Дизайн кухні

Дизайн кухні 10 кв

За авторством admin

дизайн кухні 10 кв метрів, кухні 10 кв. метрів фото

Дизайн кухні 10 кв. метрів – 100 реальних фото

Так вже складається в нашому житті, що на кухні ми проводимо дуже багато часу – не тому, що любимо готувати або їмо нескінченно, а тому що там зручніше і затишніше. Наші кухні стали виконувати комбіновану функцію кухня + їдальня, кухня + панів, кухня + вітальня.

Ось чому дизайн кухонної території такий важливий для нас. Добившись багатофункціональності, ми радіємо, як діти.

Кухня в 10 квадратів ідеальний варіант, щоб розмістити на її площі практично усе необхідне. Якщо ж її дизайн розробити “як-небудь”, то добрий відсоток корисної площі буде втрачений, про комфорт і функціональність доведеться забути.

Кутове планування кухні площею 10 кв. м

Мабуть, найпоширеніше планування, що дозволяє розумно розташувати меблі і техніку із зручним доступом до кожного предмета інтер’єру. Кутове розташування дозволить заощадити і без того вражаючий простір за рахунок осереддя кухонних елементів усередині кута і уздовж суміжних стін.

Меблі. Трикутник площею 10 кв. м припускає довжини сторін 4 і 5 м(якщо внутрішнє з’єднання 90 градусів), а тому сюди проситься острівне планування з технікою і робочими поверхнями уздовж стін і обіднім столом, винесеним в центр.

У кутку розмістите круглу раковину, тільки нехай у тумби будуть фронтальні дверці і задні стінки, що сходяться під прямим кутом. Банальний підхід до миття з кута надзвичайно не зручний, в чому ви дуже скоро переконаєтеся.

Не розташовуйте прямо упритул варильну плиту – сусідство води і відкритого газу(електрики) доставляє незручність і роздратування. А ось посудомийній машині тут саме місце.

Холодильник нехай обмежує площу кухонного кута, з іншого боку з тією ж функцією прекрасно впорається колонка/пенал або стелаж тієї ж висоти, що і холодильник.

Полиці при кутовому плануванні розташовуйте на одному рівні, інакше гармонія кута буде втрачена. Не практичними будуть і відкриті полиці, але дуже ефектні ближче до кута полиці із скляними дверцями.

Полиця над миттям повинна мати фронтальну поверхню, як і мийна тумба, що дозволить витримати стильове рішення.

Освітлення. Кутовий простір завжди затемнений у будь-якій кімнаті, а тому підсвічування по нижній поверхні полиць буде найоптимальнішим. Над обіднім столом дуже доречна підвісна люстра(світильник) з низькою посадкою.

Важливо! Відмовіться від кутового дивана в 10-метровій кутовій кухні. Краще займіть простір стильним миттям з фронтальними дверцями і аналогічною полицею – куточок виявиться зрізаним, приміщення стане элегантнее, затишніше і тепліше.

Ось деякі варіанти кутового планування кухні 10 кв. метрів.

Квадратна 10-метрова кухня

Квадрат 10-метровою площею допускає більший розгін фантазії, ніж трикутник. Хоча довжина використовуваних стін має меншу протяжність, гармонію в квадраті тієї ж площі створити простіше.

Додатковий стильовий бонус квадрата – декілька кутів, кожен з яких можна обіграти по-своєму, не порушуючи загального ключа.

Меблі. Дотримуйтеся того ж правила при розміщенні миття : кутове положення з фронтальною панеллю тумби згладить кути і надасть м’якість обстановці.

Якщо ви вирішили використати прямокутне стикування, то змістите саму чашу трохи правіше або лівіше : кутовий підхід до раковини скоро надокучить і почне дратувати, що обумовлено психологією.

У самому кутку можна розмістити дуже симпатичну маленьку підвісну сушку, якій цілком достатньо, якщо ви користуєтеся посудомийною машиною.

Врешті-решт, сушка призначена не для зберігання посуду, а лише для обсушування. Полиця над сушкою повинна повторювати контури нижньої частини : якщо фронтальна панель, то і там, і там.

Один з кутів(ближче до вікна) може займати елегантний обідній стіл без гострих кутів. Положення столу біля вікна гармонійніше і не вимагає додаткового освітлення в денні години.

Розташування біля вікна миття не прикрасить приміщення, а швидше надасть кухні провінційному вигляду. Острівне положення столу на квадратній 10-метровій площі дуже спірне.

Математика нам в допомогу : у такого квадрата приблизно 3-метрові сторони, так що зайняте столом майже увесь внутрішній простір створює дуже сумнівну зручність.

Холодильник краще поставити ближче до дверей. Таким чином ви обкреслите межі квадрата і не “з’їсте” жодного сантиметра продуктивної площі.

Не заганяйте в кут плиту. Саме краще місце для неї – через одну секцію від миття або через одну секцію від вікна(вікно ліворуч).

