Дизайн кухні

Дизайн кухні 6 кв метрів, реальні фото

За авторством admin

дизайн кухні, дизайн кухні фото

Дизайну маленької кухні 6 кв метрів, фото

Стандартний розмір кухні в “хрущовці” – 2,5?2,3 метри, що дає площу 5,75 кв. метра. Така кухня з’єднується з передпокоєм проходом з антресолями і разом з цим самим проходом займає ті самі 6 кв. метрів, які стали притчею во язиціх вже для декількох поколінь.

Подібні “мікроскопічні” кухні можна зустріти і у будинках пізнішої будови. Багатьох вони приводять в ступор або навіть лякають, але насправді в такій кухні можна з комфортом готувати і обідати. Головне – знать, як правильно організувати простір.

Дизайн кухні 6 кв. метрів основні моменти

Ефективне використання простору

Основний секрет правильного облаштування маленької кухні лежить на поверхні – необхідно максимально ефективно використати буквально кожен квадратний сантиметр її площі.

Щоб цього добитися, потрібно заздалегідь зняти усі мірки, а потім підібрати кухонні меблі таким чином щоб вона компактно уміщалася в цьому маленькому приміщенні подібно до того, як повинні укладатися фігури в знаменитому “Тетрисе”.

Ефективне використання висоти

Також власники маленьких квартир повинні по максимуму заповнити кожен метр висоти приміщення. Вибравши одну, дві або три стіни для того, щоб змусити їх меблями, розташовуйте її так, щоб вона займала усю стіну – від підлоги практично до самої стелі.

Підбір кольорів

Маленьким приміщенням категорично протипоказані темні кольори, і кухня тут не є виключенням. Велика кількість темно-коричневого або, тим більше, чорного кольору зробить і без того невеликий простір ще тіснішим, і знаходитися в такій кухоньці, швидше за все, буде некомфортне.

Світлі кольори, навпаки, візуально розширюють приміщення, тому вони будуть кращим вибором. Також створити додаткову ілюзію простору допомагають розмиті малюнки на стінах – приміром, можна використати шпалери із зображеннями з нечіткими контурами.

Але цей прийом доречніший в кімнатах розміром 3?5 метрів і більше, а для маленької кухні цілком досить буде обмежитися підбором правильної колірної гамми.

Тут можна подивитися фото з шпалерами.

Також варто мати на увазі, що при обробці невеликих приміщень краще утриматися від використання яскравих контрастів – набагато краще буде працювати гармонійна колірна гамма без різких переходів.

Планування

Існує декілька основних варіантів планувань для маленьких кухонь:

  • лінійна;
  • Г-подібна;
  • П-образна;
  • Г-подібна з острівним столом;
  • дворядна кухня.

На якому з них зупинитися – залежить від співвідношення довжини стін приміщення, розташування дверей і особистих переваг.

Лінійне планування підійде для вузьких витягнутих приміщень. Плита, раковина і усі необхідні кухонні меблі у такому разі мають бути розташовані біля довгої стіни, побудовані в один ряд.

Г-подібне планування припускає, що меблі розташовуються біля двох сусідніх стін. При цьому вона може або займати усю довжину обох стін. При іншому варіанті одна з них буде заповнена лише частково, таким чином можна використати і стіну з дверима.

П-образне планування припускає, що усі необхідні елементи внутрішнього убрання заповнюють собою три стіни, а четверта залишається повністю вільною.

При Г-подібному плануванню з окремим столом меблі розташовуються біля двох сусідніх стін, а сам стіл стоїть в протилежному кутку, утворюючи той самий “острів”.

Дворядне планування – хороший варіант для приміщення, в якому вхідні двері знаходяться в середині однієї із стін. В цьому випадку плита, столи, шафи інші елементи обстановки вибудовуються один навпроти одного у протилежних стін. Між цими рядами залишається досить місця, і в такому приміщенні є де розгорнутися.

