Дизайн кухні

Фіолетова кухня: дизайн, поєднання кольорів(70 реальних фото)

За авторством admin

фіолетова кухня, дизайн кухні фіолетового кольору, фіолетова кухня фото

Дизайн фіолетової кухні(фото)

Деякі вважають, що фіолетовий колір, який є символом таємничості і витонченості, не зовсім підходить для інтер’єру кухні. І якщо в спальнях і вітальнях таке колірне рішення – досить поширене явище, то в кухнях такий інтер’єр зустрічається досить рідко.

Проте, якщо ви любите експерименти і вам подобаються глибокі і насичені відтінки фіолетової гамми, кухня у фіолетовому кольорі може стати справжньою прикрасою вашого житла.

Дизайн кухні фіолетового кольору

Насичений фіолетовий колір прекрасно впишеться в такі сучасні стилі в інтер’єрі, як хай-тэк, мінімалізм, авангард, конструктивізм, а також в деякі традиційні стилі(кантри, прованс і інші).

Він добре виглядатиме як на фасадах кухонних меблів, так і в якості деяких акцентів в інтер’єрі приміщення.

Якщо ви зважилися на обробку кухні таким кольором, пам’ятайте, що фіолетовий колір дуже суперечливий: на думку психологів, з одного боку він може викликати тривогу, депресію, занепокоєння і інші порушення психоемоційного стану людини, а з іншої – підвищує працездатність, покращує сон і знижує апетит.


Не кожній людині буде комфортне в приміщенні, де основний колір – фіолетовий. Тому головне правило при використанні цього кольору в інтер’єрі кухні – не перестаратися.

Оформлення кухні у фіолетовій гаммі слід розпочинати з визначення основного тону, адже цей колір має безліч відтінків(вишуканий бузковий, романтичний лавандовий, витончені відтінки фіалки і фуксії, глибокий баклажановий), кожен з яких виглядатиме в інтер’єрі абсолютно по різному.

Рада! При виборі тону пам’ятаєте, що чим менше приміщення кухні, тим світліше відтінки фіолетового треба використати в її інтер’єрі.

Це ж правило торкається і кімнат з недостатнім природним освітленням: світлі тони компенсуватимуть нестачу сонячного світла, а темні – візуально зменшать простір і доставлять відчутний дискомфорт при знаходженні в приміщенні.

Дизайнери не рекомендують використати в інтер’єрі одночасно декілька тонів з фіолетової гамми. Щоб не перевантажити інтер’єр кухні, використайте цю гамму, розбавляючи її нейтральними світлими відтінками білого, сірого і інших спокійних кольорів.

Насичені тони фіолетового краще використати у вигляді яскравих штрихів в інтер’єрі, а його світліші відтінки(ніжні бузковий, ліловий або лавандовий) підійдуть для меблевих фасадів або обробки стін кухні.

При цьому, якщо ви вибрали фіолетові меблі, при обробці стін слід використати спокійніші світлі тони(бежевий, світло-сірий, кремовий, вершковий), а також деякі відтінки ясно-зеленого.

І навпаки, якщо стіни мають фіолетовий колір, кухонні фасади мають бути нейтрального або контрастного кольору. Тільки тоді інтер’єр приміщення виглядатиме легко і гармонійно.

Відповідними відтінками для підлоги і стелі в такій кухні являються пастельні світлі тони(бежевий, вершковий, колір слонової кістки). Вони повинні гармоніювати з основним кольором інтер’єру і бути не набагато світліше або темніше в порівнянні з ним.

Світлі тони цього благородного кольору однаково добре виглядатимуть як на глянсових фасадах кухонного гарнітура в сучасних стилях, так і на дерев’яних меблях в стилях кантри і прованс.

Для такого приміщення підійдуть меблі, що мають чіткі лінії і строгі пропорції, а також фурнітура простих форм з нержавіючої сталі. Наявність скляних меблевих фасадів із золотистою обробкою надасть оригінальності інтер’єру.

При виборі стільниці слід виходити з того, що найгармонійніше з яскравою фіолетовою гаммою поєднуватимуться світлі стільниці(біла, світло-сіра, пісочна). Цікавим варіантом може бути і стільниця з натурального дерева.

