Дизайн кухні

Дизайн прямої кухні : реальні фото, ради дизайнерів, плюси і мінуси

За авторством admin

пряма кухня, дизайн прямої кухні

Дизайн прямої кухні(реальні фото)

Кожна хазяйка хотіла б побачити власну маленьку кухню в якому-небудь іншому виді і зробити її більше функціональною і просторою. Але що можна поробити, якщо кімната не відрізняється величезними габаритами?

Рішення є і найбільш оптимальним виходом з цієї ситуації буде лінійне(пряма) планування кухонного простору. У чому особливість такого способу оформлення? Давайте детально розберемося з усіма тонкощами такого стилю.

Пряма кухня: що це?

Лінійне планування кухні є одним з простих методів розставляння кухонного гарнітура. Його особливість полягає у відсутності островів і яких-небудь кутів. Кухонний гарнітур може бути розташований або в одну лінію, якщо кімната має прямокутну форму, або в два ряди, якщо квадратна.

Звідси, пряме планування має два різновиди:

 • Однорядну. Увесь кухонний гарнітур розміщений уздовж однієї стіни, тоді як увесь простір біля іншої стіни відразу ж вважається столовою зоною.
 • Дворядну. Великогабаритна побутова техніка і увесь кухонний гарнітур розміщується уздовж двох стін.

Що стосується обідньої зони, то вона розташовується на вільній ділянці кухонного простору, що залишилася.

Плюси і мінуси

Пряме планування завжди було однією з кращих варіацій інтер’єру. Адже вона прекрасно підійде для кухонь, що не відрізняються великою площею, і дозволяє розмістити меблі будь-яких форм і конфігурацій.

Такий спосіб облаштування буде відмінним рішенням для тих хазяїв, які постійно не готуватимуть, тому як площу робочої поверхні у лінійного планування на порядок менше, ніж у кутової або інших подібних типів.

Лінійне розставляння також буде непоганим виходом при облаштуванні простору на кухні, яка має досить складне і хитромудре планування.

Якщо ви грамотно підійде до підбору гарнітура, то це надасть можливість підкреслити усі плюси приміщення і максимально згладити або приховати всілякі недоліки.

Рада! Пряме планування прекрасно підійде для облаштування квартир-студій. Адже вона дозволить підкреслити робочу зону, а також візуально відокремити її від простору, призначеного для відпочинку.

До достоїнств вказаного вище планування слід віднести:

 • Легкість облаштування. Простота форми не зажадає від вас розробки складного і ретельно продуманого проекту. Будьте упевнені, що навіть без якого-небудь досвіду у сфері проектування кожен зможе визначитися з найбільш оптимальним дизайном лінійної кухні.
 • Доступну вартість. Якщо порівнювати із складними кухонними гарнітурами, то пряме планування буде доступне за ціною абсолютно кожному.
 • Економія простору. Завдяки установці впритул до стіни лінійне розставляння меблів заощадить дорогоцінні квадратні метри.
 • Практичність. Якщо ви виберіть кухню невеликої довжини, то в процесі готування ви без якої-небудь праці зможете дотягнутися до кожної секції, приміром, щоб дістати необхідний посуд або продукти.
 • Привабливий зовнішній вигляд. Простота лінійного розставляння дозволяє їй гармонійно поєднуватися з інтер’єром, який має досить складне планування. Крім того, багато виробників надають можливість придбати гарнітур потрібної глибини і довжини.

Що стосується недоліків, то у лінійної кухні їх декілька:

 • Один з мінусів вже згадувався вище і полягає він в нестачі робочого простору. Але це проблема тільки для тих, хто любить часто і регулярно готувати, і вирішити її можна, просто замовивши кухню з довжиною близько чотирьох метрів або більше.
 • Другий мінус полягає в тому, що в кімнаті з відносно невеликими габаритами іноді складно встановити кухонний гарнітур в одну лінію.

Декілька порад від дизайнерів

Незалежно від площі приміщення при плануванні інтер’єру особливо важливо приділяти належну увагу навіть самим найдрібнішим деталям, а саме місцю розташування певних елементів побутової техніки і шафок для зберігання усього посуду і різноманітного кухонного начиння.

Запам’ятайте! Кухня в обов’язковому порядку має бути максимально практичною, функціональною і комфортною, але при цьому не позичати багато простору і дозволяти без зусиль дістатися до будь-якої потрібної секції.

