Дизайн кухні

Дизайн кухні з вікном: використовуємо простори біля вікна правильно, 100 фото

За авторством admin

, дизайн кухні з вікном

Дизайн кухні з вікном(100 реальних фото)

У сучасному дизайні інтер’єру важлива кожна деталь. Щоб усі деталі гармоніювали між собою треба їх правильно підібрати. Не менш важливе значення приділяється і вікну. Особливо це стосується кухонного.

Оформляємо вікно на кухні

Красиво прикрасити вікно на кухні завдання не з простих. Адже необхідно зважати на специфіку місця : постійний перепад температури, присутність запахів, надмірна вологість.

На допомогу приходять різні варіанти декору вікна за допомогою фіранок і штор. Проте їх вибір теж має бути ретельним і усвідомленим.

Гардини виглядатимуть недоречно на кухні маленької площі. Хорошим рішенням можуть бути римські штори або жалюзі.

Але, якщо у Вас батареї не самого кращого виду, краще від цієї ідеї відмовитися. Тоді повісьте красивий тюль або штори з легкої тканини.

Варто при виборі фіранок враховувати і стиль кухні. Якщо це сучасний стиль, то будуть дуже доречні римські штори, фото-штори або драпіровка з легкого тюля.

Стиль мінімалізм вимагає легкості і світла. Тому і тут будуть дуже до речі японські штори або тканинні жалюзі. Вони швидко забираються, і кімната наповнюється денним світлом.

Стиль кантри має на увазі використання великої кількості тканини. При цьому увесь текстиль має бути безперечно з однієї і тієї ж мішковини.

Крім того, якщо на вікні висять короткі фіранки, тоді можна поставити на підвіконня різні предмети декору. Найчастіше ними виступають ваза з фруктами(свіжими або пластиковими), ваза з кольорами, декілька штучок різного розміру гарбуза. Загалом, все те, що піднімає Вам настрій.

Кухня з двома вікнами

Планування кухні з двома вікнами можна зустріти не так часто. Проте, якщо у Вас саме таке планування, можна сказати, що Вам повезло.

Наявність двох вікон має свої переваги:

  • Більша кількість денного світла.
  • З довгого підвіконня можна зробити барную стойку або організувати там робоче місце.
  • Психологічно краще сприйняття приготування їжі і прибирання кухні, оскільки хазяйка дивиться не на стіну, а на вид, що відкривається, з вікна.

До недоліків можна віднести наступне:

  • При неякісної установки вікон в приміщення може проникати холодне повітря у великій кількості.
  • Друге вікно займає частину стіни, уздовж якої можна було б повісити навісні шафки для зберігання посуду або продуктів.

Оформляти дизайн кухні з двома вікнами не так складно. Головне поєднати можливості, що представляються, з бажаннями.

Наприклад, під вікнами можна розмістити ніші для зберігання. Якщо відстань від підлоги до вікна в межах сімдесяти сантиметрів, то краще з підвіконь зробити обідню зону, оскільки стільниця у такому разі розташовуватиметься низько і працювати на ній буде незручне.

Стільниця біля кухонного вікна

Найчастіше, коли кухня маленька і важливий кожен метр для задіювання його у функціональному плані, біля вікна облаштовують стільницю. Щоб такий прийом виглядав гармонійно, необхідно підвіконня зробити продовженням вже наявного столу. Для цього важливо, щоб і підвіконня, і стільниця знаходилися на одному рівні.

Тому перед тим, як робити ремонт, Ви повинні вже точно знать, які кухонні меблі у Вас будуть. Майже в усіх плануваннях кімнат батареї розташовують під підвіконням.

Для нашого випадку краще постаратися перенести радіатори в інше місце, а під стільницею зробити полички для зберігання кухонного начиння або інших необхідних предметів.

Взагалі слід враховувати площі кухні і вже від цього відштовхуватися від дизайну стільниці. У маленькій кухні буде дуже гармонійне і функціональне, якщо стільниця, яка буде встановлена замість підвіконня, плавно переходитиме у барную стойку. Тоді вийти досить велика обідня зона.

Для кухні середнього метражу стільниця замість підвіконня може бути окремою робочою зоною.

Також слід пам’ятати і про те, що необхідно залишити вільний простір для відкривання стулок вікна. Тому не варто ставити високі предмети або декоровані вази на таку стільницю.

Якщо все-таки не виходить залишити таку кількість сантиметрів, тоді рекомендується встановлювати розсувне вікно, яке відкривається за принципом шафи-купе.

