Дизайн кухні

Ідеї ремонту кухні : 80 фото прикладів, 9 варіантів перетворити кухню

За авторством admin

Ідеї ремонту кухні : 9 варіантів перетворити кухню, 80+ фото прикладів

Кухня – одно з головних приміщень у будинку, тому її дизайн дуже важливий. Як по-новому облаштувати свою кухню, зробити її затишнішою, красивішою, зручнішою і функціональною? Деякі дизайнерські хитрощі допоможуть добитися бажаного і отримати досконаліший інтер’єр.

Облаштування розкішного скляного фартуха в робочій зоні

Кухонний фартух – важливий елемент дизайну, без якого не може обійтися жодна кухня. Він виконує не лише декоративну функцію, але і захищає стіни робочої зони від гарячих бризок, розжареного жиру, пари і інших несприятливих дій.

Традиційно для облаштування кухонного фартуха застосовується керамічна плитка. Проте, якщо є бажання зробити свою кухню привабливішою, можна замінити цей матеріал на загартоване скло.

Скинали, стане справжньою прикрасою приміщення і перетворить його в кращу сторону.

Основні переваги такого рішення :

 • Скляні фартухи виготовляються в різних колірних гаммах, вони бувають матовими і глянсовими, з фотодруком і нанесеним вручну малюнком.
 • Монтаж цього елементу робочої зони здійснюється легко і досить швидко.
 • За допомогою глянсової поверхні скляного фартуха можна візуально збільшити приміщення невеликої кухні.
 • Такий фартух відрізняється високою міцністю і стійкістю до агресивних дій, він прослужить довгі роки, не втративши своїх якостей.
 • Фартух із скла дуже практичний, доглядати за ним легко, на поверхні скинали не розмножуються мікроби.

Установка телевізора на кухні

Можна з упевненістю заявити, що телевізор – це теж побутовий прилад, що міцно увійшов до життя кожної людини. І на кухні(приміщенні, де домочадці проводять багато часу), без нього точно не обійтися. Щоб оживити інтер’єр за допомогою цього пристрою, необхідно грамотно підібрати спосіб його розміщення.

Існує декілька вдалих варіантів:

 • Встановити телевізора в ніші, прикріпивши його до стіни.
 • Просто поставити телевізор на полку.
 • Повісити його високо – наприклад, над холодильником.
 • Розмістити телевізор в робочій зоні на рівні очей.
 • Повісити на стіну, використовуючи спеціальний розсувний кронштейн.
 • Розташувати телевізор в кутку кухні.
 • Розмістити його в обідньому куточку.

Обов’язкове умови – телевізор має бути встановлений так, щоб його було зручно дивитися, сидячи за обіднім столом.

Установка миття навпроти кухонного вікна

Мойка, встановлена під вікном – прийом, до якого нерідко прибігають європейські і американські дизайнери. Особливо часто подібне рішення облаштування кухні можна зустріти в заміських особняках.

Навіть якщо у будинку є сучасна посудомийна машина, раковина все одно залишатиметься центральною частиною робочої зони. Мойка, розташована прямо під вікном, – це ще і прекрасна можливість помилуватися природою і послухати спів птахів під час миття посуду.

На жаль, облаштування раковини в такому місці в умовах міських квартир пов’язане з деякими труднощами, проте їх можна здолати, якщо наслідувати ради дизайнерів. Подібне рішення здатне повністю перетворити інтер’єр кухні, зробивши його цікавішим і сучаснішим.

Проте здійснення такої задумки зв’язане з деякими труднощами. Довіряти подібну роботу рекомендується тільки фахівцеві – тобто кваліфікованому сантехнікові. Подовження комунікацій і труб стане найвідповідальнішою частиною процесу.

Щоб організувати нормальний стік, доведеться піднімати зливну трубу приблизно на 5 см – це розрахунок на кожен додатковий метр перенесення миття.

В деяких випадках раковину доводиться пересувати на значні відстані – наприклад, через усю кухню, до протилежної стіни.

Незалежно від того, яка саме раковина буде встановлена біля підвіконня(кругла, овальна, квадратна, врізна, керамічна, композитна і т. д.), бризки від неї потраплятимуть на скло і бруднитимуть його. Це означає, що доведеться регулярно робити додаткове прибирання.

Щоб уникнути такої ситуації, встановлювати миття рекомендується у глибокого підвіконня. Якщо ж між віконною рамою і раковиною є відстань близько 20 см, то можна закрити цей простір плиткою, або підібрати особливе миття з високим бортом.

У разі коли підвіконня знаходиться на одному рівні з раковиною, можна встановити змішувач краю від рами – тоді до вікна долітатимуть далеко не усі бризки і мити скло доведеться не так часто.

Розміщення барной стойки на кухні

Такий елемент сучасного інтер’єру, як барная стойка, належить до культури Америки і західноєвропейських країн. По суті, це своєрідний різновид обіднього столу, що виконує одночасно відразу декілька функцій.

Барная стойка здатна до невпізнання перетворити кухню, зробити її оригінальною і особливою. Вона стане респектабельним і стильним елементом приміщення, і підкреслить добрий смак хазяїна житла.

У яких випадках рекомендується встановити на своїй кухні барную стойку? Дизайнери радять вибирати цей елемент, якщо:

 • Кухня невелика, і традиційний обідній стіл займає в ній надто багато місця.
 • Якщо простір кухні необхідно розбити на декілька функціональних зон – обідню і робочу.
 • Якщо є бажання облаштувати спеціальний куточок для установки міні-бару(кухня для цього має бути досить просторою).
 • Якщо необхідно об’єднати разом балкон і кухню(барную стойку в даному випадку можна обладнати з нижньої частини стіни між цими двома приміщеннями).
 • Якщо кухонний простір потрібна максимально оптимізувати, зробити його більше функціональним і зручним.