Що стосується кухонного фартуха, дуже красиво на такій кухні виглядатимуть скляні фартухи(скинали) з фотодруком в рожевих або бузкових тонах, на якому зображені пейзажі, квіти або ягоди. Якщо меблі світлі, з нею гармонійно поєднуватиметься яскравий фартух із скла або плитки фіолетового кольору.

Одним з важливих елементів в інтер’єрі такої кухні є кухонний текстиль, основне завдання якого – гармонійно доповнити інтер’єр і пом’якшити насичену гамму.

Штори, а також інше текстильне приладдя(кухонні рушники, м’які сидіння для стільців) слід вибирати у світлих спокійних тонах(підійдуть ніжні рожевий, бузковий, деякі тони зеленого, молочного або бежевого відтінки).

При виборі штор слід звернув увага на портьєри з легкої тканини, що має легкий блиск : цей прийом дозволить надати приміщенню легкість і уникнути похмурості в інтер’єрі. Замість штор можна оформити вікна, використовуючи жалюзі або римські штори таких же відтінків.

Розставити остаточні штрихи в інтер’єрі фіолетової кухні допоможуть кухонне начиння, техніка і столовий посуд яскравого насиченого кольору у фіолетових і інших присутніх в приміщенні тонах.

Які кольори краще всього поєднуються з фіолетовим на кухні?

Оптимальними варіантами комбінації фіолетової гамми є поєднання цього благородного і насиченого кольору з такими кольорами:

Використання комбінації відтінків фіолетового з цими кольорами здатне оживити інтер’єр кухні, надати йому оригінальність і неповторну індивідуальність.

Білий

Комбінація білого і фіолетового кольорів в інтер’єрі кухні може використовуватися як в чистому вигляді, так і бути розбавленою нейтральними відтінками(краще всього сюди впишуться кольори натурального дерева або каменю).

Добре буде виглядати таке поєднання в квартирі студії, де зону приготування їжі можна оформити у фіолетовій гаммі, а обідню зону – в спокійних відтінках білого кольору. Стилістику приміщення слід підтримати і в кухонному текстилі.

Ще одним цікавим варіантом комбінації цих кольорів може стати вибір кухонних меблів, де її верхня частина матиме світлі тони, а нижня – насичений фіолетовий колір.

Чорний

Щоб така кухня не виглядала занадто похмуро і агресивно, як правило, чорний колір поєднують зі світлими відтінками фіолетового. В цьому випадку варіантів комбінації цих двох кольорів може бути велика кількість.

Це можуть бути темні кухонні фасади і ясно-фіолетове оформлення стін або ж світлі меблі, що мають темні акценти, а також підлогу в чорному кольорі.

Звичайне поєднання цих двох кольорів в інтер’єрі розбавляють нейтральними світлими тонами(пастельними відтінками білого, а також сірим). Пом’якшити їх насиченість можна і за допомогою кухонного начиння або світильників з оригінальними абажурами.

Сірий

Благородний сірий колір відмінно поєднується з насиченим фіолетовим в інтер’єрі кухні. Він є хорошим нейтральним фоном для яскравої гамми.

Використати цей колір в інтер’єрі фіолетової кухні слід, застосувавши таке правило: чим інтенсивніше фіолетовий, тим більшим повинно бути в інтер’єрі сірого, і навпаки.

Використати сірі відтінки в такому приміщенні можна по різному: обробивши ним стіни, застосувавши на підлозі або ж скомбінувавши їх з основним тоном в кухонному гарнітурі.

Також добре виглядатимуть у фіолетовій кухні стільниця або кухонний фартух, оформлені в сріблястому або сталевому тонах.

Зелений

Поєднання в інтер’єрі кухні таких кольорів, як зелений і фіолетовий, оживить інтер’єр, зробить його легким і ненудним. Але слід пам’ятати, що тільки в приміщенні, що має велику площу, ці гамми можна використати в рівних частинах.

Краще всього один з цих кольорів зробити основним, а іншій застосовувати фрагментарно. При цьому кольори не мають бути однаковими по насиченості: якщо один з них буде менш яскравим, це візуально розширить простір кімнати.

Комбінація зеленого з фіолетовим найбільш доречна для кухні в стилі прованс, в якому використовуються м’які, світлі тони цих кольорів : ніжний бузковий або лавандовий і приглушений зелений.

Про автора

admin

Залиши коментарій