Освітлення. У квадраті важливе підсвічування робочих кутів і серединне освітлення. Освітлення робочих поверхонь, плити і миття можна забезпечити світильниками під полицями або уздовж стін.

Стельова люстра повинна відповідати дизайну. Якщо стіл стоїть ближче до кута біля вікна, то дуже “затишно” використати настінний світильник в тому ж стилі, що і стельова люстра.

Важливо! Стельові люстри в стилі хай-тек мають поворотні лампи. Розгорнувши їх у напрямі кутів, ви забезпечите підсвічування усім 4 темним місцям кухонного квадрата. Такий же світильник з поворотними лампами дуже ефектний в настінному виконанні.

Кухня-вітальня 10 кв. м

Кухня-їдальня, кухня-бар, кухня-вітальня – три квітки одного букета. Усі ці терміни застосовані до квартир “студио” або до приватних будинків. Приміщення, сплановане таким чином, вимагає обмеження безпосереднього кухонного простору за допомогою барной стойки будь-якої конфігурації.

Потужний витяг над плитою в даному випадку життєво потрібна – інакше в житловій/обідній частині постійно витатимуть запахи їжі, що, погодитеся, не додає комфорту.

Меблі. Обмеживши кухонну ділянку барной стойкою, ви створите умовний квадрат або прямокутник з двома “уявно-символічними” стінами.

Функціонально використовуватимуться тільки дві реальні стіни, що стикуються, а тому рекомендації по кутовому розміщенню меблів тут будуть дуже доречні.

Для подібного “пищеблока” площею 10 метрів дуже вірним дизайнерським рішенням стануть різнорівневі полиці, які створять ефект руху повітря.

Не варто захоплюватися відкритими полицями. Вони стануть універсальними збирачами пилу і кухонного жиру. Краще використати частково засклені стелажі – дещо інше освітлення подібної кухні змусить скло бликовать, що дасть можливість візуально обкреслити рамки кухонної території.

Роль обіднього столу покладається на барную стойку. Посадка людей під час їжі по обидві сторони барной стойки розташовує до душевного спілкування.

Освітлення. Зважаючи на специфіку кухні-вітальні, серединне стельове освітлення для неї не потрібно. У ній досить закріпити довгі лампи під полицями і красиво оформити підсвічування на верхній панелі по центральній лінії барной стойки.

Над плитою передбачено освітлення у витяжному блоці. Освітити простір для миття посуду можна декоративним світильником, прикріпленим до верхньої полиці.

Дизайн кухні 10 кв. м з балконом

Планування подібного кухонного приміщення, як правило, має прямокутну форму з балконом в торцевій частині.

Невелика відстань між бічними стінами і балконні двері в торці не дозволяють розмістити обідній стіл посередині, тому його присувають до стіни ближче до балкона, а то і зовсім розташовують на балконній території, якщо дозволяє площу і зроблене якісне скління і утеплення.

Меблі. У витягнутій кухні з балконом меблі розподіляються уздовж бічних стін в дві лінії. При такому плануванні дуже доречна вбудована техніка, в окремих випадках розташована в декілька ярусів, що не справляє враження купчастості і виглядає дуже органічно: наприклад, посудомийна машина + сучасний гриль + мікрохвильова піч.

У кухні з балконом доречні відкриті полиці і стелажі, але їх не повинно бути надто багато, тому що місце, де готують їжу, все ж відрізняється підвищеною забрудненістю.

Закриті або скляні полиці і рівень їх розміщення на стінах відповідатиме вибраному стилю. У подовженій кімнаті з балконом розташування миття і плити зазвичай в середній частині.

Оригінально виглядає їх постановка у різних стін один проти одного. У кутку при вході в кухню саме місце холодильним і морозильним камерам, які тим самим як би “задають тон” стильовому втіленню ідеї.

Освітлення. У подібному приміщенні особливу увагу слід приділити стельовим лампам. Якщо кімната сильно витягнута, то їх може бути і дві.

Дуже важливе додаткове стінне підсвічування в районі обіднього столу і на балконі. До речі, якщо балкон не використовується як обідня зона, то там доречний диван з множинними азіатськими подушками, що створить прекрасні умови для відпочинку і розслаблення.

Итак, 10-метрова кухня дає простір фантазії і дозволяє утілити в життя досить сміливі дизайнерські ідеї на будь-якому геометричному просторі: будь то трикутник, квадрат, пенал з балконом або ж умовно обгороджена ділянка, поєднана з їдальнею або вітальнею. 10 метрів – не так вже і мало.

Якщо задатися метою, то можна навіть заощадити і візуально розширити простір і перетворити ту, що вашу, що кашоварить на цукерочку. При цьому вона навіть виграє від такої “економії”. Грамотно вибраний стиль виконання допоможе бездоганно розставити акценти і підкреслити естетику

Кухня 10 кв. метрів – реальні фото

Можливо вам буде цікава наша фотогалерея де представлені 220+ фото прикладів красивої кухні від професійних дизайнерів.

Про автора

admin

Залиши коментарій