Дизайн кухні

Дизайн кухні без верхніх шаф: 40 фото, плюси і мінуси

За авторством admin

Дизайн кухні без верхніх шаф: фото приклади, особливості планування

Кухня без верхніх шаф – це стильне, оригінальне і сучасне рішення облаштування інтер’єру. На перший погляд здається, що воно буде непрактичним, особливо в умовах маленьких приміщень. Проте існують практичні ради, які допоможуть правильно організувати простір кухні навіть без установки на ній верхніх шаф.

Без навісних шаф кухня виглядає дуже вільно і легко.

Переваги і недоліки кухні без верхніх шаф

Більшість власників квартир наслідують давно сталі стереотипи і облаштовують свою кухню верхніми шафами для зберігання посуду і іншого начиння. Проте одноярусна кухня теж може бути досить зручною.

Посуд можна зберігати в шафах-вітринах.

Це рішення має безліч переваг :

 • Завдяки відсутності верхніх шаф, кухня виглядає просторішою – це особливо помітно, якщо приміщення маленьке.
 • Якщо відмовитися від верхнього ярусу, з’являється більше варіантів розміщення гарнітура – наприклад, прямо під вікном.
 • Традиційні кухонні гарнітури досить високі, і добратися до самих верхніх полиць буває непросто. Такі конструкції постійно збирають багато пилу і бруду, позбавлятися від якої щодня просто немає можливості. Якщо відмовитися від верхнього ярусу гарнітура, така проблема просто зникне.
 • Відмовитися від верхніх шаф варто навіть для того, щоб забезпечити доступ світла в усі кути кухні. Цілком можливо, що в цьому варіанті облаштування додаткове освітлення не знадобиться, оскільки світло від люстри отримає рівномірний доступ до усіх робочих поверхонь.
 • Гарнітур стандартної висоти незручний, якщо хазяйка кухні має невисоке зростання – їй постійно доводиться дотягуватися до верхніх полиць, щоб узяти тарілку або чашку.
 • Кухонний гарнітур з одним ярусом коштує дешевше, ніж двох’ярусний гарнітур, що дозволяє заощадити при облаштуванні інтер’єру.
 • Погано закріплена верхня шафа може впасти у будь-який момент, завдавши шкоди домочадцям. На однорівневій кухні такі ситуації неможливі.
 • За відсутності верхніх шаф з’являється більше можливостей для декору і обробки стін кухні.

Велика кількість повітря і світла – головна відмінність кухні без другого ярусу.

Що стосується недоліків цього рішення, то їх трохи – на кухні без верхніх шаф може просто не вистачити полиці і відсіки для зберігання усього необхідного кухонного начиння. Крім того, кожній хазяйці доведеться набагато частіше нахилятися, щоб дістати з нижньої шафи необхідний предмет.

Особливості планування кухні без верхніх шаф

Кутова кухня – це варіант розміщення кухонного гарнітура можна назвати зручним, функціональним і раціональним. Встановлені підлогові шафи в даному випадку мають кутову конфігурацію. Також кут уздовж стін може бути утворений підлоговими шафами і шафами-колонами.

Цей спосіб розставляння меблів дозволяє без зусиль створити класичний робочий трикутник з миттям, плитою і холодильником. Крім того, кутовий підлоговий гарнітур ідеально підходить для облаштування кухні будь-яких розмірів, для маленьких приміщень – особливо.

На такій кухні набагато чистіше – не скупчується пил і кіптява на верхніх шафах.

Пряма кухня – такий варіант розміщення гарнітура ще називають лінійним. Усі нижні шафи вибудовуються уздовж однієї із стін. Поряд з робочою поверхнею розташовується холодильник, варильна панель і миття також розміщуються по сусідству.

Лінійне планування чудово підходить для вузьких кухонь. Завдяки відсутності верхніх шаф, таке приміщення виглядатиме просторішим і світлішим.

Якщо правильно продумати місця зберігання в гарнітурі, то усі продукти і посуд помістяться в нижній частині.

П-образна кухня – усі модулі нижнього гарнітура встановлюються уздовж трьох стін, у вигляді букви “П”. цей варіант планування дозволяє з легкістю облаштувати максимально зручну зону робочого трикутника.

Крім того, при такому розміщенні гарнітура в приміщенні буде досить місця для зберігання кухонного начиння, навіть за відсутності верхніх шаф. Проте застосувати П-образне планування можна лише на кухні середніх розмірів і більше. У маленькому приміщенні цього робити не варто.

