Дизайн кухні

Кухня 7 кв метрів – реальні фото сучасних кухонь

За авторством admin

Дизайн кухні 7 кв метрів(реальні фото)

На кухні в 7 квадратних метрів особливо не розгулятися. Саме тому вам доведеться включити усю свою дизайнерську уяву, щоб розташувати на кухні усе необхідне і залишити місце для можливості роботи на ній.

Що не варто робити на маленької кухні

 1. Не варто віддавати перевагу острівному розставлянню на кухні. Навіть П-образне планування буде недоречне на кухні розміром в 7 кв м.
 2. Намагайтеся вибирати компактні меблі, щоб заощадити простір.
 3. Уникайте великих габаритів в предметах інтер’єру. Не варто також клеїти шпалери з великими малюнками, оскільки вони візуально зменшать простір.
 4. Не завішуйте вікно важкими шторами – природне світло на кухні невеликого розміру просто потрібне.
 5. Багаторівнева стеля “вкраде” візуальний простір вашої кухні.
 6. Постарайтеся уникнути занадто темних кольорів кухонного гарнітура – світлі тони здатні створити ілюзію великого простору.
 7. Не захаращуйте кухню надмірною кількістю аксесуарів.

Кухонний гарнітур

Вибираючи кухонний гарнітур для кухні в 7 квадратів варто зупинитися на двох варіантах, а саме: кутовому і лінійному.

П-образна конструкція теж може підійти, але тільки для квартири-студії або за умови, що обідати ви будете в іншій кімнаті, оскільки таке розставляння гарнітура практично не залишає місця для обіднього столу.

Лінійне розміщення кухонного гарнітура передбачене уздовж довгої стіни, при цьому не нехтуйте заввишки шафок, в обмеженому просторі постарайтеся зробити їх як можна вище, що додасть місткості.

Протилежна сторона кухні буде вільна для розміщення обіднього столу або барной стойки. На стіні залишається місце для телевізора, а якщо він вам на кухні ні до чого, то можна передбачити додаткові полиці для корисних кухонних речей.

Кутове розташування гарнітура вважається найбільш прийнятним для маленьких кухонь. У такому разі є місце для варіацій розташування миття : на краю гарнітура або в кутку.

Кутовий варіант розміщення миття більше відповідний, оскільки в кутку з’явиться можливість врізати миття більшого розміру без збитку цінної території стільниці.

Також при кутовому кухонному гарнітурі вам вдасться утворити ідеальний кухонний трикутник, який складається з холодильника, миття і варильної поверхні. Украй небажано розривати його дверним отвором.

Стільниця і фартух

Оформити фартух краще всього в тон колірної гамми кухні, але тут ви вільні вибирати самі.

Небажано використати керамічну плитку для обробки фартуха великих розмірів – це буде витратний, оскільки її доведеться багато підрізувати. Краще використати плитку не великих розмірів або навіть мозаїку. Такий фартух гармонійно виглядатиме на маленької кухні.

Матеріал для стільниці може бути яким завгодно, ДСП, МДФ, натуральний камінь або навіть бетон. Все залежить від ваших фінансових можливостей.

Корисна порада – робочу поверхню стільниці можна збільшити, якщо замінити їй підвіконня.

Стіл або барная стойка

При виборі між столом і барной стойкою варто брати в розрахунок все той же недолік місця. Якщо ви прибічник класичного столу, то будьте готові пожертвувати вільним місцем. Стільці краще вибирати легені, тому що в умовах тісноти їх доведеться часто пересувати.

Але кращим варіантом буде відкидний стіл-трансформер, здатний складатися біля стіни. Проте в даному випадку краще не скупитися – в умовах постійних розкладань дешевий варіант може швидко зробитися непридатним.

Вибір барной стойки і стільців також підійде для міні-кухні – він заощадить дорогоцінні сантиметри, а також може використовуватися не лише для їди, але і як зона для приготування їжі.

Штори

Здавалося б, суща дрібниця – штори на кухні, але і за допомогою їх можна як зорово збільшити простір, так і “вкрасти” добрий шматок території.

Ось основні критерії, якими треба керуватися при виборі штор на маленьку кухню :

 • Небажані темні тони і великі малюнки на шторах. Також не варто вішати штори в підлогу. Світлі короткі фіранки підійдуть для малогабаритної кухні набагато краще.
 • Кухонні штори повинні мати підвищену пропускну спроможність, щоб кухня освітлювалася навіть при запнутих фіранках.
 • Кухонні фіранки мають бути оброблені спеціальним просоченням, відразливим бруд і жир.
 • У маленьких кухнях штори можуть бути поряд з варильною поверхнею, тому краще узабезпечити себе від пожежі, вибравши натуральну тканину, яка не так схильна до займань як синтетика.
 • Щоб візуально розширити кімнату з вузьким вікном, слід повісити карниз, який буде довший за ширину вікна в півтора рази. Також допоможуть штори з горизонтальними смужками або малюнком. Вертикальні ж принти здатні зробити стелю довше.

Люстра або стельові світильники

Як вже було сказано вище, габаритні предмети украй небажані на маленькій кухні, тому про велику красиву люстру слід забути. А ось люстра середніх розмірів цілком підійде, тим більше габаритів кухні дозволять освітити увесь простір всього однією лампою.

Але точкові світильники все ж виглядають прийнятніше, оскільки візуально навіть невелика люстра забиратиме простір.

Коштує потурбується і про освітлення робочої зони. Це дуже важливо в цілях безпеки, оскільки вам доведеться мати справу з гострими предметами. Як варіант, можна встановити вбудовані в шафки світильники, які не займуть багато місця.

Наслідуючи усі раді з планування і облаштування кухні 7 кв метрів, ви зможете заощадити немало місця і перетворити її на затишну і функціональну майстерню для приготування кулінарних шедеврів.

Дизайн кухні 7 кв метрів фото

Ще більше фото маленької кухні можна подивитися в нашій фотогалереї де представлені 320+ фото прикладів від професійних дизайнерів.

Про автора

admin

Залиши коментарій