Дизайн кухні

Дерев’яна стільниця для кухні: плюси і мінуси, фото приклади

За авторством admin

Кухня з дерев’яною стільницею: плюси і мінуси, варіанти колірних рішень, фото приклади

Оформлення кухонного простору включає необхідність вибору стильних, гармонійних, зручних і довговічних елементів. При виборі стільниці багато хто віддає перевагу дерев’яним варіантам, оскільки вони ідеально підходять для створення вишуканої, оригінальної атмосфери. Такі вироби натуральні, дуже стильні і красиві, піддаються швидкій реставрації.

Чому не слід боятися вибирати стільницю з дерева

Гладкий, натуральний матеріал з природною структурою є відмінним елементом стилю, краси і комфорту. З іншого боку, натуральне дерево має значну вагу, і вимагає спеціалізованого, високоякісного відходу.

Деревина боїться дії вологи, високих температур, лак може порепатися, так думає багато хто. Але, фахівці вказують на те, що при адекватному відході матеріал збереже усі свої первинні властивості і якості впродовж довгого часу.

Усі матеріали, навіть пластик мають властивість старіти, але дерево старіє красиво, і найголовніше те, що воно піддається швидкій реставрації. А це означає, що стільниця з дерева найоптимальніший вибір як з позиції стилю і краси, так і з позиції довговічності експлуатації.

Переваги і недоліки

Якщо залишилися сумніву з приводу вибору стільниці дерев’яного варіанту, вивчите її переваги:

 1. Виготовляється з натуральних, екологічно чистих матеріалів, що є важливим чинником захисту здоров’я усієї сім’ї;
 2. Фактура деревини красива і різноманітна, що дозволяє підібрати оптимальне рішення для интерьерного оформлення;
 3. З дерева можна зробити все що завгодно. Інтер’єр можна, окрім стільниці, доповнити вишуканими варіантами дерев’яних меблів. Самі ж стільниці можуть мати найрізноманітніші форми і розміри;
 4. Матеріал легко оновлюється, що дозволяє бути упевненим в довговічності експлуатації. Після відновних робіт стільниця буде краща за нову;
 5. Є можливість виконання різноманітних варіантів фрезерувань краю стільниці;
 6. Є екзотичні сорти дерева, які мають високі параметри стійкості до дії вологи.

Слід також відмітити і можливі недоліки, щоб ви мали можливість зробити грамотний і раціональний вибір :

 • Дерев’яні вироби вимагають ретельнішого відходу;
 • По витіканню певної кількості часу потрібна буде реставрація;
 • Дерево дорогий матеріал.

Варіанти колірних рішень в інтер’єрі

Є маса интерьерних рішень, які насправді здатні створювати образ досконалості і вишуканості.

Кухня у білих тонах з дерев’яною стільницею

Нарядний, чистий і свіжий білий колір може використовуватися у будь-якому стилі інтер’єру кухні.

Враховуйте також властивості, які ви отримаєте, віддаючи перевагу білому стилю :

 1. Цей колір здатний зорово розширити простір. Тому, такий колір вважається ідеальним рішенням для оформлення маленьких кухонь, а також приміщень, вікна яких виходять на північ;
 2. Можна використати виключно білу стільницю, яка прекрасно відтінятиме яскравість інших елементів, але якщо усі елементи декору білі, відмінним рішенням стане стільниця з натурального дерева. При цьому дизайнери використовують варіанти темних порід дерева, що дозволяє створити деякий акцент;
 3. Білий колір прекрасно комбінуються з різними тонами, що дозволяє створювати воістину оригінальні і нестандартні варіанти стилю;
 4. Найорганічнішим і актуальнішим рішенням сьогодні вважається комбінація білосніжної кухні із стільницею з натурального дерева.

Кухня в сірому кольорі + стільниця з дерева

Сірий колір тільки нещодавно придбав актуальність, а до цього багато хто відмовлявся від його використання, оскільки вважалося, що сприйняття таких тонів створює деяку похмуру і одноманітну атмосферу.

Навпаки, сірий колір – стабільний і нейтральний, він поєднує в собі вишуканість і елегантність. Реалізований у поєднанні із стільницею з дерева, він дозволяє створити гармонію деякої елітарності.

Для сірого кольору рекомендовано використати дерев’яні стільниці світлих порід. Але, якщо основний колір занадто бляклий, скористайтеся аспектом контрасту і придбайте темнішу стільницю.

Насичені сірі тони прекрасно поєднуються з сріблястими і золотими елементами декору, більше бляклі тони можна прекрасно комбінувати практично з усіма тонами і відтінками, що дає широке поле для творчої реалізації.

Чорний інтер’єр кухні з дерев’яною стільницею

Дуже популярним сьогодні став саме чорний інтер’єр, здатний створити образ розкоші, оригінальності і стилю.

