширму. Підійдуть також оригінальні стелажі, що виконують одночасно і декоративну, і практичну функцію.

Комора – на балконі можна розташувати деяку побутову техніку, встановити плиту, облаштувати робочу зону. При цьому важливо врахувати, яке саме навантаження здатний витримувати балкон.

Мешканці перших поверхів мають можливість перенести на балкон усю робочу зону кухні, проте для цього треба отримати заздалегідь дозвіл. Балкон, обладнаний високими полицями у однієї з глухих стін, чудово підійде для зберігання деякого кухонного начиння.

Обідня зона – на просторій лоджії цілком можна облаштувати повноцінну обідню зону, в якій зможуть розміститися під час трапези усі члени сімейства. Завдяки цьому варіанту значно збільшується площа робочої зони, що дуже подобається більшості хазяйок.

Крім того, обідати на лоджії з великими вікнами дуже цікаво, оскільки можна насолоджуватися видами з вікна і спостерігати за капризами погоди, насолоджуючись чашкою обпалюючої кави. Щоб ще більше посилити привабливість лоджії, варто обладнати її панорамними вікнами – вони також дозволять кухні отримати ще більше сонячного світла вдень.

Барная стойка – якщо лоджія добре утеплена, на ній можна встановити повноцінну барную стойку, яка також відмінно впорається з роллю обіднього столу. Облаштовувати її рекомендується з нижньої частини знесеної стіни, такий спосіб допоможе трохи заощадити під час ремонту. Під барной стойкою слід організувати спеціальні місця для зберігання посуду, банок і різних кухонних дрібниць.

Установка холодильника – балкон є відмінним для цього місцем. Розташований в ніші холодильник буде абсолютно непомітний з кухні. Головне, забезпечити доступ електрики до нього(швидше за все, для цієї мети доведеться використати подовжувач).

Зимовий сад – балкон, що примикає до кухні, можна перетворити на зелену зону, що радує домочадців у будь-кому пора року. Спеціальне скління сприятиме хорошому освітленню, яке так необхідно рослинам. Важливо також добре утеплити балкон, щоб вони не замерзнули.

Ігрова кімната – балкон стане прекрасним місцем для дітей, для ігор яких в квартирі занадто мало місце. Лоджія має бути добре утеплена(краще всього використати систему “Тепла підлога”). Обов’язково постелити м’який килимок і розташувати стелаж з іграшками на полицях.

Поєднати балкон і кухню так, щоб отримати гармонійний простір – досить складно. Проте добитися бажаного результату можна, якщо наслідувати ради професіоналів. Оновлена кухня, після завершення усіх ремонтних робіт, обов’язково стане улюбленим місцем домочадців.

Про автора

admin

Залиши коментарій