Кухонний гарнітур для маленької кухні

Меблі грають головну роль у внутрішньому убранні, саме від її правильного вибору залежить, чи буде на вашій кухні зручно. Керуйтеся приведеними вище правилами – ретельно промірте усі розміри приміщення перед тим, як вирушати в магазин, прагнете по максимуму використати принцип “Тетриса”, підбирайте світлі кольори і уникайте різких контрастів.

Зверніть увагу! Знайти відповідний гарнітур в магазині буде непросто – більшість з них розраховані на великі і середні розміри приміщення. У ідеалі необхідно виготовити меблі на замовлення – у такому разі ви зможете бути упевнені, що елементи інтер’єру розташовані усередині вашої кухоньки якнайкраще.

Де краще розмістити холодильник

Деякі розташовують холодильники за межами кухні – в коридорі біля неї або взагалі в передпокої. Такий варіант має право на життя, проте набагато краще буде все-таки розмістити цей агрегат безпосередньо в кухні.

У продажу можна знайти безліч вузьких і високих моделей холодильників, кожна з яких відмінно впишеться в тісний інтер’єр. Як вже було відмічено, краще, якщо елементи внутрішнього убрання маленької кухні займають усю її висоту – від підлоги майже до самої стелі.

Цією порадою можна і треба керуватися при виборі відповідного холодильника. Розташовувати ж його краще біля обробного столу. Це правило застосоване до усіх перелічених вище варіантів планування.

Газова колонка в дизайні кухні

Ще одна типова проблема маленької кухні “хрущовки” – газова колонка, яка стирчить, як здається, на найвиднішому місці і муляє очі. Просте, але ефективне рішення – замаскувати її під підвісну шафу, таким чином елегантно включивши в інтер’єр.

Головне при цьому – не забути про пожежну безпеку(у ідеалі варто проконсультуватися з фахівцем). Зробіть на замовлення шафу з великою кількістю отворів для вентиляції, а також з отворами для труби і гофри.

Ще простіший варіант вирішення проблеми – розташувати колонку в кутку, де вона менше всього впадатиме у вічі.

Які меблі поставити на кухню 6 кв. м

У маленькій кухні треба розмістити мінімум необхідних меблів, в цьому випадку в ній завжди зручно знаходитиметься.

Окрім миття, плити і холодильника в ній можуть знаходитися:

  • Шафи: необхідно використати підлогові і підвісні шафи, щоб заповнити увесь простір по вертикалі, також для маленької кухні добре підійдуть кутові шафки.
  • Полиці: ними можна замінити частину підвісних шаф.
  • Обробний і обідній столи: на маленькій кухні можна поставити обідній стіл з висувними ящиками, щоб використати простір ефективніше, також варто мати на увазі, що роль столу може виконувати широке підвіконня.

Рада! Хорошим рішення для маленького приміщення стане доладні меблі – це можуть бути доладні стільці, стіл, який піднімається до стіни або забирається в неї, коли він не потрібний, і інші подібні рішення.

Ще одне важливе питання, на яке необхідно знайти правильну відповідь, – чи потрібна на кухні плита або варильна поверхня. Якщо духовка вам ні до чого, зупинитеся на другому варіанті, адже варильна поверхня займе мінімум місця.

Також не забувайте, що для економії простору ви можете придбати плиту або варильну поверхню дві, а не на чотири конфорки.

Як відомо, немає проблем, які не можна було б здолати. І облаштування внутрішнього убрання маленької кухні не виключення. На перший погляд, таке завдання може здатися дуже складним, але на ділі все досить просто, головне – підійти до її рішення творчо і з розумом.

Якщо ви наслідуватимете приведені вище рекомендації, ваша маленька кухня стане затишною і зручною. Вам завжди буде комфортне в ній знаходитися, і ви навіть зможете запрошувати в неї гостей – звичайно, у тому випадку, якщо їх буде не надто багато.

Дизайн кухні 6 кв метрів, фото

Ще ви можете подивитися нашу фотогалерею де представлені 320+ фото прикладів маленької кухні від професійних дизайнерів. А також фотогалерею з ідеями облаштування кухні в хрущовці.

Про автора

admin

Залиши коментарій