Велика кухня вимагає особливого підходу до планування, щоб було красиве і ергономічне.

Кухня з островом – при такому варіанті облаштуванні найголовніша робоча поверхня буде розташована прямо в центрі приміщення. Так званий “кухонний острів” може включати варильну поверхню, духову шафу, миття, посудомийну машину – варіантів конфігурацій множина.

Острів дозволяє звільнити стіни від верхніх шаф, без шкоди для функціональності кухні. Проте цей спосіб планування може підійти виключно для просторий приміщень, площа яких складає не менше 20 кв. метрів.

Коли усі поверхні на кухні відкриті, важливо підтримувати ідеальний порядок і чистоту.

Облаштування кухні без верхніх шаф залежно від стилю інтер’єру

Кухня в класичному стилі – в цьому інтер’єрі дизайнери радять використати максимум натуральних матеріалів. Нижні шафи мають бути виготовлені з масиву дерева, проте якщо необхідно заощадити, можна замінити цей матеріал на МДФ або ДСП. Для обробки стін можна використати шпалери, що миються, з класичним рослинним орнаментом.

Дерево, камінь і кераміка – самі відповідні матеріали для створення класичного інтер’єру.

Кухонний фартух слід облаштувати із застосуванням керамічної плитки, також підійде штучний камінь. Вікна можна прикрасити довгими легкими портьєрами світлого кольору. Прямо над обіднім столом варто розташувати велику підвісну кришталеву люстру.

Якщо потрібно додаткове освітлення, можна встановити декілька бра на стінах. Для декорування приміщення також рекомендується використати картини з класичними натюрмортами.

У класичному інтер’єрі навісні шафи доречно замінити буфетами, сервантами і комодами.

Кухня в стилі прованс – цей романтичний французький стиль підкорює своєю милою наївністю і простотою. Він чудово підходить для облаштування кухні без верхніх шаф, замість них можна використати численні полиці, старовинні етажерки, скрині і тумбочки, в яких без зусиль розміститься усе кухонне начиння.

Ідеальний приклад кухні, виконаної в стилі прованс : стіни пофарбовані в молочний колір, обладнаний камінний витяг, на підлозі стоять квіти у великих керамічних вазах, встановлений нижній гарнітур пастельного кольору, на стінах розміщені різьблені дерев’яні полиці, а вікна прикрашені легкими ситцевими фіранками.

Замість шаф на стінах розміщується декор, який характерний для стилю прованс.

Кухня в стилі лофт – цей індустріальний стиль відмінно виглядатиме без навісних шаф. При облаштуванні подібного інтер’єру слід використати такі матеріали, як грубе необроблене дерево, цеглину, бетон, скло, метал.

Замість навісних шаф можна розташувати на стінах декілька легенів металевих полиць. Для обробки стін можна застосувати звичайну цегляну кладку. Великі панорамні вікна краще залишити повністю відкритими, або встановити на них жалюзі кольору “металік”.

Оригінальну фактурну стіну шкода закривати стінними шафками.

Сучасні стилі(мінімалізм, хай-тек, футуризм) – подібні стилі ідеально підходять людям, яким абсолютно чужі традиції і нав’язані стереотипи. Як правило, їх вибирають енергійні молоді люди, які не люблять оточувати себе непотрібними речами. Для облаштування таких інтер’єрів потрібно мінімум меблів, при цьому немає ніякої необхідності у верхніх шафах.

Кухня має бути максимально лаконічною, світлою і просторою. Рекомендується використати в обробці такі матеріали, як керамогранит, штучний камінь, скло, хромовані металеві поверхні, що ламінують панелі з ДСП, пластик.

Минималистичние стилі обмежують у виборі не лише колірну гамму, але і кількість меблів.

Вибір фартуха при облаштуванні кухні без верхніх шаф

На кухні без верхніх шаф фартух є не лише функціональною частиною інтер’єру, але і її декоративною прикрасою. Вибирати матеріал для його створення необхідно виходячи з того, який стиль інтер’єру був вибраний.

Гармонійне поєднання матеріалів створює чарівну атмосферу на кухні.

Приміром, на кухні в стилі прованс дуже гармонійно виглядатиме фартух, виконаний з керамічної мозаїки. На кухні в класичному стилі можна облаштувати фартух з керамічної плитки або штучного каменю.

