Дизайн кухні

Кухня малятко: як зробити кухню затишною і просторою, корисні поради, фото

За авторством admin

, міні кухня

Кухня малятко: особливості дизайну(реальні фото)

Навіть на найскромнішій кухні не більше шести метрів можна зробити справжній рай для усієї сім’ї і створити прекрасну атмосферу затишку і домашнього тепла.

Особливості дизайну кухні малятка в квартирі

Основна проблема маленьких кухонь в квартирах полягає в тому, що необхідно вмістити в невеликий простір і шафи, і побутову техніку, і обідній стіл. Причому все повинно бути підібрано ідеально по розмірах, щоб залишилося досить місця для проходів і пересувань.

Важливим моментом є ще і той факт, що в приватному будинку можна винести частину великої техніки в коридор : холодильник, мікрохвильова піч і так далі

У квартирах же часто такої можливості просто немає. І хазяям доводиться вираховувати розміри техніки буквально по міліметрах.

Також важливу роль грає робоча зона на кухні: вона не має бути захаращена, інакше буде просто неможливо готувати.

У таких крихітних кухнях обов’язково треба застосовувати зонування. Воно допоможе відокремити робочу зону від зони зберігання, живлення або відпочинку. Зробити це можна різними способами. Найпростіший і ефективніший – стеля в декілька рівнів з точковими світильниками, які розділяти загальний простір на зони.

Світлові акценти – це саме те, що допомагає відокремити одну зону від іншої, тим більше світла може бути різних відтінків, що допоможе додатково виділити межі зон.

Найпоширеніший стиль оформлення маленьких кухонь – це мінімалізм. Він дозволяє досить коректно оформити простір, не займаючи зайве місце, яке доводиться економити хазяям.

І не забувайте, що місце для роботи з продуктами має бути досить освітлене, плюсом буде і оформлення цієї зони у світліших тонах, ніж решта приміщення. Це не лише відокремить зону готування, але і виділить її із загального стилю приміщення.

Таким чином, можна виділити декілька особливостей оформлення міні кухні в квартирі, а саме:

  • Зонування світлом або кольором.
  • Підбір компактної техніки.
  • Оформлення багатофункціональної робочої зони.
  • Використання рівнів стелі і точкових світильників для розділення простору.

Планування: лінійна або кутова?

Коли кухня невелика – кожен сантиметр має бути максимально функціональний. Кутова кухня для цього – ідеальний варіант. Якщо планування приміщення дозволяє встановити кутову кухню – краще не відмовлятися від цієї ідеї.

Такі кухні неймовірно місткі, вони дозволять розширити робочу зону і зону зберігання продуктів. У кутову шафу можна буде прибрати значно більше посуду або продуктів.

Якщо ж такої можливості у вас немає, не засмучуйтеся лінійні кухні теж можна зробити декілька вместительнее.

Наприклад, можна дещо збільшити висоту шаф. За рахунок збільшення глибини шафи ви можете втратити вільний простір, а ось висота – ідеальне рішення для того, щоб підвищити місткість кухні.

Не обов’язково робити шафи під стелю, але іноді за рахунок цього можна отримати додатково декілька вільних полиць для такого посуду, яким ви не користуєтеся постійно.

У будь-якому разі, будь то кутова або лінійна кухня, за рахунок зміни висоти можна отримати додаткові площі для зберігання посуду або продуктів.

Кухня малятко з класичною барной стойкою

Багато хто помилково вважає, що барная стойка – це атрибут великих і вільних кухонь, але це далеко не так. Заміна звичайного столу на барную стойку дозволить заощадити досить місця і додасть ще одну зону зберігання речей і посуду.

Якщо в квартирі живе молода сім’я, яка велику частину часу проводить на роботі, то такий варіант буде просто ідеальним. Та і виглядає така кухня досить неординарно і дуже стильно.

Приймати їжу за барной стойкою так само зручно, як і за звичайним столом, а цікавий дизайн може зробити цей елемент основним акцентом усього приміщення.

Стільці або табурети для барной стойки вільно поміщаються під неї і не займають багато місця, що робить кухню значно просторіше, звільняючи місце в ті моменти, коли ви готуєте або прибираєте.

Сама по собі барная стойка може бути досить вузькою: тільки щоб на неї поміщалася тарілка. Це дозволить заощадити вільне місце. А додаткові верхні кріплення можна використати для зберігання чашок, келихів і іншого посуду.

Також на барной стойці зручно розташувати кошики зі свіжими овочами або фруктами, печиво до чаю і інші продукти, доступ до яких вам зручний постійно.

Таким чином, відмова від стандартного столу на користь барной стойки дозволить вам значно заощадити вільний простір і розширити зони зберігання деяких продуктів і частини посуду.

Дуже маленька кухня з холодильником в квартирі

Не у кожній квартирі є можливість встановити холодильник в коридорі, щоб він не займав багато місця на кухні. Якщо ж такої можливості немає, доведеться підбирати таку модель, яка впишеться в інтер’єр і не займатиме надто багато місця.

Звичайно, холодильник має бути містким. Але це не говорить про те, що він має бути занадто широким або глибоким. Також над холодильником можна розмістити додаткову полицю.

У такому місці зручно зберігати кухонний текстиль, яким не користуються постійно або кулінарні книги. Не варто відмовлятися від вільного простору, кожен вільний куточок повинен нести функціональність.

Сьогодні існують цікаві моделі холодильників, відмітною особливістю яких є велика висота при скромних інших габаритах. Виглядають такі холодильники як пенали.

Вони користуються великою популярністю за рахунок того, що об’єм камер у них такий же, як у стандартних моделей, а ось місця вони займають на кухні значно менше.

Є також варіанти зовсім невеликих вбудованих холодильників, які виглядають як невеликі шафи. Це прекрасне рішення для невеликих сімей. Якщо немає необхідності зберігати будинки великі запаси продуктів, то варто замислитися про вибір саме такого міні-холодильника.

Висновок: Навіть якщо у вашій квартирі зовсім маленька кухня – це не привід засмучуватися і відмовлятися від цікавого дизайну. При правильному плануванні ви можете зробити багатофункціональну, зручну і затишну кухню, в якій буде досить місця і для зберігання продуктів, і для зони відпочинку, і для приготування їжі.

Зробити це можна різними способами, будь-який з описаних в цій статті допоможе вам правильно оформити невелику кухню.

Про автора

admin

Залиши коментарій