Дизайн кухні

Чорно помаранчева кухня: реальні фото приклади, варіанти оформлення

За авторством admin

Дизайн кухні чорно помаранчевого кольору: реальні фото приклади, варіанти оформлення

Чорний і помаранчевий колір, це дуже сміливе і яскраве поєднання, що дозволяє створювати оригінальні модні інтер’єри. Якщо для оформлення спальні або вітальні чорно-помаранчева гамма буде злегка надмірною, то для кухні вона ідеальна.

Переваги цього поєднання – нетривіальність і актуальність, сприятлива дія на настрій людини. Соковиті помаранчеві відтінки виглядають ще яскравіше і привабливіше на чорному фоні.

Варіанти оформлення чорно-помаранчевої кухні

Якщо ви вибрали це колірне рішення для дизайну своєї кухні, продумайте, як саме ви його застосовуватимете. Важливо спочатку вирішити, чи будуть поверхні меблів і обробки переважно глянсовими або матовими, наскільки інтенсивним має бути основний помаранчевий відтінок, якого кольору повинно вийти більше – помаранчевого або чорного. Для прикладу нижче приведені декілька варіантів оформлення яскравої кухні.

Помаранчевий гарнітур, чорна стільниця

Найпростіший і практичний варіант. Це той випадок, коли чорного в інтер’єрі буде значно менше, чим помаранчевого. Гарнітур апельсинового кольору зараз можна купити в готовому виді. Але якщо ви хочете в якийсь особливий відтінок помаранчевого, то кухонні меблі доведеться замовляти.

Стільниця чорного кольору може бути максимально практичною і зручною, а може вийти неймовірно примхливою і складною у відході. Тут все залежить від типу поверхні. На ідеально гладкій однотонній поверхні помітні усі розлучення і порошинки.

Стільниця такого типу дуже ефектно виглядає, але її треба постійно чистити і натирати. Зате столи з непомітним малюнком під натуральний камінь або дерево виглядають чистими і охайними навіть після простого протирання губкою. Зараз можна замовити чорну стільницю з оригінальними вкрапленнями іншого кольору.

Припустимо, ви вже підібрали чорну стільницю і помаранчевий гарнітур. Якою в цьому випадку має бути обробка стін, підлоги і стелі? Щоб не отримати надлишок кольору, краще зробити світлу неяскраву обробку. Стіни можуть бути матового персикового відтінку. Для стелі підійде білий колір, а для підлоги – мармуровий чорний.

Чорний фартух

Ще один нескладний варіант – оформляємо усю кухню в різних відтінках помаранчевого, і підкреслюємо цю композицію за допомогою чорного фартуха. Фартух, якщо його зробити досить виразним, стане відмінним акцентом в дизайні кухні.

Фартух розташовується над робочою поверхнею. Його часто доводиться відмивати від кухонного бруду, до того ж він є сусідами з плитою і миттям. Тому він має бути зроблений з міцного вологостійкого і термостійкого матеріалу. І, знову ж таки, він має бути “немарким”, тобто з малюнком або рельєфною фактурою.

Фартух може бути викладений з наступних матеріалів:

 • керамічна плитка;
 • лицьова цеглина;
 • мозаїка;
 • штучний або натуральний камінь;
 • фотошпалери, закриті склом;
 • скляні панелі з друком.

Для малюнка підійдуть кольори, які гармоніюють з помаранчевим, – сірий білий, усі відтінки помаранчевого. Найекономічніший варіант, це керамічна плитка з вкрапленнями іншого кольору. Найбільш дорогими вийдуть стеклопанели з нанесенням фотодруку.

Чорний низ, помаранчевий верх

Зараз дуже популярні двоколірні гарнітури, які надають кухні сучасному і стильному вигляду. Ділення приміщення по горизонталі кольором активно застосовується сьогодні провідними дизайнерами.

За бажання можна зробити навпаки, і забарвити чорним верхню частину кухні. Але в цьому випадку інтер’єр може вийти таким, що занадто “давить”.

У цьому варіанті нижні підлогові шафи гарнітура мають помаранчеві фасади, а верхні пофарбовані в помаранчевий колір. Цілісність комплекту зберігається за рахунок однакової фурнітури. Стільниця, як пограничний елемент, може бути будь-якого кольору, що гармонійно вписується. Вона може бути чорною, помаранчевою, сірою або білою.

Обробкою стін, підлоги і стелі можна підтримати ділення кухні на чорний низ і помаранчевий верх. Але в результаті в інтер’єрі напевно вийде надто багато чорного, тому столові меблі(обідній стіл і стільці) краще вибрати світлих відтінків.