Розміри барной стойки залежатимуть, в першу чергу від розмірів самої кухні. Чим вона просторіша, тим більшою може бути ця конструкція. До барной стойки також необхідно підібрати спеціальні високі стільці.

Облаштування кухонного острова

Кухонним островом називають багатофункціональний стіл, який розташовується в центрі приміщення, будучи частиною так званого “робочого трикутника”. Острів полегшує пересування по кухні, робить її більше функціональною і зручною.

Проте облаштувати його можна тільки в просторому приміщенні. Подібний інтер’єр прийшов до нас з ресторанного бізнесу і з кожним роком завойовує все більшу популярність.

Острів включає декілька побутових приладів, без яких не обійтися ні на одній кухні. Розташовувати їх можна за власним розсудом – це може вмонтована стільницю острова варильна поверхня, раковина, посудомийна машина, духовка і т. д.

Крім того, острів може виконувати роль барной стойки, робочої поверхні і обіднього столу. Фактично, ця конструкція замінює собою добру частину гарнітура, звільняючи стіну.

Використання на кухні столу-трансформера

Стіл-трансформер може стати справжньою знахідкою, коли йдеться про облаштування невеликої кухні. Головна особливість цієї моделі полягає в тому, що її, при необхідності, можна збільшувати не завширшки, але і в довжину, а також у висоту.

Якщо знадобиться, такий стіл швидко перетворюється на досить компактний виріб, здатний без проблем поміститися в приміщенні навіть найскромніших розмірів. Подібні моделі столів виробники обладнали спеціальними пристроями, завдяки яким процес управління стає дуже простим і легким(із завданням впорається навіть дитина).

При усіх безперечних перевагах, у цієї моделі є і деякі недоліки: це її висока вартість, незручне розташування ніжок, деяка громіздкість і ваговитість. Втім, така масивність прекрасно поєднується з усіма класичними і традиційними інтер’єрами кухонь.

Установка осушувача вологи на кухні

Спеціальний осушувач – це простий і ефективний спосіб регулювання рівня вологості в приміщенні. Для будинків і квартир виробники пропонують мобільні побутові моделі, що збирають зайву вологу.

Такі пристрої покращують функції вентиляції, збільшують термін експлуатації будівлі, позбавляють від запітніння вікон, рятують меблі від плісняви і грибка.

Навіщо на кухні потрібний осушувач вологи?

 1. Згідно з дослідженнями, людина втрачає приблизно 900 г вологи в день. Якщо вологість в приміщенні підвищена, людина поглинає її ще більше, а втрачаючи менше. Як результат, в його організмі накопичуються надлишки вологи, через що значно погіршується самопочуття. Це призводить до зростання навантаження на організм – найбільше від підвищеної вологості страждає серце.
 2. Підвищена вологість в приміщенні представляє небезпеку для хворих астмою – вона здатна викликати набряки бронхів і спазми, утруднення дихання. Що хворіють на артрити і остеохондрози люди також важко переносять підвищений рівень вологості. Багато видів плісняви відносяться до патогенних форм і є джерелами підвищеної небезпеки. Установка осушувача вологи на кухні допомагає уникнути багатьох неприємних захворювань.
 3. У вологому середовищі, яке неминуче утворюється на кухні, процвітають спори плісняви. З’являється грибок на стінах, який не лише псує зовнішній вигляд інтер’єру, але і проникає в легені людини. Компактний осушувач вологи не займе багато місця на кухні, при цьому він допоможе зберегти здоров’я домочадцям, а також захистить стіни від поступового руйнування.

Облаштування арки на кухні замість вхідних дверей

Арка на кухні, замінююча звичайні вхідні двері, – це один з найпростіших і елегантніших способів візуально збільшити приміщення, зробити його просторішим і світлішим.

Дизайнери пропонують величезну кількість видів і форм арок : вони можуть бути витіюватими, класичними, строгими геометричними, еліпсоїдними і так далі.

Для виготовлення подібних конструкцій можна використати різні матеріали: легкий гіпсокартон, ДСП, цеглина. Елегантна арка прекрасно впишеться в класичний інтер’єр кухні, її також можна спорудити і при облаштуванні кухні у будь-якому з сучасних стилів.

Арка будь-яку кімнату зробить оригінальнішою і привабливішою. Важливо лише пам’ятати про те, що така конструкція має один недолік – вона не перешкоджає проникненню в інші кімнати запахів з кухні. Щоб цього уникнути, доведеться встановити над плитою хороший витяг.

Об’єднання балкона і кухні

Відмінний спосіб перепланування кухні і повного її перетворення в процесі ремонту – об’єднання її з балконом. Щоб це зробити, доведеться частково або повністю прибрати стіну між двома приміщеннями.

Дизайнери радять не зносити усю стіну до основи, а залишити нижню її частину, щоб перетворити на барную стойку. Ця конструкція може одночасно служити обіднім столом, якщо кухня невелика.

Важливо, щоб балкон був добре утеплений. На вже приєднаному балконі можна буде розмістити холодильник – таким чином, вийде ще більше заощадити місце на кухні, звільнивши простір для інших цілей.

Основні етапи ремонту на кухні.

Послідовність дій для правильного ремонту на кухні.

Про автора

admin

Залиши коментарій