Дизайн кухні

Фартух для кухні: 130 реальних фото інтер’єрів, плюси і мінуси

За авторством admin

фартух для кухні, фартух для кухні з плитки фото, скляний фартух для кухні фото, фартух для кухні із скла, фото фартухів для кухні, плитка для фартуха на кухню, скляні фартухи для кухні, фартух для кухні з пластика

Фартухи для кухні, види фартухів, опис(реальні фото)

Фартух для кухні – друга річ після меблів по важливості, і перша – по функціональності. Саме від нього надалі залежатиме зручність робочої зони на кухні і її зовнішній вигляд. Кухонний фартух покликаний оберігати найбільш забруднену частину стін, яка знаходиться у безпосередній близькості від води і плити.

Матеріалів, з яких створюються такі кухонні фартухи, досить багато, але лідерство ось вже багато років утримує керамічна плитка.

Керамічна плитка

Завдяки своїм відмінним експлуатаційним якостям керамічну плитку легко мити, вона не боїться високих температур і стійка до механічних дій.У керамічного фартуха є і ще одно безперечна перевага перед матеріалами-конкурентами: вона має настільки багатий вибір, як забарвлень, так і текстур, що легко дозволяє створити ілюзію будь-якого бажаного матеріалу.

Фартух для кухні з кераміки може відмінно імітувати дерево, шкіру, метав або камінь. І ніхто навіть не здогадається, що перед ним звична для кожного керамічна плитка.

Кахельна плитка, зустрічається в інтер’єрі найчастіше, оскільки її невибагливість у відході і міцність вже доведені, і ніхто не засумнівається в її довговічності.

Рада! Враховувати при виборі плитки треба і її фактурність. Занадто химерна і складна текстура складніше піддаватиметься прибиранню, а чистота на кухні – запорука здоров’я.

Більше особливих вимог до кахлю немає. Можна сміливо вибирати будь-яке вподобане забарвлення, комбінуючи текстури і граючи відтінками.

Плюси кахельної плитки

 • Більшість представлених на ринку колекцій мають стійкі характеристики до перепаду температур, не бояться механічних ушкоджень і не втрачають яскравості кольору. У відмінності від інших матеріалів, на кухонному фартусі з кахлю ніколи не з’являться мікротріщини.
 • Кахель практично не потребує особливого відходу, досить лише регулярно очищати його за допомогою м’яких мильних розчинів або спеціальною косметикою. Керамічній плитці не страшні будь-які забруднення, за рахунок того, що щільний шар глазурі не пропускає ні звичайну рідину, ні їдкі речовини, і допомагає зробити прибирання без щонайменших зусиль.

Недоліки кахельної плитки

 • Є шви з пористого матеріалу між плитками. Це значно знижує гігієнічні властивості кераміки. ( Як виправити читайте ниж

Рада! Для того що б збільшити гігієнічні властивості кераміки робиться гладка та, що затерла швів між керамічною плиткою. Після чого додатково покривається захисним лаком.

Пластик

Оптимальним співвідношенням вартості, практичності і якості володіє пластик. При виробництві пластикових фартухів застосовуються панелі з полівінілхлориду(ПВХ).

Основними перевагою яких являються:

 • стійкість до забруднення і довговічність;
 • міцність;
 • легкість при монтажі;
 • естетичний зовнішній вигляд.

Достоїнства і недоліки

 • Такий фартух стійкий до дії гарячої пари і вологи.
 • Безперечною гідністю є відносна дешевизна в порівнянні з іншими аналогами, наприклад з каменю або кахлю.
 • Проте слід мати на увазі, що при прибиранні робочої поверхні треба уникати застосування абразивних матеріалів, оскільки це може привести до появи подряпин і істотно зіпсує загальне сприятливе враження від кухні.
 • Необхідно також захистити панелі від дії відкритого вогню, оскільки це приведе до їх безповоротної деформації.

Прибирання і обслуговування

 • При виборі фартуха слід зупинитися на цілісному листі пластика без швів, бруд, що адже скупчився в швах, і жир важко віддаляються при прибиранні і погіршують зовнішній вигляд.
 • Для обслуговування і чищення пластиковий фартух не потрібно спеціальних миючих засобів, оскільки цілком підійде звичайний мильний розчин і волога губка, а простота обслуговування дозволяє значно заощадити час при прибиранні.