До позитивних властивостей можна віднести:

 • Можливість урівноважити усі варіанти колірних рішень в кухонному просторі і здійснити процес виділення яскравих елементів на тлі чорної основи за принципом контрасту. Так, якщо усі елементи кухні виконані в чорному кольорі, а стільниця – натуральне дерево, покрите прозорим лаком, створюється неперевершена атмосфера істиною гармонії і оригінальності;
 • За допомогою чорного кольору створюється образ чистоти, комфорту і естетичності. У поєднанні з дерев’яними елементами можна навіть в маленькій хрущовській кухні створити щось незвичайне;
 • Поєднання білих і чорних тонів візуально розширює простір;
 • Монохромний інтер’єр з чорних тонів і відтінків неприйнятний, оскільки буде створена атмосфера, що лякає і похмура. Але, темні кольори прекрасно можуть домінувати, особливо у тому випадку, якщо у вас великий кухонний простір, темними тонами можна створити воістину екстравагантну обстановку, в яку украй гармонійно впишеться дерев’яна стільниця.

Бежевий інтер’єр у поєднанні з дерев’яною стільницею

Насправді, дерев’яна стільниця прекрасно “впишеться” у будь-який інтер’єр, але з яскравими тонами ми отримуємо деяку контрастність, якщо ж ви вибрали бежевий варіант кольору оформлення кухонного простору, то в даному випадку треба уважно віднестися саме до відтінків.

Досвідчені дизайнери рекомендують виключати занадто ідеальне поєднання кольору стільниці і фасаду меблів. Стільниця в такій ситуації має бути або світлішою, або яскраво-темнішою. Все залежить від освітлення і розміру приміщення.

Бежевий колір рекомендується поєднувати з відтінками коричневого. Тому, намагайтеся використати такі варіанти интерьерних рішень, особливо якщо приміщення не занадто просторе. Якщо приміщення просторе, то рекомендується використати контрастні відтінки бежевого, також відмінно буде виглядати поєднання бежевого з білим.

Кухня в синіх тоннах із стільницею з дерева

Синій колір в інтер’єрі найчастіше використовується, як деякий акцент. Монотонне оформлення в темно-синьому кольорі не вітається дизайнерами, оскільки вважається, що таке оформлення буде досить похмурим і робитиме приміщення темним і навіть не комфортним.

Що ж до поєднання цих тонів в інтер’єрі з дерев’яними елементами, зокрема із стільницею, то тут ваша фантазія може не мати меж. По-перше, таке поєднання не лише прийнятно, але ще і рекомендовано. По-друге, є можливість поєднувати різні тони синього кольору з різними варіантами дерев’яних стільниць.

При виборі темно-синього основного кольору краще віддати перевагу варіантам світлих стільниць. Якщо синій колір основного плану м’якший, то стільниця має бути темнішою. Такой не різкий контраст зробить інтер’єр воістину вишуканим і прекрасним.

Дерев’яні поверхні можуть бути прекрасно інтегровані практично у будь-який стиль, від класики до модерну. Така стільниця прекрасно буде виглядати в елітарних варіантах стилю, а також з простим декором, доповненим чіткими лініями, тут натуральне дерево підкреслить вишуканість і оригінальність загального плану.

Як доглядати за стільницею з натурального дерева?

 1. Здійснюючи відхід за поверхнею з дерева намагайтеся протирати виключно уздовж ліній волокон(уздовж малюнка природного типу). Так, ви забезпечите ідеальне видалення піщинок бруду(мікроскопічних) з пір дерева.
 2. У кухні треба підтримувати певний мікроклімат. Стежте за тим, щоб повітря не було занадто вологим, інакше це може негативно позначитися на поверхні натурального матеріалу. Враховуйте також те, що використати миючий пилосос або ж парогенератор для очищення стільниці ні в якому разі не можна. Якщо ви використовуєте стандартне вологе очищення, то після процедури поверхню треба протерти сухою тканиною.
 3. Запам’ятайте, що при попаданні прямих променів сонця стільниця з натурального дерева може міняти свій натуральний колір. Відповідно, вам треба на кухні використати напівпрозорі фіранки, можливо жалюзі, щоб промені розсіювалися і не потрапляли на поверхню матеріалу. Так, ви впродовж значної кількості часу зможете зберігати первинний колір виробу.
 4. Дерево, під впливом підвищеної вологи – набрякає, але йому також властиво пересихати. Це означає, що важливо грамотно підбирати миючі і чистячі засоби для поверхні. Доведеться відмовитися від речовин, які у своєму складі містять розчинники і спирт, саме такі речовини можуть “висушити” деревину, що позначиться на зовнішньому вигляді стільниці(також псується лакове покриття). Краще віддати перевагу засобам з нейтральним PH. Відмінним рішенням вважаються чистячі варіанти з додаванням олії, силікону або ж воску;
 5. Матеріал реагує на дію температурних змін. Намагайтеся уникати такої дії – пара, окріп, потік гарячого повітря, усе це може негативно впливати на стільницю. Рекомендуємо придбати спеціалізовані захисні екрани, здатні запобігти не лише попаданню гарячої пари, але і бризок з кухонного миття.

Рекомендується дерев’яну стільницю обробляти олією(варіанти, безпечні при контакті з харчовими продуктами). Також рекомендується перед первинним використанням усю поверхню обробити маслиновою олією і залишити так стільницю на добу, щоб олія вбралася.

Деревину можна періодично промивати водою, але виключено використання металевих щіток. Перед ретельним очищенням робочої поверхні відразу використайте теплу олію, яка проникає в матеріал досить глибоко, після чого, робите очищення неагресивними чистячими речовинами.

Як доглядати за дерев’яною стільницею відео

Правильний і поетапний догляд за дерев’яною стільницею.

Про автора

admin

Залиши коментарій