Що стосується довжини гарнітура, то дизайнери рекомендують віддати перевагу кухні з довгою близько 2.5 метрів і більше. Адже якщо довжина прямої кухні перевищує відмітку 3 метри, то вам буде набагато простіший забезпечити її практичність і функціональність.

Ну а якщо ж довжина невелика, то у більшості випадків вам доведеться відмовитися від певних зручностей або, навпаки, ретельно продумувати і проектувати, в якому порядку будуть розташовані основні для кухні елементи.

Фахівці радять не розміщувати миття біля стіни, тому як при митті посуду ви зачіпатимете її рукою, що буде не занадто комфортне. Найбільш оптимальним рішенням буде розташувати цю зону посередині кухонного гарнітура.

Як можна підвищити функціональність лінійного планування?

Щоб зробити кухню справжнім помічником, необхідно продумати і коректно організувати додаткові місця для зберігання начиння і укомплектувати ящики і полиці.

Ще на етапі проектування постарайтеся продумати, яким чином розташовуватимуться ящики, вбудовані контейнери і інше, а також яка їх кількість буде найбільш оптимальною.

Для зручного зберігання усього кухонного начиння і продуктів існує величезна кількість найрізноманітніших відсіків.

Ось приклади деяких з них:

 • скриньки для блюд, сушарки для посуду, секції під пляшки;
 • спеціальна шафа зі вбудованими або підвісними висувними секціями і полицями;
 • місткості для невеликого кухонного начиння;
 • кошики для зберігання фруктів і овочів;
 • контейнери для різноманітних сипких матеріалів;
 • додаткові шафки для побутової техніки негабарита;
 • підвісні контейнери для сміття, доступ до яких надається при відкритті дверей шафки.

Якщо ви хочете заощадити дорогоцінне місце, то непоганим рішенням використовуватиме:

Висувні столи. У більшості випадків вони вбудовуються безпосередньо в меблевий гарнітур. Цікавим і досить практичним рішенням буде стільниця, яка була виготовлена у вигляді ящика і в закритому виді вона нічим не відрізняється від інших ящиків на кухні.

Відкидні стільниці-дверці. Такого виду розкладний стіл легко монтується у будь-яку вільну поверхню або стіну.

Пряма кухня з барной стойкою

Кухня з барной стойкою є своєрідним символом динамічного, активного способу життя, який властивий сучасному молодому поколінню.

Такого роду стиль інтер’єру зміг успішно об’єднати в собі ознаки громадського і особистого простору, що надає дизайну деяку розкіш і родзинку. Крім того, барная стоку є важливим елементом при організації площі кімнати.

Якщо ви власник квартири-студії, то вона стане прекрасним і практичним інструментом для зонування простору і дозволить відокремити зону, призначену для приготування їжі, від обідньої. Це особливо корисно, якщо в кімнаті немає перегородки або стінки.

У список достоїнств барной стойки також слід віднести і економію простору. Адже якщо сімейні шумні застілля проходять не часто, а швидкий сніданок і чашка гарячої кави – щоденна потреба, то від окремого обіднього столу можна і зовсім відмовитися.

Не сумнівайтеся, барная стойка – це гідна його заміна, яка з блиском виконає усі його функції.

Багато хто поставить питання: “А як оформити барную стойку”? Слід “зарубати на носі”, що її варто виділити серед іншого меблевого гарнітура. Найбільш оптимальним рішенням буде спеціальне налаштування освітлення.

З цією метою використовуються або лампи на довгих дротах-шнурах, які вішаються в ряд, або світильники точкового освітлення, які монтуються у верхню частину стойки.

Перламутрове, біле або світло-сіре забарвлення зробить стойку практично непомітною серед інших меблів, що дозволить добитися витонченого і елегантнішого дизайну кухні.

Ну а якщо ви бажаєте створити брутальний, “чоловічий” інтер’єр, то вітається використання темного пластика або натурального каменю, поєднаного з хромованою барной стойкою.

Яка кухня краще пряма або кутова?

На сьогодні існує два найбільш поширених способу розставляння кухонних меблів – кутових і прямих.

Перший тип має великий попит і популярність. Особливість кутової кухні полягає в тому, що вона прекрасно підходить для квадратних кімнат і допоможе створити зручний і ергономічний дизайн.

Нерідко цей спосіб розміщення меблів виконується із скошеним кутом, в який надалі встановлюється миття.