Додаткові кольори

Интерьерная композиція з двох кольорів стане ще більше самодостатньою, якщо її злегка розбавити іншими відтінками. Вибір додаткових відтінків залежить від того, якого ефекту ми домагаємося, чи хочемо посилити контраст чорного і помаранчевого або згладити його, чи треба зробити кухню більше сонячною, або гламурно-епатажною, і т. д.

Білий

При поєднанні чорного і яскравого помаранчевого інтер’єр часто виходить дещо важкуватим по сприйняттю. У тому немає нічого страшного, якщо ви проводите на кухні зовсім небагато часу. Але для тривалого проведення часу атмосфера має бути досить легкою. Додаємо елементи декору або обробки білого кольору, і інтер’єр кухні стає набагато комфортнішим.

Білим елементом може бути стеля, обідній стіл, штора, одна стіна, стільниця, набір побутової техніки або столового посуду. Якщо базовий помаранчевий не дуже яскравий, декор вийде цілком затишним і без білих вкраплень.

Сірий

У разі, коли кухня виконана в сучасному ультрамодному стилі, з глянсовими поверхнями, при мінімальній кількості елементів декору, замість білого кольору для розбавлення чорно-помаранчевої гамми краще вибрати сірий. Це має бути світлий металевий або мишачий відтінок.

Додати сірий колір можна різними способами. Чорні стільниці з сірими прожилками набувають вигляду дорогих поверхонь з натурального каменю. Такі ж прожилки зроблять менш мазким фартух з керамоплитки.

Найпростіший спосіб вести в інтер’єр кухні сірий – це підібрати набір побутової техніки кольору металік.

Коричневий

Коричневий колір стане перехідним від чорного до помаранчевого. Тому, якщо ви не боїтеся надлишку темних відтінків, можете сміливо використати цей колір в інтер’єрі. Застосування коричневих відтінків в якості додаткових, дозволяє спростити процес оформлення кухні, оскільки в ній автоматично стають доречними усі деталі натурального деревного кольору.

Стиль чорно-помаранчевої кухні

Це поєднання кольорів практично не обмежує нас у виборі стилю. Проте в традиційній класиці його застосувати непросто. Тільки якщо узяти зовсім бляклий помаранчевий і мінімум чорного, але при цьому втрачаються можливості яскравого колірного контрасту. Тому краще чорно-помаранчеву кухню робити в стилі хай-тек або глянсового модерну.

Створюючи кухню в стилі модерн або хай-тек основним колірним акцентом повинна стати робоча зона кухні, що включає гарнітур, стільницю, фартух, побутову техніку. Усі інші елементи – стіни, підлога, стеля, столова зона, це фон, покликаний підкреслити вибраний стилістичний напрям.

Простору кухню можна виконати в якому-небудь з етнічних європейських або африканських стилів.

Для цього вибирається глибокий помаранчевий колір, в який фарбуються дерев’яні меблі. Стіни на тон або два світліше. Пол дерев’яний – темно коричневий або чорний. Фартух і стільниця – чорні. Оформлення маленької кухні так само приведе до візуального звуження простору приміщення, і кухня вийде зовсім тісною і не комфортною.

Поширені помилки

Чого слід уникати при розробці дизайну чорно-помаранчевої кухні.

 • При додатковому декоруванні кухні не слід підбирати яскраві колірні акценти теплої гамми – червоні, малинові, лимонні. Річ у тому, що помаранчевий колір здатний приглушити будь-який відтінок, розташований на його фоні, і тому замість акценту ми отримаємо елемент, який “сперечатиметься” з фоном, створюючи дисгармонію в інтер’єрі. Краще зіграти на контрасті тепло-холодного відтінку.
 • Навіть у найсміливішому інтер’єрі не треба застосовувати чорну стелю. Він зробить кухню приміщенням з важкою депресивною атмосферою. Робити багаторівневу різноколірну стелю теж не варто, оскільки інтер’єр кухні і без того переобтяжений великою кількістю деталей зважаючи на його функціональне призначення.
 • Великі кухні не терплять чіткого розділення на темний низ і яскравий верх або навпаки. У подібних випадках інтер’єр виглядає нудно і не оригінально. Виправити ситуацію дуже просто – треба помаранчевий розбавити чорним, а чорний помаранчевим.
 • При оформленні кухні-їдальні не бажано обидві зони робити в одному колірному рішенні. Краще відокремити столову зону барной стойкою або перепадом висоти підлоги, і застосувати в ній інше, спокійніше поєднання кольорів.
 • У квартирі-студії такий яскравий, збудливий варіант оформлення кухні використати не слід. Але якщо дуже хочеться, то треба продумати розсувну ширму, що відділяє “кричущу” кухню від спокійної вітальні.

Про автора

admin

Залиши коментарій