Розглянемо, який матеріал найбільш оптимальний для стільниці біля вікна.

Найчастіше застосовують:

Самим бюджетним варіантом буде ДСП і МДФ. При цьому можна зробити стільницю і самостійно, оскільки обробляти ці матеріали досить легко. Але варто пам’ятати, що ДСП і МДФ не слідує надто багато і часто мочити. Інакше така стільниця не прослужить Вам довго.

Мармур або камінь використовується дуже рідко і найчастіше в дорогих інтер’єрах. Якщо кухня вже зовсім маленька, тоді можна сконструювати відкидну стільницю. Вона легко регулюється і не захаращує кухонний простір.

Мойка біля кухонного вікна

Коли затівається ремонт, то хочеться, щоб підсумок не лише виглядав красивим, але і усі речі і деталі були максимально функціональні. Особливо це стосується маленьких кухонь. Сучасний дизайн кухні включає наявність миття біля вікна. У цьому є свої плюси.

Дуже часто місце біля вікна ніяк не задіяне в інтер’єрі. Мойка біля вікна звільняє ж додаткову місце. Так, де раніше вона розташовувалася, можна зробити робочу поверхню.

Такий прийом допоможе економити електрику. Оскільки найчастіше миття розташовується в кутку, де мало світла, доводитися завжди включати світло. Якщо ж миття встановити біля вікна, то така необхідність відпадає.

Підняття настрою. Небажання мити посуд викликається монотонністю роботи плюс Ваш погляд завжди упирається в стінку. Коли миття біля вікна, Ви зможете спостерігати те, що усе, що відбувається на вулиці, та і красивий вид з вікна здатний внести трохи радості в процес миття посуду.

Звичайно, при такому плануванні не уникнути і труднощів під час ремонту. Але не варто заздалегідь лякатися. Все має рішення. Так відразу ж виникає питання, а куди подіти батарею?

Старі планування не передбачають можливість перенести радіатори. Але технології не коштують на місці. Відмінним обігрівачем може послужити тепла підлога. Тому батареї просто забираються.

Перенесення миття до вікна також зажадає подовження труб, які ведуть до водопровідного стояка. Доведеться витратитися фінансово і грамотно продумати, як замаскувати труби.

Також, якщо миття віддалене від стояка далі, ніж на три метри, рекомендується встановити подрібнювач їжі, який не дасть великим відходам потрапити в трубу і засмітити її.

Також виникає така проблема, як бризки на вікні. Але і ця проблема цілком вирішувана. Так можна максимально відсунути миття від вікна за допомогою підвіконня.

Інший спосіб – встановити не металеве миття, а з граніту або каменю. Цей матеріал не дозволяє краплям води відштовхуватися і відлітати на довгу відстань.

У старих плануваннях кухні підвіконня розташовується вище за рівень стільниці. Таким чином з’являється додатковий бар’єр від попадання бризок на вікно.

Варто відмітити, що за наявності миття біля вікна може бути ускладнене його відкриття. Сучасний дизайн техніки дозволяє встановлювати знімні крани. Все, що треба, це просто зігнути його і тоді можна сміливо відкривати вікно. Або ж можна встановити змішувач маленької висоти.

Використовуємо простір біля вікна правильно

Не обов’язково встановлювати стільницю або барную стойку замість підвіконня. Існують багато способів, як правильно ще використати кожен вільний метр біля вікна. Наприклад можна організувати місце для зберігання кухонної техніки і приладів.


Не захаращувати нічим простір біля вікна, а красиво оформити його фіранками і іншими предметами декору. Поруч можна поставити невеликий обідній столик. Тоді під час сніданку, обіду або вечері у Вас буде перед очима все, що відбувається в цей час на вулиці.


Зробити невеликий “зелений куточок”. Квіти і інші кімнатні рослини неодмінно тішитимуть очі під час приготування їжі або прибирання. Проте такий варіант підходить тільки для кухні великого метражу.

Не засмучуйтеся, якщо у Вас невелика кухня. Як бачимо, вікно може допомогти Вам в рішенні розподілу меблів і місць для зберігання.

Щоб інтер’єр виглядав гармонійно, звернетеся по допомогу до професійного дизайнера. Якщо у Вас немає на це зайвих грошей, а їх послуги коштують не дешево, тоді можна подивитися фотографії реальних інтер’єрів.

Про автора

admin

Залиши коментарій