Сьогодні кутова кухня у більшості випадків має модульну структуру, що надає можливість розставити секції в тому порядку, в якому побажає хазяйка.

Що стосується прямих кухонь, то вона є класичним і універсальним способом розташування кухонних меблів. Відмітні особливості такого дизайну полягають в його зручності і функціональності.

Лінійне планування прекрасно підійде для кухні абсолютно будь-якої форми, починаючи від квадратної і закінчуючи прямокутною. Ви зможете отримати велику робочу поверхню по обидві сторони від плити або миття.

Крім того, пряме розставляння дозволить обіграти дизайн кухні в дуже оригінальному колірному рішенні, що дозволить створити ефектний і захоплюючий погляд стиль кухні.

Який колір підходить для прямої кухні?

Вибирати колір для кухонного гарнітура варто виходячи з ваших переваг. Так, можна добитися спокійного або тонізуючого, умиротворяючого або ефектного, ніжного або яскравого і такого, що запам’ятовується дизайну.

Але у будь-якому разі необхідно дотримуватися рад фахівців, тому як у такому разі ви зможете уникнути найбільш поширених помилок.

Дизайнери рекомендують:

 • Не поєднуйте в одному кухонному гарнітурі більше двох різних кольорів.
 • Якщо ви вибрали два забарвлення меблів, то нижні шафки мають бути темніші, ніж верхні.
 • Якщо гарнітур виконується в декількох кольорах, то домінуючим в стилі має бути тільки один.
 • Однотонний дизайн виглядає набагато краще, якщо він виконаний із спокійних, приємних і не занадто помітних забарвлень.
 • Вибирайте однотонну кухню, якщо кімната не відрізняється великими габаритами.
 • Кольори, вибрані вами, в обов’язковому порядку повинні поєднуватися один з одним.
 • У невеликому приміщенні не використайте насичені і темні відтінки. Запам’ятайте, світле забарвлення візуально збільшить площу простору.
 • Віддавайте перевагу природним кольорам. Вони краще всього підійдуть для кухонного гарнітура.
 • Особливу увагу слід приділити оформленню меблів. Якщо ви хочете замовити яскраві меблі, то виконаєте стіни в нейтральних і спокійних тонах. Ну а якщо кухонний гарнітур досить однотонний і не занадто помітний, то стіни і навколишній декор повинні відрізнятися контрастністю і помітними кольорами.

Стилі

Віддаючи перевагу тому або іншому кольору меблевого гарнітура, ні в якому разі не варто забувати про те, що колірне рішення цілком і повністю залежить від вибраного стилю, в якому ви бажаєте реалізувати власні задумки і ідеї.

Щоб розібратися, який дизайн підійде саме вам, розглянемо тонкощі і характеристики кожного з них.

Класика. В даному випадку перевага віддається молочним і білим відтінкам, які гармонійно поєднуються з благородним і розкішним бордовим.

Класичний стиль також вітає вкраплення золотого, хоч дизайн і є строгим і теплим. Щоб надати інтер’єру аристократичності і деякої родзинки, замовляйте кухонний гарнітур, виконаний в темно-червоному тоні, тоді як робоча зона відрізнятиметься елегантністю і світлими тонами.

Модерн. У модерні переважають природні кольори, які нерідко бувають досить помітними і яскравими. Але яскраві тони мають бути тільки в окремих елементах або плавних лініях.

Прованс. Цей стиль французького села на березі Середземного моря відрізняється наявністю теплих або холодних відтінків, які вицвіли під дією сонячних променів.

Деякі деталі можуть бути яскравими. Що стосується темних кольорів, то він може використовуватися тільки для оформлення підлоги.

Гань тек. Hi – Tech є функціональним і сучасним стилем, в якому основний акцент робиться саме на техніці. Тобто дизайн підкреслює технологічність інтер’єру, його металеві нотки, для чого застосовуються фарби холодних тонів і стекло.

Сучасний стиль. Сучасний дизайн є деякою протилежністю традиціям, що історично з’явилися. Кухня, виконана в такому стилі, відрізняється мінімалізмом, але в той же час максимальною функціональністю і практичністю.

Це дозволяє навіть невелике приміщення в двокімнатній або однокімнатній квартирі перетворити на справжній витвір сучасного мистецтва.

Прямі кухні(реальні фото)

Ще більше фото прямих кухонь можна подивитися в нашій фотогалереї.

Про автора

admin

Залиши коментарій