Дизайн кухні

Короткі штори для кухні: достоїнства, різновиди, 45 фото

За авторством admin

Короткі штори для кухні(реальні фото)

Актуальність застосування коротких штор для кухні очевидна: практичні у використанні, виконують необхідні функції, мають декоративну функцію, залежно від інтер’єру. Про те, як вибрати оптимальний варіант штор для кухні, розглянемо далі.

Достоїнства і недоліки

Кухня зазвичай має невеликі розміри порівняно з іншими кімнатами в квартирі. По цьому необхідно облаштувати інтер’єр так, щоб все мало логічність розміщення і відповідні габарити.

Застосування коротких штор в інтер’єрі кухні має ряд позитивних сторін :

 • Не обтяжують простір(приміщення здається просторішим і “легшим”).
 • Прості у відході(короткі штори простіше стирати, гладити).
 • Не “крадуть” висоту при низькому розташуванні стелі.
 • Забруднення відбувається довше, оскільки основний пил і бруд збираються внизу.
 • Зберігають безперешкодний доступ до підвіконня(навіть тоді, коли штори закриті).
 • Дають можливість облаштування зони біля вікна(поставити стіл, тумбу і інше).
 • Є бюджетною версією убрання для вікна(пошивши дешевше, тканини розходиться менше).

Серед недоліків можна виділити:

 • Не підійдуть в кухню з низькими стелями.
 • Повторне використання в іншому інтер’єрі практично неможливе, оскільки шиються такі штори під конкретне вікно, враховуючи його особливості.
 • При встановлених старих радіаторах на кухні, не здатні закрити їх зовнішній вигляд.

Достоїнств значно більше, ніж недоліків, тому короткі штори на кухні досить популярні.

Різновиди коротких штор

Короткі штори можуть розміщуватися на вікні традиційним способом(на карнизі вверху вікна), також на самому вікні(рулонна штора). Різновидів коротких штор за останній час стало досить багато, оскільки популярність їх зросла.

На кухню застосовуються такі види:

1. Традиційні штори. Зазвичай, це дві орні частини з тканини, можуть доповнюватися тюлем. Кріпляться за допомогою карниза на різні кріплення(люверси, петлі, гачки, прищіпки).

2. Традиційні штори міського типу. Нагадують звичні гардини, тільки в укороченому виді. Мають елегантний вигляд, зазвичай мають однотонне забарвлення, але зустрічаються і принтованние. Частіше використовуються без тюля. Мають аналогічне кріплення, як і традиційні штори.

3. Сільські традиційні штори. Легка натуральна тканина і різноманітність форм відрізняють такі штори від традиційних. Звичайно це короткий елемент вверху вікна і один-два посередині(від середини до низу, кріпляться до стулок). Романтичний стиль оформлення(волани, рюші, стрічка, мереживо) в сільському стилі мають первинне значення.

4. Сучасні штори. До цієї категорії відносять велику кількість видів штор : японські, римські, рулонні, жалюзі(горизонтальні, вертикальні, плісе). При виборі штор, є можливість комбінування їх видів між собою(приміром, рулонні штори на вікнах можна поєднувати з японськими і так далі).

Римські штори є тканиною, яка при складанні(регулюванні висоти штори) утворює гармошкообразние складки. Є можливість піднімати такі штори як вручну, так і за допомогою механізму.

Практичні для таких кухонь, де є необхідність захисту від сонця з різною мірою інтенсивності. Може кріпитися до верху вікна на карниз, а також закріплюватися на його стулку.

У першому випадку штора закриває увесь отвір вікна, до підвіконня є доступ при піднятті штори. У другому випадку підвіконня буде постійно відкрито для доступу.

До достоїнств римських штор можна віднести стиль, оригінальність, доступ до підвіконня. Недоліки – складність в обслуговуванні(опорну систему необхідно перед пранням вийняти з тканини, це вимагає певних зусиль).

Рулонні штори частіше використовуються як елемент декору. Є щільною тканиною(частіше – натурального складу), яка в нижньому шві має планку(валик), на який накручується сама штора.

Так і регулюється її висота. Для фіксації використовуються дві стрічки(зв’язки). Виглядає досить незвично і сучасно. Кріпиться така штора як у віконний отвір, так і над вікном на карнизі.

При повному розгортанні тканини повністю може закрити отвір. Не впливає на візуальні якості кухні, підходить для будь-якого стилю інтер’єру, прості у відході – потрібне звичайне прання.

Рулонні штори, що кріпляться саме на віконний отвір як жалюзі, можна поєднувати з іншими видами штор.

Японські штори є тканинними елементами, що схожі з панелями. Їх рухи нагадують розсовування дверей в шафі купе. Підходять для кухонь, що оформлені в стриманому стилі або мінімалізмі, гань теке, а також і у вільніших стилях – етно, ач, поп-арт.

Виглядають ефектно і стильно. Здатні візуально “підвести” лінію стелі. Можуть використовуватися в різних поєднаннях текстур і колірних рішень.

Деякі з штор важко обслуговувати, тому легші в обслуговуванні варіанти використовують біля джерел забруднень.

Нюанси вибору або на що звернути увагу

Вибираючи штори, враховуються багато характеристик кухонного простору :

 • Стиль. Під сучасний дизайн навряд чи підійдуть сільські штори. Тобто враховувати стиль приміщення необхідно в першу чергу.
 • Простота обслуговування. У тих кухонних приміщеннях, де немає витягу, і часто відбувається процес готування, потрібні легкоснимаемие штори з тканин, що можна легко попрати або почистити.
 • Функціональність. Сонячна сторона кухні вимагає посиленого захисту від сонячних променів, тому якщо функціональність в пріоритеті, то декоративні варіанти вибирати не варто.
 • Щільність тканини. Якщо на кухню навіть в період сонячної активності потрапляє невелике кількості світла, то щільні тканини застосовувати не варто. Підійдуть прозорі і легкі текстури, що здатні пропускати світло.

Вибір штори важливий момент в підборі елементів затишку і функціональності, тому важливим буде власний комфорт і відчуття гармонії.

Про автора

admin

Залиши коментарій