Красивий фартух буде в центрі уваги і головною прикрасою кухні.

Для кухонь з інтер’єром в стилі лофт варто підібрати звичайну цегляну кладку, вибравши матеріал темного кольору. У інтер’єрі кухонь, виконаних в стилях мінімалізм і хай-тек, відмінно виглядатиме фартух з хромованих металевих листів, загартованого скла або звичайного бетону.

Відкриті стіни дають простір для творчості: фартух можна перетворити на місце для малюнків і заміток.

Вибір витягу для кухні без верхніх шаф

 • При класичному варіанті планування кухні витяг ховають у верхні навісні шафи. Що робити, якщо від верхнього ярусу гарнітура вирішено було відмовитися? Є декілька способів установки витягу на такій кухні.
 • Стельовий витяг – як видно з назви, монтаж пристрою здійснюється в стелю. Ця модель забезпечує економію місця на кухні, вона очищає повітря в усьому приміщенні, а не тільки над плитою, а вбудоване підсвічування в такому витягу служить додатковим джерелом світла. Включати стельовий витяг можна за допомогою дистанційного пульта управління, або розташованого на стіні вимикача.
 • Витяг, вбудований в стільницю, – настільний витяг розташовується поблизу від варильної поверхні. Існують висувні моделі, які фіксуються на рівні каструль під час приготування їжі, а потім знову забираються в стільницю.
 • Витяги для острівного і настінного монтажу – в обох випадках улавливатель випарів знаходиться під плитою. Сторонні запахи і пара відводяться в обладнану необхідними механізмами спеціальну трубу.

Із смаком підібраний витяг надасть кухні родзинку.

Розміщення барной стойки на кухні без верхніх шаф

Барная стойка відмінно впишеться в інтер’єр кухні, облаштованої без верхнього ярусу гарнітура. Треба лише підібрати оптимальний варіант планування. Приміром, при кутовому плануванні стойка допоможе зонувати кухню, розділивши її на дві зони – обідні і робочі. До того ж, на маленькій кухні барная стойка виконуватиме роль обіднього столу. Її також можна використати в якості робочої поверхні.

Барная стойка виглядає яскравим акцентом в комплексі одноярусної кухні.

Барная стойка відмінно впишеться в інтер’єр при лінійному плануванні. Можна використати розкладну барную стойку, яка стане продовженням широкого підвіконня. Цей варіант, до того ж, допоможе заощадити місце на кухні. Барную стойку при лінійному плануванні також можна використати для зонування приміщення.

Невелику кухню можна об’єднати з балконом, перетворивши перегородку між ними у барную стойку. Цей елемент інтер’єру в прямому плануванні може мати будь-яку форму: пряму, напівкруглу, квадратну, прямокутну. Якщо обладнати барную стойку рейлингами, вона стане відмінним місцем для зберігання келихів, чашок і різних кухонних дрібниць.

У квартирах-студіях і кухнях-вітальнях барная стойка відмінно економить місце.

Вікно на кухні без верхніх шафок

Місце під вікном на такій кухні прекрасно підходить для облаштування робочого трикутника – прямо під вікном можна встановити миття, розташувавши по різні сторони від неї холодильник і варильну поверхню.

Цей варіант облаштування ідеально підходить для кухонь самих різних планувань : лінійної, П-образної, кутової, острівної і півострівної. Саме вікно можна залишити повністю відкритим, або прикрасити його короткими фіранками. Підійдуть також жалюзі і римські штори.

Якщо прибрати шафки, вікна виходять на перший план, наповнюючи кухню світлом і свіжим повітрям.

Облаштування маленької кухні без верхніх шаф

Якщо прибрати усі навісні шафи з маленької кухні, вона здаватиметься просторішою і світлішою. Проте доведеться ретельно продумати варіанти зберігання посуду, каструль і іншого начиння. Краще всього в даному випадку застосувати кутове планування, що дозволяє максимально ефективно використати простір невеликої кухні.

Відмінним місцем для зберігання посуду стануть легкі полиці, встановлені на стінах, що звільнилися. Щоб кухня виглядала ще просторішою, в її інтер’єрі повинні переважати світлі відтінки.

Відмовившись від шаф, треба залишити на кухні тільки найнеобхідніше.

Кухня без верхніх шаф відео

Навісні шафи можна замінити полицями, додатковими ящиками або шафами-вітринами. Модні тенденції в дизайні в цьому відео.

Про автора

admin

Залиши коментарій