Безпека матеріалів

 • При виборі панелей слід звернув увага на екологічну безпеку сировини, адже при виготовленні якісного фартуха повинен використовуватися той же полівінілхлорид, що застосовується при виготовленні посуду, призначеного для зберігання харчових продуктів.
 • Якщо ця вимога дотримана, ви можете не турбуватися про здоров’я і самопочуття ваших домочадців.

Пластиковий кухонний фартух має ряд безперечних переваг перед аналогами з інших матеріалів, проте при ухваленні остаточного рішення вам у будь-якому разі доведеться керуватися тільки своїм смаком, перевагами і фінансовими можливостями.

Скляний фартух

Скляний фартух увірвався в інтер’єр і зайняли лідируючі позиції. З його допомогою приміщення для приготування і вживання їжі може перетворитися на дизайнерський шедевр, навіть якщо професіонал і поряд не стояв, а усі елементи декору придумувалися і обговорювалися на сімейній раді далеких від архітектурних новинок людей.

Хтось може покрутити пальцем у скроні і зі зневагою сказати, що стекло – матеріал крихкий і скляними фартухами є непрактичну і недовговічну конструкцію. Ось тільки це далеко не так.

Сьогоднішні технології дозволяють наділити скло такими властивостями, що воно легко дасть фору мозаїчному або керамічному покриттю. Більше того, оригінальність дизайну, що відрізняє кухонний фартух із скла від будь-якого іншого, змусить зеленіти про заздрість і ахати усіх гостей, адже вибрати можна практично будь-який малюнок або зображення.

Головне щоб вони відповідали певним вимогам за якістю. Хочете щодня дивитися на природу, вибирайте квіткові композиції і пейзажі; якщо потрібний робітник настрій – геометричні візерунки; а якщо хочеться чогось смачненького – те обов’язкове фрукти або солодощі.

Переваги скляного фартуха

 • Скинали -изготавливают з міцного шестиміліметрового листового скла, що пройшло спеціальне загартування.
 • Такий фартух не вимагає тривалої установки, увесь процес займає всього декілька годин.
 • Він також не потребує специфічного відходу: досить просто раз на тиждень протирати його змоченою в мильному розчині губкою.
 • Довговічність і практичність скинали оптимально поєднується з його ціною.
 • Фотодрук, нанесений на загартоване скло з часом не вигорає, усі кольори продовжують залишатися яскравими і насиченими.
 • Малюнок може створити будь-який стиль або органічно вписатися у вже наявний.

Один єдині недолік

 • Вимагає частішого відходу, оскільки забруднення на склі помітніші.

Фото-плитка

Тот хто хоче встановити кухонний фартух сучаснішого зовнішнього вигляду, вибирає фото-плитку. Кухонна фото-плитка прикрашається вподобаним пейзажем або архівним сімейним фото. Так вдається підкреслити індивідуальність і самодостатність інтер’єру, який, за великим рахунком, більше не вимагає інших химерних деталей.

Відхід за фото-плиткою нічим не відрізняється від відходу за простою керамічною плиткою.

Важливо! Слід обов’язково пам’ятати що фотоплитку не можна чистити речовинами з абразивними елементами. Інакше можуть з’явиться мікротріщини або подряпини.

Достоїнства і недоліки

 • До достоїнств, поза сумнівом, можна віднести оригінальність отримуваного результату. Якісна фотоплитка стійка до впливу вологи, а також до механічних і хімічних дій.
 • Одним з недоліків такої плитки є її ціна. Коштує така плитка не мало. Найдешевшою є плитка, виготовлена по методу “сублімація”. Така плитка досить яскрава, але швидко вигорає. Тому для яскраво освітленої кухні вона стане не кращим варіантом. У будь-якому разі, довго вона не прослужить.
 • Недоліком фотоплитки є можливість відшаровування і розтріскування надрукованого шару.

Дзеркальна плитка

За наявності невеликого кухонного простору часто вибір падає на дзеркальну плитку. Цей нехитрий прийом дозволяє візуально створити ілюзію більшого простору, воно неначе розширюється.

Але і доглядати за таким інтер’єром куди складніше: будь-який відбиток, будь-яка крапля води або жиру легко наноситься і їх треба постійно відмивати.

Про автора

admin

Залиши коментарій